Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátom anyukájának jogos...

Barátom anyukájának jogos volt a kifakadása?

Figyelt kérdés

Két és fél hónapja vagyok együtt a barátommal. A barátom szüleit már ismerem, és ha találkozunk a párommal, akkor náluk vagyunk, amit a szülei nem bánnak, jól kijövünk egymással és még ők mondják hogy menjek gyakrabban.

Ennek meg van az oka, otthon nincs minden rendben a családommal, sőt semmi nincs rendben. Érettségi után pár hónappal el szeretnék már költözni, és megszakítani velük minden kapcsolatot. A párom erről tud, ő támogat mindenben. A párom szülei is tudnak erről (még be se mutattam őt a szüleimnek).


A párom anyukája nagyon cuki meg aranyos, közvetlen, és meghívott engem, hogy karácsonyozzunk együtt. Én ezt visszautasítottam, mert egyrészt szüleim nem néznék jó szemmel, másrészt én is kellemetlenül éreztem volna magamat, hogy én még a szüleimnek se mutattam be a párom, de én már találkozok majdnem az egész rokonságával, másrészt meg 2 és fél hónapja vagyunk csak együtt.

Erre írt egy üzenetet, hogyha nekem derogál velük karácsonyozni, akkor én ne menjek fel hozzá enni meg ne aludjak ott náluk, hanem találkozzunk ezentúl a ház előtti padon, stb. A kajás téma alapból szíven ütött, mert nem azért mondtam el neki ezeket a dolgokat, hogyha nem tetszik neki valami, akkor legyen mivel visszavágni.


2022. dec. 29. 17:20
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
91%
20: es ha nemet mond, akkor az mar rogton derogal is? A kiscsaj csak meghuzta a hatarait. Amihez joga van. Es ezt intelligens egyedek szo nelkul tudomasul veszik, nem hisztiznek be.
2022. dec. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
87%

21!


Kérdezd a muttert. Tudom, de ezt mond a mutternek.

2022. dec. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
92%
A helyedben menekülnék ebből a kapcsolatból. Az enyém is így kezdődött. Mézes mázos anyós, most meg azt is ő akarja megszabni, hogy én hova mehetek. Lassan ott tartok, hogy feladom a párkapcsolatom is, mert a párommal sem jutunk ezzel (és sokminden mással is) egyről a kettőre.
2022. dec. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

Ezt írtam:


"Szia :) Haaat eloszor is koszi a meghivast, nagyon kedves telotek hogy gondoltatok ram. Ezt mar ---val is beszeltuk hogy jo lenne egyutt karacsonyozni meg szilveszterezni, de szuleim miatt nem lenne jo, mivel nem igazan orulnenek neki, hogyha karacsonykor mashol aludnek. Meg alapbol nem is ismerek rajtatok kivul senkit es kellemetlenul ereznem magam, hogy ott van mindenki aki fontos, en meg kvazi mint egy idegen. Meg egyszer koszi, hogy gondoltatok ram"

2022. dec. 29. 20:57
 25/38 anonim ***** válasza:
94%
Hát ez korrekt üzenet volt, ha erre úgy reagált anyós, ahogy írtad, egyértelműen vele van a gond, és még azt is kizárhatjuk, hogy félreérthette a helyzetet. Te világosan leírtad.
2022. dec. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:

Végig olvastam a válaszokat is, csak ezt először bemásoltam, hogy mit írtam én.


Nem hozzájuk akarunk költözni, pedig ők is felajánlották már, mert volt egy családi balhé és akkor náluk aludtam. Már 18 vagyok, és jövő évben (jövő tanévben 2024-ben" érettségizek, de ahogy azt az egyik válaszoló is mondta, hogy nem az van, hogy azt csinálok, amit akarok. Nyilván nem tartottak volna vissza attól, hogy elmenjek, de utána vagy balhé, vagy napokig tartó szurkálódás lett volna, hogy én nem a családdal töltöm az ünnepeket.

Meg alapból úgy vagyok ezzel az egésszel, hogy fél éve sincs, hogy együtt vagyunk, most ha én, a párom és a szülei ettünk volna egy töltött káposztát nálunk, oké, de az, hogy mindenki ott van, tesók, unokatesók, nagynénék, nagybácsik, az sok. Meg nem is vagyok a család része, én egy idegen vagyok, és rohadt gáz lett volna, hogy egy karácsonyi banzájon ismerjük meg egymást, meg ott játszuk le a kötelező köröket.

Nem gondolom egy rosszindulatú nőnek egyébként, de ez rohadtul rosszul esett, mert nem azért mondtam el, hogy ezzel vissza tudjon vágni.

2022. dec. 29. 21:04
 27/38 anonim ***** válasza:
91%
Igen ez gáz. Albérleten nem gondolkodtatok?
2022. dec. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
90%
Igaza lehet az egyik hozzászólónak, hogy magát akarta fényezni a barátod anyja, a megmentő szerepében tetszelegve a rokonok előtt.
2022. dec. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:

Hát azért remélem nem a ti véleményetek az igaz, mert akkor nagyot csalódnék. Most kicsit félek, hogy ezután mi lesz.

Van 3 fia és mind a kettő nővel jóba van, akik közül az egyik már 7 éve a megye. Azt mondta, hogy mindig is akart egy kislányt, de nem bánja hogy 3 fia van, és sokszor úgy hivatkozik ránk, hogy a gyerekek. Nem akarom elhinni, hogy ezt eddig megjátszotta. Főzött ránk, meg ha ott aludtam és onnan indultam suliba, akkor csinált nekünk reggelit, még akkor is, amikor szabadnapos volt, akkor is felkelt.

Nem látok bele többet, mint ami volt, nem gondolom anyapótléknak, nekem van egy anyám, aki sajnos nem annak való, és ezt nem keresem másban, ahogy apámat se. De az most összetörne, ha ez mind nem lenne igaz.

2022. dec. 29. 22:26
 30/38 anonim ***** válasza:
97%
Dehogynem gondolod anyapótléknak, evidens egy szar anya-lánya kapcsolatban, főleg, ha ennyit jelent neked már most.
2022. dec. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!