Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg olyan borzasztó...

Tényleg olyan borzasztó dolgot teszek?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet hogy anyámnak albérlői vannak és ő is velük egy telken lakik. Én pedig gyakran meglátogatom, sőt lehet oda is fogok költözni. Nekem ezzel semmi bajom. De az albérlők meg ismerősök tisztára meg vannak őrülve hogy én miért nem barátkozom velük, miért nem foglalkozom velük, meg miért nem vigyázok a gyerekükre meg segítek neki tanulni, miért nem viszem el meg minden ilyesmi. Én ha odamegyek akkor köszönök nekik udvariasan de ennyi. Én csak nyugiba élni szeretném a saját életem, nem akarok velük foglalkozni, barátkozni, mert nem túlzottan érdekelnek és nem hinném hogy kötelező lenne. Anyámat nem zavarja, ő elfogadja hogy mindenki más, csak udvariatlan ne legyek ok nélkül. Ez tényleg annyira felháborító? Miért baj ha valaki ilyen magánask való emberke akinek meg van a saját élete, szokásai, köre és nem akar betegesen mindenkivel jóban lenni?
2010. okt. 2. 18:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy kicsit felháborító tényleg, és ettől nem vagy magadnak való. Nem tudom mi alapján várják el, hogy foglalkozz velük hiszen semmilyen viszonyban nem vagytok.

27F

2010. okt. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Hat igen, ok nem masok mint berlok. Te meg nem vagy babysitter! En azt latom tokmindegy mit csinalnal akkor is megtalalnanak. HA nem tetszik nekik, lehet koltozni. Anyadnak is igaza van, csak udvariatlan ne legyel.

Szoval tegy ahogy neked jo mert ki mas lenne hozzad jo ha nem te magad a sajat belso beked erdekeben?!

2010. okt. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem felháborító, semmi nem kötelez rá, hogy jópofiznod kelljen velük, csak viseld el őket.
2010. okt. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%
Természetesen egy kis kereset-kiegészítés fejében lehetsz te is a babysitter :D egyébként egyáltalán nem vagy köteles jópofizni velük
2010. okt. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk hasonló a helyzet... A szüleim, nagyszüleim sok embert ismernek és mindegyik ismerős elvárja, hogy jópofizzak velük... Én nem vagyok sem udvariatlan, sem bunkó... szimplán csak kimondom amit gondolok... A hülyéket pedig rendszeresen hülyére veszem... Megtörtént eset, hogy nagyszüleim kertjében voltam segíteni neki amikor kijött az egyik ismerősük...köszöntem, bemutatkoztam és részemről ennyi... Már messziről látszott rajta, hogy nem egy észlény.. mindegy nem törődtem vele csináltam a dolgok. Majd amikor elmostam nagyapám lopóját akkor kérdezte, hogy mégis mit csinálok? Én meg szimplán hangosan megjegyeztem, hogy: ,,Mit csinálnék basszus? Kuplung tárcsát cserélek, nem látszik?" A nő utána nem szólt semmit, tudta, hogy hülyeséget kérdezett... Nagyapám megdicsért...ő sem szeret jópofizni... nagyanyám meg szokás szerint 30 percig mondta a magáét, hogy ilyet nem szabad mondani mert mit gondolnak rólam... Hát én leszarom ki mit gondol... aki hülye az hülye...
2010. okt. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem is az hogy buták, inkább azok a fajták akik jönnek és csak mondják, mondják és állandóan próbálkoznak barátkozni mikor látják is meg tudják hogy is én nem akarok.
2010. okt. 2. 18:49
 7/17 anonim ***** válasza:
91%
Még a legelején rántsd meg a gyeplőt. Egyetlen egyszer se vigyázz egyik gyerekére sem. Mert azután rád szállnak. A három lépést tartsd be és kész. Nem kötelezhet rá senki hogy kihasználjanak.
2010. okt. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
91%

ÚÚÚÚ! A szájba" mászós figurák :S

Nekem is volt ilyen élményem. És minden inaktivitásom ellenére is csak jött-jöttek "nyálaskodni".Akkor megmondtam nekik persze normálisan: Hogy ne haragudjanak de van dolgom és nem érek rá.(Volt aki úgy reagált,a hátam mögött erre hogy de bunkó vagyok,na de az ilyenek után ez már nem tud érdekelni)Szerintem jobb ha kerülöd őket :S

2010. okt. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Szerintem se kötelező. Amúgy nem tudom, milyen az élet arrafelé, de egy kis örömöt tudsz szerezni néhány perces jópofizással, hát annyira azért nem fárasztó.
2010. okt. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Persze egy két perc az természetes csak ők nem látják a határt.
2010. okt. 2. 21:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!