Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy okozhat a saját családod...

Hogy okozhat a saját családod több fájdalmat, mint az idegenek?

Figyelt kérdés

A családom egy olyan közösség, ahol mindent érzek csak nyugodtságot és biztonságot nem. Anyum mindig is a bátyám felé húzott, felőle mindig többet aggodalmaskodott, neki több mindent volt megengedett, de ez nem csak azért mert fiú, hanem mert szerintem jobban is szereti. Velem mindig iszonyú elvárásai voltak, ha 5-ös alatt kaptam, akkor mindig kérdőre vont alaposan, nekem mindig megkellett felelni mindenhol, míg a tesóm csinált, ami jól esett. Bármilyen bajba keveredett, hamar megbocsájtottak neki, mai napig ez a helyzet. Felnőttünk én már 25 komoly kapcsolatban élek, testvérem egyedülálló de legalabb jól mulat a haverokkal. Az egyetemei éveim alatt anyum terrorba tartott szó szerint, és mivel más városban jártam egyetemre ezért eldöntöttem, hogy dolgozni fogok így anyagilag nem függök majd tőle és nyugisabb lesz az életem. Édesapám sajnos elhunyt és azóta én vagyok a bűnbakk a szemében, fel sem tudom fogni miért.

Lelki zsarolással mindig olyan helyzetbe hoz, amiben én rosszul kell hogy érezzem magam. Segítek anyagilag is a bátyámnak, haza is szivesen veszek dolgokat, mégis én vagyok akit utálnak szivuk mélyén. Amikor nem mentem haza 1 hónapig, mert szó szerint lelkileg nem birtam otthon lenni, akkor sokkal jobban voltan lellileg, de belül csak jött a lelkiismeretfurdalás, hogy nem megyek oda. Nem tudom hova tenni, hogy lehet hogy egy szülő lelkileg letiporja a gyerekét? Ma is egy ilyen helyzet alakult ki és bár csak üzenetben beszéltünk a tesómmal meg anyummal mégis megint a padlón vagyok teljesen. Vannak mások is ilyen megkülönböztetett helyzetben? Ti hogyan bírkóztok meg vele ?

25N


2023. jan. 5. 17:02
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

19-es: mármint úgy értettem, hogy a csávódat az ő családja csicskáztatja.Nem te.

De én is azt tudom mondani, hogy addig állj a sarkadra, míg a családoddal szemben ezt az altruizmusodat a pasasod meg nem unja.

2023. jan. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Dolgozom rajta.
2023. jan. 6. 22:54
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Hajrá kérdező! Drukkolunk!
2023. jan. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Sokat segített tényleg amit írtatok, most ezek a gondolatok elinditottak valamit. Minden jót nektek is!
2023. jan. 6. 23:25
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, csak a kérdésedet elolvasva annyit tudok mondani, hogy az idegeneket nem ismered, ezért nem tudnak megbántani.
2023. jan. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

11-es vagyok.

Csak ugyan azt csináld amit ők és ugyan úgy álj hozzájuk ahogy ők hozzád. Ne vásárolgass nekik ne segíts ha ők se szoktak.csak ugyan annyit tegyél meg amennyit ők érted.

És próbáld meg ne magadra venni akármi történik!

Vagy legyél az ellenkezője aki voltál ne nyámnyila visszahúzódó félénk lány legyél hanem az ellenkezője azért is csináld meg amit szeretnél és szard le őket mert így neked nem lesz sose jó és sose az lesz amit te szeretnél!

De a legfontosabb hogy ne foglalkozz velük te se és ne vedd magadra a dolgokat!

2023. jan. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!