Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ilyen családi...

Mit tegyek ilyen családi helyzetben?

Figyelt kérdés

Azért nem írtam többet ki, mert kicsit összetett a dolog. Meghalt édesanyám, és most úgy érzem, hogy az öcsém és az ő barátnője, akit sógornőmnek tekintek, habár még csak párkapcsolatban élnek nem tisztelnek engem, és hogy kezdik átvenni az irányítást a háztartásban. Ez részben nem rossz, mert nem kell nekem mindent csinálni, de egyébként meg azt érzem, hogy elveszik tőlem a jogot arra, hogy én birtokoljam a házat. Pedig nem én birtoklom, nekem van közülünk a legbizonytalanabb állásom, most sokat keresek, de egyébként elég keveset. A barátnő se keresi agyon magát, de ő más ugyebár, mert ő a nője. Én nem akarok rossz érzéssel viseltetni irántuk, de egyre rosszabbul érzem magam.

Lehet, hogy nem tudok hozzájuk alkalmazkodni, ez a baj. De egyszerűen nem értem meg, hogy miért nem tudnak nekem segíteni, ha én tudok nekik. Én takarítottam, és vittem a háztartást sokáig, de most már tizenkétórázom, és hétvégéken is sokszor dolgozom. Még annyira se bírom vinni, mint eddig, nem kicsi házunk van, közepes. Ezért örülök a segítségnek, de valahol bánt, hogy nem én uralkodok :D, ez röhejes, és valahol én is röhögök, csak egyre jobban bánt valamiért :S. Pedig tényleg jó, hogy most ők dolgoznak, csak hát, én ezt vissza is kapom. Ma is leülök két percre a bevásárlás után, és mondom nekik, hogy mindjárt elpakolok, csak beteg vagyok, és ülni akartam, és az öcsém erre meg mérgesen mondja, hogy nem kell, mindent elpakolnak. Az öcsém soha életében nem volt igazságos, és követett el már egy-két olyan dolgot, amit sose bocsátok meg neki. De ma jöttem rá, hogy szerintem a sógornője ugyanez a típus, és ma be is szólt nekem. Én csak álltam ott a konyhában, és néztem, hogy mi van. A házhoz semmi köze a sógornőmnek, az öcsémmel a kettőnk tulajdona, és nem szimpi, ha beszól nekem valaki, akinek nincs is tulajdonrésze a házban. Régen meg neki se volt munkája, és nem én ba@szom el a pénzt.

Kérlek szépen, nem könyörgöm, segítsetek, egyre rosszabb :(. Évekig éltem kollégiumban, tudom, hogy nehezen alkalmazkodom. De folyton azt érzem, hogy engem semmibe vesznek. A semmibe vevésre azért is vagyok allergiás, mert anyám és öcsém évekig játszotta ezt velem. A múltkor is benyögte a nagybátyám, hogy nekem szinte nincs is munkám, és erre az öcsém elkezd röhögni. Sztem ez nem vicces.


2010. okt. 2. 14:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
De most, ha te magad írod le, hogy az öcsédék túl fiatalok ahhoz, hogy ezt megbeszéld velük és belássák, hogy neked ez rossz, akkor mi itt mit írhatnánk? Te magad adtad meg a kérdésre a válaszod: el kell költöznöd és önállósodnod kell, az átírattatást meg még mindig nem értem, mire jó, ha egyszer azzal, hogy a neveden is van, csak jól jársz, mert tragédia esetén még mindig jobb, ha jogosan mehetsz vissza egy házba, ahol picit rossz, mintha hajléktalanként mennél a híd alá.
2010. okt. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Igen,ismerem az ilyen alkalmazkodni képtelen,egoista nőket,mint te...Sajnálom,de én úgy látom,mielőbb a saját lábadra kellene állnod,és akkor nem lennél ilyen hisztis.
2010. okt. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Nem vagyok egoista és alkalmazkodni képtelen, bár vannak,akik ezt mondják rám :D, valójában nem vagyok az, csak nehezen értenek meg :D.

Azóta megoldódott a helyzet, és megtanultam a legjobb lehetőségeket kiválasztani. Én is rájöttem,hogy az anyagiaskodás nem jó ötlet, nem lett jó vége, inkább engedek valamennyit, amennyit még bírok, és cserébe ők is engednek. Meg belegondoltam, hogy ha velem bánnának olyan gorombán és anyagiasan, ahogy én velük, én is megsértődnék...

Én képes vagyok változni és fejlődni :), és nem azért jöttem ide fel, hogy kiosszanak, hanem, hogy segítsenek ebben. Azok meg magukat írják le, akik csak kiosztani jöttek ide fel engem.

A többieknek köszi:).

2010. okt. 14. 01:13
 14/14 A kérdező kommentje:
Ja, és az önállósodás már régi terv, csak ahhoz még kell pár év, amíg elvégzek egy tanfolyamot, és megpróbálok elhelyezkedni a szakmák egyikében. Ez az idő tűnt akkor soknak :). De mondom, hogy most már azért viszonylagosan rendeződött a dolog, kezdek belejönni :).
2010. okt. 14. 01:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!