Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmennétek az ilyen unokatestv...

Elmennétek az ilyen unokatestvér esküvőjére?

Figyelt kérdés

A szülei régen kölcsönöket kértek a szüleimtől, de nem adták vissza.

Nem igazán tartjuk a kapcsolatot, legtöbbször egymás szülinapjára vagy névnapjára sem írunk egymásnak. Régen mindig vettünk ballagásra ajándékot az unokatestvéremnek, de ők sose jöttek el a ballagásomra. a 2000-es évek eleje óta nem is találkoztunk személyesen. Pár hónap múlva az unokatestvéremnek esküvője lesz, amire elhívott. Keresztanyám is eltörölt facebookról, majd vissza felvett újra ismerősnek.


2023. jan. 2. 10:46
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék.
2023. jan. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
4%

"Lagziba is mentek? Mert akkor a pénz miatt hívott."


Ezt mondjuk kétlem, tekintve, hogy manapság kevesen tudnak annyi pénzt vinni, ami akár a fogyasztásukat fedezné.

2023. jan. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
57%
Én elmennék, bezabálnék, bebasznék az ő kontújukra, azt kész. Ennyi.
2023. jan. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

#12

Hóhó, nehogy azt gondold.... voltam december elején lagziba, csak úgy repkedtek a száz ezrek meg a borítékok a kalapba. Aztán volt 1-2 rokon aki fleöntött a garatra. Az egyik providentet vett fel, mert a Joliék neki 100 ezret adtak 10 éve az esküvőjükre, azt vissza kell adni, de 100 ezer már nem ér annyit, 300-at vettek fel adtak oda. A másik meg a számláján ment minuszva, hogy 100 ezret oda adjon. A nagypapa is spiccesen elmondta, 1 éve gyűjtenek, össze is jött a kis nyugdíjukból 400 ezer Ft, de cserébe nem vacsoráztak egy héten 5x meg ilyenek.

2023. jan. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
94%

Nem, mert távolabbi rokon, akivel nem tartjuk a kapcsolatot.


Azt mondjuk nem értem, hogy mennyiben van akármelyikőtöknek közé a szülők közti vitához. Az az ő dolguk.

2023. jan. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem most a pénztárcátok van meghívva, nem ti, nem izagatna. De ha közel van, jó helyen, finom kaja és jó pia várható, és nem okoz gondot, akkor - hogy érezzék a törődést, és hogy nem felejtetek - felöltöznék, és elmennék ennék, innék, jól érezném magam, és hazajönnék. Természetesen mindezt egy olyan borítékkal, amiben egy jókívánságos képeslap van, töröljék vele szemüket szájukat!
2023. jan. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
37%
Én elmegyek minden rokonsági buliba, esküvő, ballagás, bérmálás meg minden ilyen marhaságra. Félre vonulok egy sarokba, eszem, iszom. Szép csendben jól lakom, benyomok és eljövök mintha mise történt volna. Legtöbb esetben azt sem tudják én kiféle mifél vagyok, csak 1-2 idősebb rokon tudja, hogy az Évike fia vagyok, aki meghalt 20 éve. Sokan azt sem tudják ki volt az Évike, azt sem tudják neki van egy fia.
2023. jan. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%
#16 Az esküvőre hívták csak, lakodalomba nem.
2023. jan. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
87%
Ha csak a szertartásra hívtak csak és zabálni meg inni nem, akkor nem mennék el. 15 éve még táviratot küldtem volna nekik, ma megteszi egy messenger üzenet egy képpel ahol gratuálsz azt szevasz tavasz.
2023. jan. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
81%

Én tudod mit csinálnék?

Elmennék, de semmilyen ajándékot nem adnék nekik, egy forintot se. Aztán ha kérdőre vonnak, akkor egyszerűen közölném, hogy vonják le a tartozásukból a nászajándékot, mert több kölcsönnel tartoznak, amiket nem hajlandóak visszaadni. Esetleg adnék egy borítékot, amiben ez így áll.

Ha 20 évig ignoráltak és kihasználtak, akkor hadd érezzék már a törődést.

2023. jan. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!