Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben segítenél...

Ilyen esetben segítenél protekciót szerezni közeli rokonnak?

Figyelt kérdés

Unokatestvérem több éve képtelen levizsgázni egy tantárgyból az egyetemen (pontosan nem tudom, képtelen vagyok már követni, de már covid előtt is ezzel küzdött). Volt neki közben újrajelentkezése, mert egyszer ki is gyűlt neki a 6 bukása, most még két lehetősége van...


Az elején azzal volt a baja, hogy volt egy 150 kérdésből álló beugró lista, abból feltettek 5 kérdést és hármat hibátlanul kellett tudni a szóbelihez. Hát ő ezt a szószerintiséget nem bírja, képtelen megjegyezni kívülről 150 kérdésre a választ. Utána jött a covid, az elején volt sima Coospace teszt, kamera és minden nélkül, úgy sem ment neki. Utána bevezették, hogy nincs beugró, csak online szóbeli, azon is megbukott, mert "k_cs_g a tanár vele". Most ismét beugrós szóbeli a vizsga. De mióta elkezdte, azóta változott a vizsgáztatás menete, meg a tanárok személye is, akik vizsgáztatnak belőle. Neki egyik sem jó, valahogy egyik sem megy, éppen neki van balszerencséje mindig. Mivel elég fontos tárgy, a következő féléves tárgyakból több épül rá.


Van ismeretségünk ott, ahol tanul és megkértek minket, hogy esetleg tudnánk-e az érdekében szólni, legalább azt elintézni, hogy beugrót ne kelljen írnia. Párom segítene, én viszont elég szkeptikus vagyok.

Több félév óta ez az egyetlen vizsgája vizsgaidőszak alatt, még ha a vizsgaidőszak első hetében kezdene el tanulni rá, úgy is bőven sikerülhetne neki. Nehéz, elhiszem, de később ennél vannak nehezebbek is. Itt van 28 évesen, még ha később minden féléve csúszás nélkül megvan, 31 évesen fog végezni. Kérdeztem tőle, hogy biztos ezzel szeretne-e foglalkozni, mondta, hogy nem, de ha már elkezdte és ennyi időt szánt rá, úgy van vele, befejezi. 7 éve járja ezt az egyetemet és még mindig egy másodéves tárgynál van leragadva, úgy, hogy elsőéves tárgyakkal is volt csúszásban. Szerintem egyszerűen lusta, nem akar dolgozni és kényelmes ez így neki, hogy otthonról kapja a pénzt, amennyit éppen kér. Emiatt gondolom, hogy nem kéne neki segítenünk, mert két év múlva ugyanez lesz, csak harmadéves tárgyakkal. Én meg nem akarom magunkat égetni vele, kellemetlen helyzetbe kerülni.


Közeli rokonok, havonta/kéthavonta átlagban találkozunk. Úgy érzem kicsit, hogy a szülők jobban akarják már lassan, hogy az unokatesómnak meglegyen ez a vizsgája, mint ő maga. A körülmények ismeretében szeretném még egyszer megkérdezni, ti jó szívvel segítenétek ilyen helyzetben?


2023. jan. 12. 11:44
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
100%

Nem segítenék, pedig nálam a család szent, de láthatóan ez egy link alak.

Megkérdezhetem melyik szak amivel ennyire nehezen boldogul?

2023. jan. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 A kérdező kommentje:
Jogász. Nem könnyű, de azért nem is kell 10-12 év az elvégzéséhez.
2023. jan. 12. 12:33
 23/45 anonim ***** válasza:
85%

#19: hú, most kezdődik a visszatámadás?

Nem tűnt fel, hogy nem téged számoltattalak el sehol sem?


#20: akkor úgy kérdezem: "Egy egyetemistának, aki nem engedheti meg magának az autót, miért nem elégszik meg a tömegközlekedéssel?"

2023. jan. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
91%

Tudod, azért marhára más az, amikor valaki pl. vidéken él, muszáj autót használni az ingázáshoz, vagy kell a munkájához, vagy kisgyerek van, akit néha vinni kell. Ehhez képest az unokatestvérednek annyira kell, hogy flexeljen vele, és néha meglátogassa a szüleit.


Dehát tök mindegy, hogy ha kamu...

2023. jan. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
94%

Meglehetosen eltertunk mar a targytol.


Ez a no soha nem fog vegezni ezen az egyetemen, nem kell leegetni magatokat miatta. Ha eljutna az allamvizsgaig valami csoda folytan, akkor majd ott fogja kinyirni egy oktato, aki mar reg tudja, h nem egyetemre valo. A szivessegkeres ilyen modon egy vegtelenitett folyamatot inditana el, aminek semmi ertelme nem lesz vegul.

2023. jan. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 A kérdező kommentje:
Szó sincs visszatámadásról, szimplán nem gondolom, hogy a kérdésnél mérvadó lenne, hogy ő mennyit költ, mi a párommal mire szánunk pénzt, vagy hogy éppen miért jár autóval valaki, aki egyetemista. Ahogyan az sem érdekel, hogy te mennyiből élsz, milyen életszínvonalon. Irreleváns dolgok ezek a kérdésem szempontjából, ezért időt sem szeretnék rájuk pazarolni.
2023. jan. 12. 12:37
 27/45 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen. A jog az a tipikus "seggelős" szak.

Bizony ott sokat kell tanulni, de ne tudd meg hány suttyót ismerek aki elvégezte... meg persze sok, nagyon okost is.

Csak arra céloztam, hogy nem lehetetlen.

2023. jan. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
58%

A 4-500 ezre havi kiadással buktad a sztorit. 2 még otthon lakó, diák gyerekem van, egy bazi nagy ezeréves házban (kétlakásos) lakunk összesen öten, a gázáremelés miatt extrém magas rezsivel, autóhitelt fizetünk + fenntartjuk, mindemellett normálisan eszünk, nyaralni is járunk, ha valami kell, megvesszük (nem hitelre) és még így sincs annyi a havi összkiadásunk átlagban. Nem per 1 fő, hanem per 5 főre. Szóval kamuzol. Vagy hülye rongyrázós család vagytok.

Ha a sulis része netán igaz lenne, a pasinak (merthogy már nagyon nem gyerek 28 évesen) nem segítenék, nyilvánvalóan alkalmatlan arra, hogy diplomát szerezzen. Tanuljon valami egyszerűbb szakmát, amihez van érzéke. De azt már munka mellett, mert speciel egy 28 éves ingyenélőt már szülőként sem tartanék el.

2023. jan. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 A kérdező kommentje:

Hagyjuk már, hogy hazudok, mert 400 ezret nem költhet el magára egy ember. Akkor hazudok szerintetek, lépjetek túl rajta. Vagy esetleg nézzetek kicsit szét a világban, az jobb opció, tanulhattok is valamit belőle! Ezzel részemről le is zártam ezt a "vitát", hogy vajon elkölthet-e ennyi pénzt egy felnőtt ember az életére, szükségleteire, vagy sem. Szép napot, kötekedjetek máshol! :)



Persze, egyik szak sem elvégezhetetlen, csak ugye a legtöbb ember szereti, amit tanul, érdekli is és ezzel könnyíti a saját dolgát. Ő azt mondja, hogy igazából már annyira nem érdekli, nem ezzel akar foglalkozni, de elvégzi, ha már ennyi évet, pénzt, energiát beletett.

2023. jan. 12. 12:41
 30/45 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp sem segítenék.

1. Már csak elvből sem.

2. Úgysem fogja soha elvégezni ezt a szakot.

3. Egy link alak, aki csak élősködik másokon, és nem érdemli meg.

2023. jan. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!