Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem is és én is használhata...

Férjem is és én is használhatatlan gagyit kaptunk a bátyjáéktól ajándékba. Férjemen látom, hogy nagyon rosszul esett neki. Hogyan vigasztaljam meg?

Figyelt kérdés

Ő egy Fradi cimeres zöld-fehér rongyszőnyeget kapott, pedig nem is fradi drukker. Szereti ugyan a focit, de ez szerintem eléggé izléstelen egy ajándék.

Én meg egy 1-2 ezer forintos előre összeállitott és becsomagolt névtelen tusfürdő-sampon készletet kaptam.

Hozzáteszem, mi nagyon kitettünk magunkért. Sok és értékes ajándékot kaptak és ezért is esett olyan rosszul a férjemnek, hogy csak ilyen semmiségeket adtak. Pedig mi nagyon készültünk.

Mit tehetnék én, hogy ne bántsa őt ennyire a testvére és a felesége ajándéka?


2008. dec. 26. 19:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem nem kéne ebből nagy ügyet csinálni. A karácsonynak, amúgy se az ajándékozásról kéne szólnia. Hogyan vigasztald meg??

Nem tudom, a te párod, te ismered.

2008. dec. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Adjátok el Vaterán, egy nagy drukker sokat adhat ilyenért, a pénzből meg azt vesztek, amit akartok. Legközelebb ne készüljetek, csak valami aprósággal. Nem kell az ajándékozásból nagy felhajtást csinálni, nem is arról kéne szólnia a karácsonynak, hogy ki mit mennyiért. Én se költekeztem túl magam, saját készítésű ajándékot kapott a legtöbb ismerősöm, nem került sokba, egy kis dizájnt adtam hozzá, ami a bolti dizájntól eltér, és emiatt egyedi, mégis mindenki nagyon örült, jobban, mint ha drága ajándékot kaptak volna.
2008. dec. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
36%

Gondolkozzatok, hogy miert ilyen ajandekokat kaptatok?! Volt veszekedes valamikor, esetleg maskor ti is valami vackot adtatok, vagy most nincs penzuk ajandekre. Szerintem ezek a dolgok otthon voltak nekik, es azokat csomagoltak be. Hat ez a Fradis rongyszonyeg eleg durva ajandek annak, aki nem is Fradi drukker. Erthetetlen.

Adjatok el szerintem is a szonyeget.

Legkozelebb ti se vigyetek tulzasba az ajandekozast, vigasztalni szerintem ugy tudod, hogy te veszel neki megegy ajandekot szeretetbol!

2008. dec. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem sem olyan nagy ügy.

Vér nem folyt, nem halt meg senki, Ti meg már nem vagytok gyerekek. Idén én egy tusfürdőt kaptam a bátyámtól, mert nem volt pénze másra, én meg pucsit vettem neki.

Szerintem semmi jelentősége nincsen, attól ugyanúgy szeretem.

üdv

2008. dec. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem is próbáljátok meg eladni. Aztán vegyetek az árából valami mást. Sajna mi is így járunk évről évre, már a nem is tudom hanyadik kávéskészletemet kaptam meg. kb. a hatodik, és mindíg a sógornőmtől. A férjedet pedig vígasztald azzal, hogy lehet a tesónak csak ennyire volt pénze.
2008. dec. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%

Nekem nagyon úgy tűnik, az bánt téged, kedves kérdező, hogy NEKED nem tetszik a rongyszőnyeg, és ha nem egy névtelen tusfürdő-csomagot kaptál volna, hanem mondjuk százezer forintos La Prairie-csomagot, máris nem esett volna rosszul az ajándék, igaz?

A te eseted is bizonyítja, hogy a karácsony már régóta nem arról szól, amiről kellene, hanem hogy ki tud minél drágább és flancosabb ajándékot adni. Most őszintén, miért az ajándék értékével foglalkozol? Nem annak kellene az elsődlegesnek lennie, hogy együtt van a család, beszélgettek, kellemes a hangulat?

Annyiban egyetértek a fentiekkel, hogy ha nagyon nem tetszik az ajándék, el lehet adni, és venni belőle mást, de azért az elég kínos lesz, ha mondjuk az említett rokonék rákérdeznek, hogy fest a fradis szőnyeg az előszobában...

Legközelebb meg az lesz a tiszta, ha ti is hasonló értékben adtok ajándékokat, mint ahogy most kaptatok. Tényleg nem értem, miért pénzben mérik a szeretetet manapság...

2008. dec. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%
Én kidobom az ilyen ajándékokat, nem tárolom, és nem adom el. Utána mintegy lehullik a bosszúság rólam...aztán elgondolkodom mi zavar? Az ajándék kis értéke, vagy a szeretet hiány érzése. Persze az utóbbi...És jövőre, ha nem szeretném, hogy mérgezze a lelkem, elfelejtem, és ismét szép ajándékot veszek. Ha elkezdeném a méricskélést, úgy érzem, csak beszállnék egy negatív körjátékba, amihez semmi kedvem. Ezzel azt értem el, hogy mostanában már olyan ajándékot kapok, amiben érzem, hogy gondoltak valóban rám...szóval az idők változnak...
2008. dec. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nem az ajándék értéke esett rosszul. Hanem az, hogy mi sokat készültünk és a férjemet bántja a dolog. Az esik a legrosszabbul, hogy ő nem örül.

Én voltam az, aki felvetette, hogy ne vegyünk ajándékot, hanem jöjjünk össze nálam és főzök egy klassz vacsorát és együtt leszünk.

Errefel én lettem lehurrogva és az ajándékozás meg úgy történt, hogy megálltak a házunk előtt a kocsival. Felcsöngettek és lehivtak, hogy vigyük le az ajándékukat, mert ők itt vannak a miénkkel és cseréljük ki, ha már úgy is erre járnak.

Még feljönni sem akartak.

Na ez az, ami a férjemet elszomoritotta és igy engem is bánt.

2008. dec. 26. 22:40
 9/16 anonim ***** válasza:
63%
Még annyi, persze nem a kukába dobom, hanem kiteszem az utcára...valaki mindig örül neki..:)
2008. dec. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez így már kicsit más...kellemetlen. A vacsora ajándék nélkül jó ötlet, de nem mindenki gondolkodik úgy mint te. Igazából ez az ünnep eredetileg nem is az ajándékozás ünnepe... De a mai időkben már hályog van a szemeken, és az a baj, hogy a szíveken is...gondolok arra, hogy fel sem jöttek hozzátok. Ez már jóval durvább, mint egy gagyi ajándék. Nem vagytok kicsit elhidegülve?
2008. dec. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!