Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi lakbért kérnétek a...

Mennyi lakbért kérnétek a gyereketek párjától?

Figyelt kérdés
A fiam ide akarja költöztetni a barátnőjét, amivel nincs baj mert van hely bőven. Tőle sose kértem pénzt, házra gyűjt, dolgozik rendesen és sok mindent meg is vesz magának. De azért azt mégsem várhatja, hogy a barátnője is ingyen lakjon itt.
2023. jan. 13. 13:08
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
89%
A lakbér kérése tuti megalapozza a " jó " kapcsolatot a későbbiekben.
2023. jan. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
86%
Kezd úgy kérdező, hogy az elején semmit és meglátod, hogy alakulnak a számlák és mit terveznek ők beleadni, akár közösen. Én sosem költöznék oda máshoz, de ha meg is tenném és nem mondanák, hogy agyjak a közösbe akkor is azt tenném, mert másképp csak mások nyakára megyek ingyen lakni. Alap, hogy belead a közösbe, a kérdés az, hogy ő magától jön rá vagy szólni kell neki. Én nem mondanám egyből, várj a következő számlákig és akár ott is kérheted, hogy ennyi bevételből nehogymar csak a tiédből menjen. Teljesen jogos, ha ezt beszeded, ők is használják a villanyt, a vizet, esznek abból amit főzöl és nem azért vagy, hogy eltartsd őket csak úgy. Fiaddal nyilván más, de azért neki is bele kellene adnia szerintem, nálunk én adok anyunak amint tudok és lesz saját keresetem, ne minden az ő nyakán legyen.
2023. jan. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
100%
És az, hogy a fiad nem ad bele , akkor a lánytól sem kérsz, az nem úgy megy. Azért a fiadnak ha engeded ehez még van joga, de azért másokat eltartani nincs kötelességed
2023. jan. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
68%
Rezsihez és ennivalóhoz járuljon hozzá. Lakbért eszem ágába sem jutna kérni. Nyerészkedésnek tartanám.
2023. jan. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
14%
Vidék vagy Budapest? Szoba vagy komplett apartman rész? 30 és 150e ft között...
2023. jan. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
81%

Hiányzik neked az a pénz? Mert ha nem, akkor jó szülőként segíts nekik.


Mondd el, hogy nézzétek, nem kell beleadni semmit, de egy olyan számlára, amihez tényleg csak lakás céljára nyúlhatnak hozzá (akár a te neveden is lehet, hogy nekik gyűjtöd), fizessék be minden hónapban azt, ami egy albérlet költsége lenne.


Így segíted megalapozni a jövőjüket, érzik, hogy a lakhatásnak van költsége, megtanulják félretenni a pénzt, és ha úgy döntenek, hogy elköltöznek tőled, már van egy alaptőkéjük és megvan az a rutin, hogy a fizetésből elveszünk x ezer forintot, jobban érzik, hogy jönnek ki.

2023. jan. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
87%
A lakbér az hülyeség tényleg, de az energiahasználat áraiba kellene inkább beleadni és az étkezésbe!
2023. jan. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem számlázd ki a csajnak az összes költséget, ami a gyeremeked születése óta felmerült. Hiszen innentől úgy is ő használja, fizesse ház a költségeit.


Közvetlen csaladtagtól lakbért? Agyrém.

2023. jan. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
54%

Lakbért b.meg? Anyám kitalálná, hogy fizetnie kell a csajomnak, azonnal költöznék, de nem is látna csak ünnepekkor. Ez egyáltalán hogy merül fel?


A rezsit csak-csak megértem, de fűteni ígyis-úgyis kell. Vizet használ mondjuk 3 köbmétert, legyen egy ezres köbmétere, az 3000. Villanyból mennyi lehet a plusz? Telefontöltés? Laptop? 30kw? 1500 Ft. 4500 Ft plusz költséged van, elég kicsinyes ezt elkérni. Ha annyira csóró vagy, úgyis adnak, kérés nélkül is.


A kaja neccesebb, ha szerényen kajálsz, és közösen főztök, se úszod meg egy ezresből egy nap alatt, az azért tétel, szóval havi egy-két nagybevásárlást úgy szép, ha ők fizetnek, de ha a gyereknek van annyi esze, hogy lakásra gyűjt, akkor arra is lesz, hogy ezt magától megteszi.


Na de lakbér... Hagyjuk már.

2023. jan. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
65%

Újabb anya, aki tönkreteszi a fia életét. Gratulálok. Gondolom nem szimpi a csaj, mert elveszi előled a drágádat, és már nem te vagy a középpontban. Legalább fizessen az a r....


Sajnos a gyermeked boldogsága érdekében érdemes kicsit hátrébb lépni, elfogadni, hogy felnőtt. Lehet utálni a menyedet, csak ezzel azt éred el, hogy a fiad kapcsolata sem lesz felhőtlen, állandó feszültségforrás leszel, és nyilván többet kell elviselnie, lenyelnie. Gratuálok, szép muníció az élethez.

2023. jan. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!