Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire lehet...

Szerintetek mennyire lehet hosszútávon úgy élni, hogy a párotok szülei konkrétan 4 házzal arrébb laknak?

Figyelt kérdés
Így nincs meg az önálló érzés. Sajnos sok - sok probléma is adódik a közelségből. Valakinek működik ez egyáltalán? Milyen szabályrendszer szerint?
2023. jan. 5. 15:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%

Legalább az egyiknek (anyósnak vagy menynek, mindegy) nem árt intelligensnek lennie, hogy kezelni tudja az esetleges konfliktusforrásokat.

Ennyi a titok!

2023. jan. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Ha normálisak a szülők akkor lehet így élni, tehát nem lesik a pár minden mozdulatát és nem akarnak a magánéletükbe belefolyni. Attól még, hogy közel laknak nem kell minden nap összejárni, szóval az önálló érzésnek is meg kéne lennie, elvégre külön házról van szó.
2023. jan. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom, mi csak 25 éve élünk anyós-após házában különösebb gond nélkül és soha nem volt gond az "önálló érzéssel" részünkről.

Igaz, soha nem kerestük az alkalmat a sértődésre, cirkuszra és már alapban, előtte is önállóak voltunk. Én abban látom a megoldást, hogy eleve nem a rosszat kell feltételezni a másikról, hanem a segítő szándékot, még ha az nem is azonos a mi elképzeléseinkkel. Mindent meg lehet mondani adott esetben, csak nem mindegy, hogy hogyan. Nálunk ez így működik.

2023. jan. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
35%

És fordítva mi lenne erre a válaszod?


"Szerintetek mennyire lehet hosszútávon úgy élni, hogy a SAJÁT SZÜLEITEK konkrétan 4 házzal arrébb laknak?"


Amit erre válaszolnál, az a válasz a kérdésedre is!

2023. jan. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

Teljesen mindegy hogy egy házban,4 házzal mellettetek,ha normális és intelligens akkor még jó is hogy a közelben vannak,ha ennek az ellenkezője akkor másik városban is lakhattok akkor is csak gondot okoznak.

Persze annak aki megengedi nekik

2023. jan. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%

Sokan élnek együtt szülőkkel közös, nagy házban, nézd csak meg a bp-i és környéki palotákat.

Híres, ismert emberek is együttélnek a szüleikkel, unokákkal.

2023. jan. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
El tudom képzelni, hogy ez valahol működik. De amit én látok, hogy a legtöbb helyen, ahol így van legalább az egyik félnek rengeteget kell nyelni.
2023. jan. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ez nem probléma ott, ahol normálisak a szülők. Az én anyósoméknak a szomszédjában is simán lakták, nem azok a beleszólós, ránktelepedős típusok, együtt is laktunk 1 évig, az már necces volt mondjuk a végén, de ha 4 háznyira élnénk, nem lenne olyan érzésem mellettük, hogy nem vagyunk önállóak.
2023. jan. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%

"És fordítva mi lenne erre a válaszod?


"Szerintetek mennyire lehet hosszútávon úgy élni, hogy a SAJÁT SZÜLEITEK konkrétan 4 házzal arrébb laknak?"


Amit erre válaszolnál, az a válasz a kérdésedre is!"


Te a szüleidhez annyira kötődsz, mint két idegenhez?

2023. jan. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
20%

Nagyon nem tesz jót ha belelát és beleszól a szülő a kapcsolatba. Még akkor sem ha jóindulatú, pláne ha nem az.

Minél messzebb lakjon és nem kell beavatni olyanba ami nem rá tartozik, akkor akármilyen de nem tud ártani

2023. jan. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!