Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi lakbért kérnétek a...

Mennyi lakbért kérnétek a gyereketek párjától?

Figyelt kérdés
A fiam ide akarja költöztetni a barátnőjét, amivel nincs baj mert van hely bőven. Tőle sose kértem pénzt, házra gyűjt, dolgozik rendesen és sok mindent meg is vesz magának. De azért azt mégsem várhatja, hogy a barátnője is ingyen lakjon itt.
2023. jan. 13. 13:08
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
95%
Lakbért semennyit. A rezsihez és ha közösen eszünk, az ételhez járulna hozzá. Mindkettő.
2023. jan. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
23%
a rezsi ráeső részét, és esetleg vmennyi kis lakbért
2023. jan. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
90%

Miért? Az várja? Vagy ez a te fejedben van?

Nem tudjátok idegen emberek nélkül megbeszélni két felnőtt ember lévén, hogy kinek mi a szükséglete, lehetősége, kérése?

2023. jan. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
80%
én semmit, a gyerekem párja nálunk családtag lenne
2023. jan. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
91%

Eszembe nem jutna "lakbért" kérni a fiam párjától/feleségétől, ha eddig a fiamtól sem kértem hozzájárulást!

Ezzel a húzással csak szakadékot ásol, kihangsúlyozva, hogy ő idegen, hát fizessen bérleti díjat!

Viszont megteheted, hogy megbeszéled velük, hogy a megnövekedett kiadások (rezsi, infláció, kaja) miatt kénytelen vagy az anyagi hozzájárulásukat kérni a terhekhez. Nem a lánytól, mindkettőjüktől!

2023. jan. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
99%
Ahogy az 1-es írja. Kérdezd meg a fiadat is, hogy szerinte a barátnője mire számít. Ha nem tudtok olyan megegyezésre jutni, hogy ne maradjon egyikőtökben sem tüske, akkor lesznek még itt bajok. Akkor is, ha azért akarnál még lakbért is fizettetni, mert annyira nem fűlik a fogad ahhoz, hogy ott "kerülgess egy idegent", és úgy vagy vele, hogy akkor már legalább pénzed legyen belőle. Ebben az esetben nem a pénzkérdéssel van gondod, hanem eleve azzal, hogy ott van, és ez egy idő után ki fog bukni. Nem szégyen, ha nem akarod, hogy "egy idegen a nyakadra költözzön", és zavarja a komfortérzetedet. Sokan vannak így vele, szerintem én is így lennék. Ezt viszont jobb belátni, és bevallani a gyerekeknek, lebeszélni őket a barátnő odaköltözéséről.
2023. jan. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 japierdole98 ***** válasza:
15%

Kompromisszum.


Mivel probléma lesz abból h üres a hűtő, elvégre 4 szájat kell etetni és a tinédzserek alapból zabálnak, a kiscsajtól nem kérnék semmit. De akkor a fiam minimum egy 20-at belead a kajába.

2023. jan. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
79%
Nem engedném hozzánj költözni. Csak konfliktus lesz belőle
2023. jan. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
87%
Semennyit. A fiam szálljon be a kajába (ezt beszéljek ők meg együtt), és ennyi. Nem lenne pofám a leendő menyem/vejem felett főbérlőset játszani. (Nyilván eltartani sem szeretném őket.)
2023. jan. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
77%

Egy fillért sem. A kötlségekbe szálljon bele.


A fiad be akarja költöztetni a párját az otthonába: ha neked lenne egy új kapcsolatod, akkor is kérnél tőle pénzt?

2023. jan. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!