Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy okozhat a saját családod...

Hogy okozhat a saját családod több fájdalmat, mint az idegenek?

Figyelt kérdés

A családom egy olyan közösség, ahol mindent érzek csak nyugodtságot és biztonságot nem. Anyum mindig is a bátyám felé húzott, felőle mindig többet aggodalmaskodott, neki több mindent volt megengedett, de ez nem csak azért mert fiú, hanem mert szerintem jobban is szereti. Velem mindig iszonyú elvárásai voltak, ha 5-ös alatt kaptam, akkor mindig kérdőre vont alaposan, nekem mindig megkellett felelni mindenhol, míg a tesóm csinált, ami jól esett. Bármilyen bajba keveredett, hamar megbocsájtottak neki, mai napig ez a helyzet. Felnőttünk én már 25 komoly kapcsolatban élek, testvérem egyedülálló de legalabb jól mulat a haverokkal. Az egyetemei éveim alatt anyum terrorba tartott szó szerint, és mivel más városban jártam egyetemre ezért eldöntöttem, hogy dolgozni fogok így anyagilag nem függök majd tőle és nyugisabb lesz az életem. Édesapám sajnos elhunyt és azóta én vagyok a bűnbakk a szemében, fel sem tudom fogni miért.

Lelki zsarolással mindig olyan helyzetbe hoz, amiben én rosszul kell hogy érezzem magam. Segítek anyagilag is a bátyámnak, haza is szivesen veszek dolgokat, mégis én vagyok akit utálnak szivuk mélyén. Amikor nem mentem haza 1 hónapig, mert szó szerint lelkileg nem birtam otthon lenni, akkor sokkal jobban voltan lellileg, de belül csak jött a lelkiismeretfurdalás, hogy nem megyek oda. Nem tudom hova tenni, hogy lehet hogy egy szülő lelkileg letiporja a gyerekét? Ma is egy ilyen helyzet alakult ki és bár csak üzenetben beszéltünk a tesómmal meg anyummal mégis megint a padlón vagyok teljesen. Vannak mások is ilyen megkülönböztetett helyzetben? Ti hogyan bírkóztok meg vele ?

25N


2023. jan. 5. 17:02
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Tudom hogy rossz és fáj meg a lelkedre veszed.de sajnos nem tudsz neki mitcsinálni.felesleges enni magad rajta.sajnos én is eléggé hasonló cipőben jártam.

De ahányszor kaptam leszidtak vagy belém kötöttek ami nem tetszett nekik pl depis zenéket halgatok vagy ha rapp-et vagy csak egésznap fekszek a szobámban egyik se volt jó se normális mert nekik nem tetszett. utána már nem ért annyit hogy kimenjek a szobámból és egyből piszkáljanak vagy leszídjanak, de az se volt jó akkor az volt a baj miért vagyok ilyen hülye egesznap csak bent vagyok és fekszek.

Aztán egy idő után belefáradtam sírtam néha vagy már kínomban nevettem. Kár idegesiteni magad rajta úgy is mindig te vagy a rossz.es már én is megszoktam sajnos.

Nem is hittek nekem akármit mondtam a többi csaladtagom se. mindig anyám mellé álltak hogy én vagyok csak ilyen rossz de hogy 100/100 alkalommal az már hihetetlen érdekes volt....tudták ők is nincs mindig igazuk de akkor nekik volt.

Van 2 tesóm és elég nagy különbség volt mindig. Még most is pedig már elköltöztem.pl nekem nem lehet jogsim "mert epilepsziás vagyok" a tesómnak meg igen és kapott ingyen egy kocsit. Én egy biciklig alig bírtam ki harcolni. Utána kaptam egy elektromos biciklit is mert azért annak már túl nagy látszata volt hogy tesóm kapott egy autót én meg egy biciklit ..és még sok minden hasonló anyagival is pl őt jobban segítették mert én mint írtam beteg vagyok csak 4órát dolgozhatok és így nemsokat keresek.a tesóm normába dolgozik. És neki kihozták a legujabb telefonokat többször is mikor neki penze is volt rá ..persze nekem nem vettek egyet se csak az előző régebbi volt még használtan.

Nekem annyit mondtak amennyim van úgy osszam be spóroljak abból a normának a feléből.még akkor az kb 50ezer forint volt amit kerestem 4óraba. Kb úgy spóroltam abból a keresetemből majdnem egy évig hogy vehessek magamnak telefont. És azt kaptam hogy minek nekem ilyen jó új drága telefon..a tesóm bezzeg csak úgy ingyen megkapta és az nem számított...elég irónikus de ez van..

Azóta én hamarabb elköltöztem hála a páromnak. A tesom még mindig ott lakott évekig de az nem számított csak annyit mondtak ameddig keres és ad le pénzt addig lakhat itthon ameddig akar. Engem bezzeg eleg sokszor zavartak de ez se számított..

Azóta elköltöztem néha beszélünk anyámmal és ennyi sokkal nyugodtabb vagyok saját életem van azóta.

És nem vagyok olyan sűrűn rosszul mert nem idegesítenek és nincs rohamom "mert epilepsziás vagyok" de ezt se akarták elhinni se beismerni hogy azért nincs rohamom mert nem idegeskedek a saját házamban mert nyugodtabb vagyok.

Azóta van párom vele mindent megtudok beszélni és ez elég.

Még most rosszul esik minden hozzá állás bánás mód külömbség de nem tudok neki mitcsinálni felesleges enni magam rajta..

És sok mindent tudnák még mondani de próbáld meg nem magadra venni a dolgokat. Vagy úgy álj hozzá hogy úgy is te leszel a rosz és tök mind1 már megszoktad. Utána hallgass pár zenét attól kicsit jobb kedved lesz vagy sétálj egyet vagy amit szeretsz. Sok kitartást!!

26/F

2023. jan. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Tudom, hogy igazatok van, nem kellene segítsem őket anyagilag sem, és a lelkemre meg főleg nem kellene vennem a viselkedésüket.

De tudjátok, néha nehéz, nagyon nehéz, hogy ne segítsek nekik. Az a baj, hogy lelki alapon történik ez a segítség nyújtás, múltbeli dolgok miatt.. nehezen nőttünk fel a tesómmal, sokat nélkülözött akkor q család és ezzel próbálom "kompenzálni". Tudom ez nem az én felelősségem és ezen kell változássak.

Lelki zsarolásai anyumnak: például a párommal elmentünk nyáron életünkben először tengerre, sosem voltunk, és anyum alig keresett ez idő alatt, azt mondta, hogy nem akar zavarni, mert mi csak "nyaralgatunk" ő meg egyedül van otthon.

Ugyanez volt ősszel is. Elmentünk egy ilyen szakmai továbbképzésre, és este kihivtak az ismerőseim, hogy üljünk a teraszon, igyunk meg egy pohár bort, mert már rég találkoztam velük, volt iskolatársak. Had ne mondjam, az alatt az 1 óra alatt, ameddig kint voltam végig írta nekem az üzeneteket, hogy én milyen vagyok, hogy őt ott hagyom a szobában egyedül, reméli jól szórakozok. Most bocsánat, hogy nem vittem el magammal a tengerre a párommal, meg nem hívtam ki őt is borozgatni a volt osztálytársakkal, lehet kellett volna ezek szerint.

Még egy eset: barátom eljött hozzánk 2-3 napra, előre szóltam anyumnak, tesómnak is, tudtak róla, nem csak úgy betoppant. Én meg a tesóm egy szobában aludtunk, mert 2 szobás lakásunk volt, nem volt lehetőség külön szobára. De ekkor a tesómnak már volt saját lakása, de van, hogy ritkán még otthon alszik. Szóval jött a barátom hozzánk, minden oké volt, este pedig a tesóm vissza ment az ő lakásába, de állítólag írt anyámnak egy üzenetet, hogy köszöni szépen, hogy neki ott már nincs helye. Ezután anyám velünk úgy viselkedett mint 2 kutyával...szemünkbe vágta, hogy a tesóm miattunk ment el otthonról. Többet nem is jött a párom hozzánk, de másnap vissza is mentünk az albérletünkbe, kinek volt még kedve ott megtűrtkent sem lenni?

Sorolhatnám..mindenért én vagyok a hibás, ami a tesómmal történik vagy amit a tesóm kitalál.

Utolsó: a tesómnak eddig 2 autót vett drága anyám. Én az autót nyáron banki hitelből kellett vegyem, említettem neki, hogy szeretnék idén egy autót, gondoltam én is megkapom azt a részt az örökségből mint a tesóm, de nem. Annyit mondott jó. Utána mondtam ,hogy megyek a bankba, arra is annyit mondott rendben. Igen, utolsó biciklit is én vettem magamnak. Neki lakásba is adott pénzt, autót is kap. Én meg oldjam meg, olyan címszó alatt, hogy " te megtudod oldani". Utána vasárnapi ebédnél az arcomba mosolyog mintha mi sem történne. Nem tudom milyen ember ő igazából.

2023. jan. 6. 18:45
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Akkor még egyszer megkérdem, tulajdonképpen miért támogatod anyagilag a tesódat, ha egyébként anyád támogatja, téged meg nem? Miért érzed ezt kötelességednek? Ne akarj kompenzálni. A normális felnőtt testvéri kapcsolatok egyenrangúak. Senki nem tartozik senkinek, nyilván lehet segíteni, ha az egyik nagyon rászorul és a másik tud és akar segíteni, de itt nagyon nem ez a helyzet. Ta valami rosszul értelmezett kompenzálásból anyagi és lelki hátrányba hozod saját magad.
2023. jan. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Van, hogy úgy kér tőlem, hogy anyunk ne tudja. Mindig előadja az áldozatot, hogy most ő milyen nehéz helyzetbe került, mindig talál valami sztorit, nem tudom mennyire igaz. Ha nem adtam neki, akkor mindenféle beképzeltnek, önzőnek lemond, sőt anyámnak is úgy állítja be, hogy én jöjjek ki rosszul belőle.
2023. jan. 6. 19:26
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, pont azért kell szakember, hogy megtanulj határokat szabni! Hogy megtanulj nemet mondani! És, hogy leszard jó anyád kavarásait.
2023. jan. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Meddig akarsz anyuci kislánya maradni? Szerinted a párod meddig tudja ezt szó nélkül elviselni? Tesódnak van autója, bármikor el tudja adni ha megszorul. Aztán majd vesz hitelre, pont mint te. Anyád meg vagy keres egy társat magának vagy egyedül marad, te nem vagy az ő párja. Felnőttél, éled az önálló életed. Vagy otthagy a pasid, aztán éldegélhetsz anyuka füttyszavára. Nem lesz könnyű.
2023. jan. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
66%
16-os: ha csak nem papucs a csávó, vagy a családjában nem a csávót csicskáztatják.
2023. jan. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Anyuci mellett biztos nem maradok, tehát szó nélkül a párom a prioritás. Tesóm viszont pont anyám miatt nem akar házasodni. Jelenleg van egy barátnője és kikérdezte anyum véleményét, hogy ha neki nem tetszik, akkor ő nem tud vele lenni lenni.

Nem értem őket, mintha nem is lennénk vérszerint egy család. Apum tök más volt, ő volt az egyetlen aki megértett, de őt is hasonló csesztetésekkel illette.

2023. jan. 6. 22:02
 19/26 A kérdező kommentje:
17-es, biztos hogy nem csicskáztatnám, hidd el egyszer nem kérem hogy jöjjön értem, amikor még nem volt kocsim akkor sem, sem anyagilag. Igen, néha neki is tele a hócipője, tudom hogy teljesen jogosan. Tudom, hogy ebben változnom kell, én nem tudom a múltat helyre hozni, nem is az én feladatom csak latom anyámon is meg tesómon is, hogy beragadtak ebbe a mentalitásba és fáj már nézni mit művelnek.
2023. jan. 6. 22:05
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Na, akkor legyen neked fontosabb ez a rendes pasi. Ő a jövőd, anyádék a múltad. Ne hátrafelé lesegess, ők éljék a kis beteg kapcsolatukat. Neked lehet normális életed. Saját magadat nyekteted, ennyire nem akarsz végre boldog lenni? Képzeld azt, hogy Madagaszkáron élsz, a telefont meg elvitte egy sirály.
2023. jan. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!