Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám azt mondja, hogy őt...

Anyám azt mondja, hogy őt megaláztam, viszont ő alázott meg engem, szerintetek?

Figyelt kérdés

Nagyon dühös vagyok, anyám megalázott.


Anyák napjára és karácsonyra szoktam neki ajándékot venni, a szülinapját, névnapját nem ünnepli.

Mindig bonbont, nagy táblás csokit (német), vagy nagy kiszerelésben gumicukrot veszek neki, mert ezeket szereti, és eddig mindig ilyeneket kért, ezeknek mindig örült, soha egy büdös szóval nem említett mást.


Novemberben volt a másodunokatesóm esküvője, akinek 30 000 forintot adtam ajándékként.


Most karácsonyra a szomszéd lépcsőházban lakó öreglány a gyerekeitől Tefalos konyhai grillsütőt kapott 60 000 forintért. És most a képembe vágta, hogy hogy merek anyám elé állni a gumicukorral, amikor az ő barátosnéja mev Tefalt kapott, és bezzeg a Julira nem sajnáltam a 30 000 forintot, de ő rá igen. Pedig ő mondta még októberben, hogy ugyanazt vigyem neki karácsonyra, mint tavaly, mert nagyon bejött neki az a gumicukor. És még hozzátette, hogy nem kell rá 60 000 forint értékben költeni, de jól esett volna neki, ha 60 000 forintot ráköltünk.


2022. dec. 29. 08:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Most már mindegy. Innentől majd egyeztethetsz a barátnője gyerekeivel, hogy te is ugyanazt vehesd a képmutató anyádnak, amit a barátnő kap. No gumicukor, no csokika. Megnyugtathatod, hogy tőle sem sajnálsz 30000-et ha legközelebb férjhez megy. Tán még 40-et sem, hisz mégiscsak az anyád (ha olyan is, amilyen), nem csak a Juli...

Szerintem túltolta a hisztit és játszmázik: nem vagy gondolatolvasó. A dolgot KÉRT ő maga, majd B dolog hiánya miatt hisztizik és tesz szemrehányást, majd még egy nászajándék miatt is. Nőjön fel, tanulja meg a VALÓS igényeit kommunikálni, akkor nem lesz oka utólag igazságtalanul pampogni. Nagyon gáz szegény, sajnálom.

2022. dec. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Tipikus unatkozós játszma. Kért valamit, de igazából azt várja el, hogy sokkal nagyobbat, szebbet es többet vegyél neki. Illetve ez egy ilyen ovis dolog, hogy minden jó, amíg meg nem látja, hogy másnak mije van. Én megmondanám, hogy legközelebb akkor mondja meg, hogy valójában mit akar, mert a gondolatolvasás még nem megy.
2022. dec. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
14%
Felnőtt embernek gumicukrot karácsonyra? Ez most komoly?
2022. dec. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Ha anyád az én anyám lenne, soha az életben nem kapna tőlem karácsonyra semmit.
2022. dec. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Miért? Csak gyerekek ehetnek gumicukrot?
2022. dec. 29. 09:50
 6/12 anonim ***** válasza:
22%

5

Ne légy már ilyen szerencsétlen! Nem szokás kritizálni ajándékot, de nem hiheted komolyan, hogy anyád valóban gumicukorra vágyik. Te mit kapsz tőle? Rágógumit?


4

Gyakorlatilag most sem kap. A gumicukrot majd megveszi magának a sarki közértben :D A nap vicce. Ilyent sem hallottam még. Szerintem troll,

2022. dec. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
#6 Gasztroajándékról nem hallottál még? Miért: egy doboz keksz, sütemény, lekvár, likőr vagy diy bonbon százezrekbe kerül? Tudod: felnőtt emberek évközben megveszik maguknak, amire szükségük van. A többség már csak az ajándékozás gesztusa miatt ad valami jelképeset, ami utána nem lesz porfogó, mert elfogyasztható, és vagy a ráfordított idő és díszítés miatt lesz személyes, vagy azért, mert pont az a valami az, ami ugyan készen kapható, de épp az az ajándékozott kedvence és bármikor örül neki. A lidl-nek van karácsonyi gumicukra, valami vödrös cucc, csillag és ajándékdoboz formájú, különleges (pl karamellás) ízesítésű cukrokkal, eszméletlen finom, nekem nagyon ízlett amikor először vettem, és azóta is. Én marhára tudnék neki örülni, míg a 40ezres parfümömet megveszem magamnak, mert senkitől nem várom el, hogy azt adja, és úgysem lenne jó más, csak pontosan AZ. Könyvekből szintén van saját ízlésem, preferenciáim, ruhákból szintén, de nem vagyunk egyformák. Szerintem gáz leszólni és kigúnyolni egy ajándékot csak mert a te ízlésedtől és motivációdtól távol áll.
2022. dec. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7%
Igaza van anyukádnak.
2022. dec. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hagyd rá szvsz.
2022. dec. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
97%
Mondd neki, hogy igaza van.Sajnálod, hogy megsértetted.Legközelebb közölje milyen árkategóriában/mit szeretne kapni, azt okvetlen megveszed neki.Viszont fillérre azonos értékben elvárod viszont az ajándékozást.Tehát ő kérhet 60 000Ft értékben ajándékot, akkor az a minimum, hogy ő is 60 000Ft értékben ajándékoz.😊
2022. dec. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!