Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mivan akkor, ha valaki megaláz...

Mivan akkor, ha valaki megaláz, aztán én is megalázom, de viszont akit már megaláztam, feljelentést tesz a rendőrségen?

Figyelt kérdés
a bíróságon meg menthetem magam azzal, ha van róla bizonyítékom, hogy megalázott már ez az ember?
2018. jan. 15. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindkettőtöket sarokba állítja az ovónéni!
2018. jan. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Demost viccen kívűl mi lenne? Nagy nyilvánosságról van szó.
2018. jan. 15. 20:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Jelentsd fel te is.

És nem, az hogy ugyanazt csinálta veled, az nem ment fel. Ha mindketten bűnösek vagytok, mindkettőtöket megbüntetnek, elmarasztalnak, stb. Persze ha sikerül bizonyítani.

2018. jan. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Mégis mit jelent az, hogy megaláz? Meghatározott esetben viszonváddal élhetsz. (becsületsértés, rágalmazás és könnyű testi sértés esetén)
2018. jan. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Feljelentés esetén itt rágalmazásról lesz szó, amennyiben ezt megalapozottnak találják indulni fog egy büntetőjogi eljárás.


Egyébként te is feljelentheted, vagy polgári jogi útra tereled és becsületsértés/jóhírnév megsértése miatt bepereled.


Ugyanakkor nehéz bármilyen konkrétumot mondani a pontos körülmények ismerete nélkül.

2018. jan. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!