Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátom anyukájának jogos...

Barátom anyukájának jogos volt a kifakadása?

Figyelt kérdés

Két és fél hónapja vagyok együtt a barátommal. A barátom szüleit már ismerem, és ha találkozunk a párommal, akkor náluk vagyunk, amit a szülei nem bánnak, jól kijövünk egymással és még ők mondják hogy menjek gyakrabban.

Ennek meg van az oka, otthon nincs minden rendben a családommal, sőt semmi nincs rendben. Érettségi után pár hónappal el szeretnék már költözni, és megszakítani velük minden kapcsolatot. A párom erről tud, ő támogat mindenben. A párom szülei is tudnak erről (még be se mutattam őt a szüleimnek).


A párom anyukája nagyon cuki meg aranyos, közvetlen, és meghívott engem, hogy karácsonyozzunk együtt. Én ezt visszautasítottam, mert egyrészt szüleim nem néznék jó szemmel, másrészt én is kellemetlenül éreztem volna magamat, hogy én még a szüleimnek se mutattam be a párom, de én már találkozok majdnem az egész rokonságával, másrészt meg 2 és fél hónapja vagyunk csak együtt.

Erre írt egy üzenetet, hogyha nekem derogál velük karácsonyozni, akkor én ne menjek fel hozzá enni meg ne aludjak ott náluk, hanem találkozzunk ezentúl a ház előtti padon, stb. A kajás téma alapból szíven ütött, mert nem azért mondtam el neki ezeket a dolgokat, hogyha nem tetszik neki valami, akkor legyen mivel visszavágni.


2022. dec. 29. 17:20
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
94%

#29


Hujjuj, ez a mindig is akart lányt duma ismerős. Ismerősöm anyósa volt ilyen. 4 fia volt, mindig lányának akarta tekinteni az aktuális menyeit, de aztán a világon mindent kritizált bennük. Amelyik leállította finoman, hogy köszöni, neki van anyja, és jóban is vannak, na, az már nem tetszett neki.

2022. dec. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
94%
Aranyos vagy ahogy keresgéled neki a feloldozást, kívánom, hogy ennyien tévedjünk ahányan írtunk neked. De (tudod, mindig van egy de) aki a legapróbb semmiségtől ami nem az elképzelése szerint alakul ilyen sárkánnyá változik, ott azért inkább a valóságra figyelj, ne a vágyaidra. Alapból nem marjuk meg a másikat, főleg nem egy apróságért marunk az elevenébe. Ne nagyon mesélj az otthoni dolgokról. Ilyen rövid ismeretség után főleg ne.
2022. dec. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
93%

A dolog ott kezdődik, hogy a karácsonyt mindenki a SAJÁT családjával tartja elsősorban. Ő vajon mit szólt volna fordított helyzetben? Vagyis ha a pasid a te családoddal akart volna karácsonyozni, az anyját meg szétvetné az ideg...


Szerintem jobban jársz hosszútávon, hogyha leválsz erről a srácról. Értem, hogy dúl a szerelem, de a csomagban az anyja is benne van, és ha már most ezt megírta neked, akkor ez csak súlyosbodni fog. Ezalatt azt értsd, hogy ha nem teszel anyós kedvére, akkor lesz még itt kenyértörés.

2022. dec. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
93%

Ez nem félreértés, hanem kőkeményen passzív-agresszió.


Nem kell felvenni, nem kell magyarázkodni, ignoráld a francba.


Ebben nőttem fel, ilyen szülővel. Ha bármi nem úgy volt, haogyan ő akarta, én-mi voltunk a ktsgök, ő megsértődött és akár heteken keresztül sem volt hajlandó kommunikálni.


Felnőttem, exem anyja ugyanezt tolta. A második ilyen besértődök rád alkalomnál megmondtam neki, hogy oké, akkor nem jövök többet, köszönöm az őszinteséget.

Nem is mentem.

2022. dec. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
89%

És ha adhatok egy tanácsot: a sráccal is szakítsd meg a kapcsolatot, ugyanis a pakkban ott az anyja is.


Aki 2 hónapos ismeretség után ilyent ír, hogy akkor nem kell többet gyere, meg hisztizik és megsértődik, mindig! ezt teszi majd, bármi van. De a sráccal őt is kapod.


Barátnőm nemrég házasodott össze, ahol anyós dettó ugyanilyen. Nos, minden héten írja, hogy ő kikészül, ő nem ezt várta, ő normális családot akart, de anyóspajti mindenbe beleszól (egy településen élnek), a férje hol kiáll érte, hol nem, stb.

Egy idegroncs lett a csaj, pedig "csak" féléve házasok, de azóta anyós totál kimutatta a foga fehérjét.

2022. dec. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
89%
A sraccal együtt kapja az anyját is, aki ha egy mindenbe beleugató pcsa, akkor igencska meggondolandó a kapcsolat, hazassag/gyerek meg felejtős
2022. dec. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
18%
Nem feltétlenül kapja vele. Lehet a srác a csajt választja. Sok ilyen sztori van. Házasság/gyerek meg felejtős, mert te eldöntöd helyettük, mi? Te is ugyanúgy beleugatsz ismeretlenül, mint az anyós.
2022. dec. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
93%
#39, legfeljebb a lányregényekben. Sokkal jellemzőbb az, hogy a „gyerek” 40+ évesen sem mer az anyja ellen beszélni úgy, hogy teljesen egyértelmű a szituáció.
2022. dec. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!