Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem is és én is használhata...

Férjem is és én is használhatatlan gagyit kaptunk a bátyjáéktól ajándékba. Férjemen látom, hogy nagyon rosszul esett neki. Hogyan vigasztaljam meg?

Figyelt kérdés

Ő egy Fradi cimeres zöld-fehér rongyszőnyeget kapott, pedig nem is fradi drukker. Szereti ugyan a focit, de ez szerintem eléggé izléstelen egy ajándék.

Én meg egy 1-2 ezer forintos előre összeállitott és becsomagolt névtelen tusfürdő-sampon készletet kaptam.

Hozzáteszem, mi nagyon kitettünk magunkért. Sok és értékes ajándékot kaptak és ezért is esett olyan rosszul a férjemnek, hogy csak ilyen semmiségeket adtak. Pedig mi nagyon készültünk.

Mit tehetnék én, hogy ne bántsa őt ennyire a testvére és a felesége ajándéka?


2008. dec. 26. 19:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
88%

Akkor se az ajándékról kell szólnia, meg nem a felhajtásról. A karácsony arról kéne, hogy szóljon, hogy béke, nyugalom, öröm, boldogság, vidámság együtt, szeretetben (nem álszent módon, hanem őszintén). Nem a rohanás, nem a felhajtás, nem a sok fogásos vacsora, nem a nagy ajándék, nem a patyolatrend. Ne kívül csillogjon minden, hanem belül a szívekben.

Nálunk lelkigyakorlaton a vendég atya olyan jól beszélt erről, és ha így áll hozzá valaki, őszintén tud ünnepelni. Nem számít, ha nem tökéletes az étel, vagy egy kis piszokság maradt valahol, ha belül, a szívekben őszinte az öröm.

Én a barátaimmal tudtam így ünnepelni. Akinek kevesebb ideje volt, szaloncukorral készült, nekem több időm volt, én sütöttem, de a lényeg az, hogy együtt voltunk, és szívből örültünk egymásnak, őszintén. A családommal (szüleim, öcsém) ez a lelkület évek óta nincs meg, és így fanyar mosoly az egész ünnep.

2008. dec. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
92%
én nem akadnék ki enniyre azert..mondjukjo..ha nem fradi drukker..igy megértem hogy nem éRtitek..miéRt kaphattatok ilyet.de ne felejtsd el ök lehet nincsenek annyira eleresztve mint ti..és senki nem tudhatta hogy ti ennyire készülni fogtok.mellesleg meg nem az ajändék értéke a fontos!legaläb is én sosem ezt néztem.hanem azt hogy gondoltak ränk..pärom anyukäja egy krémet vett csak nekem.van nekem 1500 kb itthon..de most estem volna neki hogy csak egy krémet kaptam én meg több ezerért vettem neki valamit?????istenem..örültem neki mert gondolt räm,és kaptam.lehet az akär egy elöre becsomagolt tusfürdö is amit lehet a tescoban vett volna...
2008. dec. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

O.K., persze igazatok van. Nem az ajándékról és annak értékéről kell, hogy szólljon ez az ünnep.

Csak tudjátok sajnos már mindkettőnknek meghaltak a szülei, gyerekeink meg nincsenek. Vagyis igazából csak mi vagyunk egymásnak a rokonai, mert senki más nincs.

És még arra sem voltak képesek, hogy feljöjjenek. Nem is a tusfürdő zavar, mert azt még tudom is használni, hanem a gesztus, ahogy odaadták.

Nekem ez volt az első karácsonyom velük, mert az idén házasodtunk. Ezért sütöttem, főztem, takaritottam, mert számitottam, hogy feljönnek.

Hiszen mondták, hogy templomba menet beugranak.

Hát én nem igy gondoltam a beugrást, hogy megállnak a ház előtt és lehivnak.

A beiglit is csak másnap kapták meg egy plasztik dobozban.

És a férjemen már láttam, hogy szomorú lett, amikor mondták, hogy nem jönnek fel, mert sietnek valahová.

Hát az biztos, hogy én jovőre is ennyi energiát és időt fogok forditani arra, hogy szép karácsonyunk legyen. Szebb, mint az idén volt. Talán észreveszik magukat idővel.

Köszönöm a hozzászóllásokat!

2008. dec. 27. 00:09
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyilvánvaló, hogy nem az zavarja a kérdezőt, hogy milyen értékű ajándékot kapott. Hanem éppen az, amit ti is mondtok, hogy nem az értéke számít, hanem az örömszerzés, és ez esetben teljesen egyértelmű, hogy a férje bátyjáék még kicsit sem eröltették meg magukat, hogy kitalálják, hogy a kérdezőék minek örülnének. Egy nem Fradi drukkernek adott Fradi címeres szőnyeg legalábbis eléggé erről tesz tanúbizonyságot.


Valószínűleg sokkal jobban örültek volna egy saját készítésű, olcsóbb ajándéknak is akár, ha az el van találva, vagy látszik benne az igyekezet. Én teljesen megértem, hogy a férje megbántódott, persze, "jobb adni, mint kapni", de azért szerintem akármelyikőtök megbántódna, ha ti már egy hónappal előre azon töritek a fejeteket, hogy más minek örülne, miközben ők elétek raknak egy utolsó pillanatban vett tusfürdőszettet, vagy egy ötletszegény Fradi szőnyeget.

Hiába támadjátok, szerintem egyáltalán nem az ajándék értéke zavarja őket.

2008. dec. 27. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Barátaitok sincsenek, akikkel tudnátok ünnepelni ilyenkor?

Én megmondom neked, hiába élek "családban", hiába élnek a szüleim, és van testvérem meg sok unokatestvérem, ez így csak formálisan család, mert apám lenéz, anyu néha jókedvű, néha nem, öcsém pimasz lett az utóbbi időben, a többi rokon (néhány kivételével) felém se néz, eszükbe se jut akár egy telefont megejteni. Nem érzem családnak, hiába van 20 unokatestvérem.

Viszont ott vannak a barátaim, akikkel úgy tudok ünnepelni, mint ha családban ünnepelnék, nekem ők az igazi családom, még ha nem is volt ott közülük senki a születésemnél, mégis ők azok, akik az év minden napján mellettem állnak, gondolnak rám... stb. A karácsony is velük volt örömteli, az a pár óra, amit velük töltöttem, az a néhány darab szaloncukor és apró semmiség, ami még annyiba se került, mint a tusfürdő, amit kaptál, vagy a vacsora, amit készítettél, mert együtt töltöttem az ünnepet olyanokkal, akiknek igazán fontos vagyok, és viszont. Az ünnepnek erről kéne szólnia, ha nem család, akkor barátok. Ha nincsenek barátok, szerezzetek. Nem úgy megy az, hogy csak a család létezhet ilyenkor, pontosabban legyen, de az a család, akiket te annak érzel, és én a barátaimat érzem a családomnak. Nem a vér tesz családdá, hanem az érzés. Ezt sokan nem értik, pedig ha kicsit belegondolnak, mi a család "dolga", rájöhetnek, hogy sajnos a mai világban a család, mint olyan, vérkötelék szinten nem nagyon létezik, és szerencsések, ahol mégis.

Tessék a barátokkal tölteni az ünnepet. Ti miért nem mentetek éjféli misére? Nem érdekes, én voltam, én ott együtt énekeltem a barátaimmal, nálunk nem ciki, még akkor se, ha mind fiatalok vagyunk. Van hova mennem szenteste, és nem kell a 4 fal közt poshadnom a fényes vacsorával. De ha nem éjféli mise, akkor is össze lehet ülni. Ismerek olyat, aki karácsonykor egyedül van, mert még párja sincs.

2008. dec. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Reformátusok vagyunk és délelőtt 11-kor illetve este 7-kor volt az istentisztelet. Elmentünk.
2008. dec. 27. 17:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!