Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben segítenél...

Ilyen esetben segítenél protekciót szerezni közeli rokonnak?

Figyelt kérdés

Unokatestvérem több éve képtelen levizsgázni egy tantárgyból az egyetemen (pontosan nem tudom, képtelen vagyok már követni, de már covid előtt is ezzel küzdött). Volt neki közben újrajelentkezése, mert egyszer ki is gyűlt neki a 6 bukása, most még két lehetősége van...


Az elején azzal volt a baja, hogy volt egy 150 kérdésből álló beugró lista, abból feltettek 5 kérdést és hármat hibátlanul kellett tudni a szóbelihez. Hát ő ezt a szószerintiséget nem bírja, képtelen megjegyezni kívülről 150 kérdésre a választ. Utána jött a covid, az elején volt sima Coospace teszt, kamera és minden nélkül, úgy sem ment neki. Utána bevezették, hogy nincs beugró, csak online szóbeli, azon is megbukott, mert "k_cs_g a tanár vele". Most ismét beugrós szóbeli a vizsga. De mióta elkezdte, azóta változott a vizsgáztatás menete, meg a tanárok személye is, akik vizsgáztatnak belőle. Neki egyik sem jó, valahogy egyik sem megy, éppen neki van balszerencséje mindig. Mivel elég fontos tárgy, a következő féléves tárgyakból több épül rá.


Van ismeretségünk ott, ahol tanul és megkértek minket, hogy esetleg tudnánk-e az érdekében szólni, legalább azt elintézni, hogy beugrót ne kelljen írnia. Párom segítene, én viszont elég szkeptikus vagyok.

Több félév óta ez az egyetlen vizsgája vizsgaidőszak alatt, még ha a vizsgaidőszak első hetében kezdene el tanulni rá, úgy is bőven sikerülhetne neki. Nehéz, elhiszem, de később ennél vannak nehezebbek is. Itt van 28 évesen, még ha később minden féléve csúszás nélkül megvan, 31 évesen fog végezni. Kérdeztem tőle, hogy biztos ezzel szeretne-e foglalkozni, mondta, hogy nem, de ha már elkezdte és ennyi időt szánt rá, úgy van vele, befejezi. 7 éve járja ezt az egyetemet és még mindig egy másodéves tárgynál van leragadva, úgy, hogy elsőéves tárgyakkal is volt csúszásban. Szerintem egyszerűen lusta, nem akar dolgozni és kényelmes ez így neki, hogy otthonról kapja a pénzt, amennyit éppen kér. Emiatt gondolom, hogy nem kéne neki segítenünk, mert két év múlva ugyanez lesz, csak harmadéves tárgyakkal. Én meg nem akarom magunkat égetni vele, kellemetlen helyzetbe kerülni.


Közeli rokonok, havonta/kéthavonta átlagban találkozunk. Úgy érzem kicsit, hogy a szülők jobban akarják már lassan, hogy az unokatesómnak meglegyen ez a vizsgája, mint ő maga. A körülmények ismeretében szeretném még egyszer megkérdezni, ti jó szívvel segítenétek ilyen helyzetben?


2023. jan. 12. 11:44
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
93%

"Nálunk több megy el /főre, pedig mi sem élünk mérhetetlen luxusban és még albérletet/hitelt sem kell fizetnünk."

. Akkor most ez kamu kérdés?

2023. jan. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 A kérdező kommentje:

Én is így érzem, az a baj.

Itt nem arról van szó, hogy tanítja egy bizonyos professzor a tárgyat és ő vizsgáztat mindenkit, rá meg pikkel, ezért szívatja. Hanem van 3-5 vizsgáztató minden időponton, lutri, hogy éppen kihez kerül. De valahogy őt mindenki csak szívatni akarja, pont részletkérdést kérdeztek tőle, amit "eddig senkitől soha" stb. Szóval kifogása, mentsége mindig van, meg hogy ő nagyon izgul vizsgán és nem jut eszébe semmi, remeg a széken.

Ezért érzem, hogyha ez a vizsgája meg is lenne, akár a mi segítségünkkel, a többi sem menne neki jobban, könnyebben, mert azok még nehezebbek is.

2023. jan. 12. 12:13
 13/45 anonim ***** válasza:
100%
Te ugyanaz a kérdező vagy akinek az unokatestvére nem való egyetemre és hiába próbáltál segíteni neki tanulni nem akarja?
2023. jan. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 A kérdező kommentje:

Nem az, kedves 11-es!

Csupán a csodálkozásodra reflektáltam, hogy egyáltalán nem nehéz több százezret elkölteni, felélni egy hónapban, egy kényelmes életszínvonalon főleg nem.

2023. jan. 12. 12:14
 15/45 anonim ***** válasza:
87%

Kamu hát.

Kár volt a 4-500 ezerért.

2023. jan. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:

Nem ugyanaz vagyok.

Más segítségről nem volt nálunk szó, nem kérdeztem még ebben a kategóriában ezelőtt soha.

2023. jan. 12. 12:15
 17/45 A kérdező kommentje:

Nem az.

Számoljatok, szerintetek albérletet ma mennyiért lehet találni Budapest jobb kerületeiben? Üzemanyagárak az egekben, a parkolásért is fizetni kell. Mivel a szülők vidéken élnek, oda is el kell jutni, ami szintén üzemanyagköltség + pályamatrica.

Még ha főz is magára, az sem olcsó.

1-1 buli, mozi sem megúszható nagyon 5 ezer forint alatt, bár bulinál az inkább 10-15. És akkor még nem volt egyszer sem beteg, nem ment orvoshoz, nem volt extra kiadás, mert mondjuk új cipő, ruha, kabát, akármi kellett neki, vagy elromlott a tv-je, számítógépe stb.


Nem azt mondtam, hogy ennyiből él mindenki, hanem azt, hogy rá ennyit költenek a szülei. Attól, mert valaki nem a bérminimumból gazdálkodik, még nem hazug.

2023. jan. 12. 12:18
 18/45 anonim ***** válasza:
98%

"Számoljatok, szerintetek albérletet ma mennyiért lehet találni Budapest jobb kerületeiben?"

. Előtte: "Nálunk több megy el /főre, pedig mi sem élünk mérhetetlen luxusban és még albérletet/hitelt sem kell fizetnünk."


"Üzemanyagárak az egekben, a parkolásért is fizetni kell."

. Egy egyetemistának mire kell autó?


Stb. Nem tudom miről beszélsz: vagy nem vagy képben a realitással, vagy nem tudom. Én egyedül 400 ezer alatt költök egy hónapban: de ebből hármunkra költök (a feleségem fél állásban kevesebbet keres, azzal kiegészíti a havi költségeket). És tesszük mindezt úgy, hogy nem kell különösebben lemondani semmiről, és elég jó életszínvonalon vagyunk.


Szóval az egy dolog, hogy - ha a sztori igaz - az unokatestvéredet marhára elkényeztetik, mivel olyan életszínvonalat biztosítanak neki, amit sokan önerőből sem képesek elérni. Másik dolog, hogy Te nem ismered fel, mennyire irreális ez.

2023. jan. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:

És, amiért nekünk nem kell albérletre pénzt költeni, másra nem mehet el a pénz? Kicsit nevetségesnek érzem, hogy próbáltok elszámoltatni, mire költjük el a SAJÁT pénzünket a párommal... Normálisak vagytok?!

Szerintem felnőtt vagyok már eléggé hozzá, hogy eldöntsem, mire van szükségem, mit engedhetek meg magamnak, mi fér bele a költségvetésünkbe. Engedtessék már meg, hogy úgy éljünk, ahogy nekünk kényelmes, anélkül, hogy magyarázkodni kéne bárkinek emiatt, főleg idegeneknek.

2023. jan. 12. 12:29
 20/45 A kérdező kommentje:

"Egy egyetemistának mire kell autó?"


Ugyanarra, amire egy nem egyetemistának is. Közlekedésre használja, wow de meglepő.

2023. jan. 12. 12:29
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!