Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családos Nők! Hogyan csinálját...

Családos Nők! Hogyan csináljátok, hogy mindig minden nagyjából rendben legyen?

Figyelt kérdés
Lakás, háztartás, gyerek, férj, Ti magatok, munka esetleg + tanulás, meg ami még nem jut eszembe?
2010. okt. 2. 22:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Be kell vonni a családtagokat a házimunkába, nem szabad mint egyedül bevállalni.
2010. okt. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
Na erre én is kíváncsi lennék. 3 gyerek munka plusz tanfolyam mellett én el-el szoktam csúszni.
2010. okt. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
Ne legyél maximalista! Állíts fel fontossági sorrendet! Ha egy 10-es listáról a felét kihúztad már jó. És ne legyél a munka hőse, amit tudsz ossz szét!
2010. okt. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%

Pl.

Veszek egy mosogatógépet /ha nincs/ . Mosni már nem kell.

Gyerekekre beosztom, hogy pakolják ki a mosogatógépet meg be.

Mosni én mosok. (vagyis, mosógép+szárítógép, hogy ne foglaljon sok helyet a teregetés)

Gyerekre rábízom a szobájuk kitakarítást.

Takarítás, ruhák kiválogatása stb. rám marad. + munka.. ha hazaérek takarítok. Aztán szunya.

2010. okt. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%
Munkamegosztás, lazaság, jókedv.
2010. okt. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%

Kicsi gyerekem van, férjnél vagyok.

A kislánnyal elpakoljuk a játékokat, miután már nem játszik velük, vagy mielőtt megyünk valahova. A szobáját rendbe teszem lefekvés előtt.

A mosógépek mosnak, egy-egy kényes vagy színét eresztő darabot kimosok kézzel akkor, ha ő alszik.

Vettünk a nyáron egy mosogatógépet, ami sok időt segít megtakarítani.

Délelőtt mindig főzök, olyankor van némi káosz.

A férjem ne nagyon tud segíteni, sokat dolgozik és mellette tanfolyamra jár.

Alapvetően az a taktikám, hogy nem hagyom eluralkodni a rendetlenséget és a koszt, így elég könnyű és valamelyest rendszerezett is az hétköznapok világa nálunk.

2010. okt. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
31%
Csicskáztatom a barom férjemet.
2010. okt. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%

Próbálom elérni, hogy ne legyen rendetlenség. Mivel keveset vagyunk itthon, annyira nem nehéz, bár vannak dolgok, amiket nem értek, de úgy tűnik már sosem fognak megváltozni (hogy hihet egy felnőtt ember abban, hogy a koszos ruhák csak úgy maguktól belemásznak a szennyestartóba és még szét is válogatódnak??).

Hetente-kéthetente nagytakarítás. Különben nem stresszelem agyon magam a dologgal és kész. Volt olyan időszak, amikor mindig tipp-topp volt a ház, de akkor napi 3-4 órán keresztül pakoltam és takarítottam. Erre nincs se erőm, se energiám. Persze azért van egy szint, amit minimum tartani kell, de nem dől össze a világ, ha nincs minden az élére állítva.

2010. okt. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%
Szia én is ugy vagyok vele hogy, általában 2 napra megfözük hetene 2 szer nagytakaritást csinálok ha esetleg elmaradok a porszivozás meg csinálom másnap meg fog várni engem a dolog.A 4 éves kisfiamat is befogom hogy segitsen a játékait szépen elpakolja segit nekem teregetni mosogépbe rakni a ruhát meg megteriteni. Igy én elmondhatom hogy,általában rend is van ott de jut másra is idő
2010. okt. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
96%
Hát azt így elöljáróban leszögezném, hogy nem vagyok egy idegbeteg típus. Reggel elmegyek dolgozni, ebédszünetben bevásárolok, munka után megyek a gyerekért a bölcsibe. Amikor hazaérünk elpakolunk együtt, a kicsi is segít és kiporszívózunk, felmosunk, összekészítjük a hozzávalókat a vacsorához. Közben befut a férjem, általában leül játszani a gyerekkel, amíg én megfőzöm a vacsorát. Utána együtt eszünk és amíg a férjem a gyereket fürdeti, addig elmosogatok. Utána mesét olvasunk a picúrnak, meg dögönyözzük egy kicsit és ő megy aludni. Akkor szoktunk leülni egy kicsit beszélgetni a férjemmel, összebújni, filmet nézni, bármi ilyesmit. Tanulni hétvégén szoktam általában, ahogy a takarítás többi részét is ilyenkor oldjuk meg együtt. De nálunk igazából nincs semmi kőbe vésve. Van olyan, hogy rendelünk kaját vagy "csak" szendvicset csinálok vacsira, de még az is előfordul, hogy a férjem csinál vacsorát. Magamra általában a fürdés után jut egy kis idő, ilyenkor a gyerkőc és a férjem már alszik vagy szintén hétvégére marad a dolog. Nem azt mondom, hogy tökéletes a rend idehaza mindig, de azért nem szakad le semmi a retektől és mindenkivel foglalkozom is. Szerintem annyi a lényeg, hogy nem szabad maximalistának lenni. Én sem szoktam kétségbeesni, ha este nincs mondjuk elmosogatva és reggel csinálom meg. Éjszaka úgysem jön senki aki ellenőrizgetné, hogy üres-e a mosogató.
2010. okt. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!