Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiúk, férfiak! Tényleg logikát...

Fiúk, férfiak! Tényleg logikátlannak láttok minket nőket?

Figyelt kérdés

Ezt a félmondatot most láttam egy kommentben itt az oldalon: "(...)bár a nők és a logika, már bocsi..."

Elgondolkodtatott. Oké, kiismerhetetlenebbek vagyunk ,mint a férfiak, valahogy komplikáltabb a lelkünk, ezzel szemben a férfiaké (meg úgy kb az egész gondolkodásuk) egyszerűbb, gyakorlatiasabb, "realistább". De ettől mi nők tényleg logikátlannak tűnünk a szemetekben? Őszintén :)


2010. szept. 30. 21:13
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Vándor001:


Nézd, szerintem olyan hatalmas különbségek nincsenek a nemek között ilyen szempontból. Eleve van intelligens, gondolkodó ember, és van nem túl intelligens ember, nemre tekintet nélkül.

Olyan valóban intelligens ember, akivel igazán érdemes odafigyelve társalogni, és akinél érdekelhet téged, hogyan működik az agya, borzasztó kevés van mindkét nemből. Ezek az intelligens egyedek, nemtől függetlenül tapasztalataim szerint magas fokú logikával rendelkeznek, és jól, hamar megértik egymást, mindenféle előzetes magyarázgatás és trükk nélkül. Tehát ezzel a csoporttal nem lesz gondod.


A nagyobb hányad, vagyis az emberek egyszerűbb (ostobább) agyú tömegének meg borzasztó egyszerű megérteni a logikáját, mert nagyjából a saját érdekeinek és igényeinek az érvényesítése tölti ki a gondolkodásának a nagyrészét, lásd az előbb leírt teljesen logikátlan "női praktikákat" vagyis a manipuláció alkalmazását. Tehát az embereknek ezt a nagyobb, néha logikátlan halmazát is könnyű megértened, mert a gondolkodásuk nem technikailag komplex és összetett, hanem a saját egyszerű érdekeiket próbálják meg érvényesíteni különböző utakon. Ha erre visszavezeted az illető motivációit, könnyen megértheted a logikátlannak tűnő tetteit is.

2010. okt. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

A férfi azt mondja, hogy a nő túl bonyolult, zéró logika.

A nő azt mondja, Istenem, de egyszerű nem vagytok ti férfiak.


Innentől kezdve hülyeség vitatkozni, másképp gondolkodunk, ez van. Mind két nemnek alkalmazkodnia kell a másikhoz, ekkor jön létre egyensúly. De ha valaki kellő intelligenciával rendelkezik, nem lesz túl bonyolult, sem túl egyszerű.


Ismerek olyan nőt, akinek nincs elég logikája. De ismerek olyanokat is, akik jobban átlátják a történelem vagy matematika rendszerét és sokkal életrevalóbbak mint férfitársaik. Valamint találkoztam már férfival, akire éleslátása miatt szinte felnéztem, míg olyanhoz is volt szerencsém, akivel a kocsi hátsó üléséről ordítottam, hogy most akarok kiszállni, mert nem normális dolog forgalomban lemerült akkumulátorral legurulni egy dombról (megjegyzem, tíz év vezetés után ő abban a pillanatban teljesen komolyan összerakta magában a képet, hogy valahogy haza kell jutni, és ez az egyetlen megoldás)


Szóval dobálózhatnánk mindannyian példákkal, nem érnénk a végére és nem jutnánk dűlőre. Az olyan példák meg, amit itt is olvastam, hogy a nő a terhességgel akarja megfogni a pasit: ilyet persze, hogy nem fog csinálni a férfi, mivel nem lehet gyereke. A logikátlan nők esetében a babával való lelki zsarolás párja pl. lehetne a logikátlan férfiaknál az erőszak, a fizikai terror, amit persze egy nő sosem (vagy nagyon ritka esetekben) csinál, mivel nem rendelkezik akkora testi erővel.

2010. okt. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Nem logikatlan, csak mas amit gondol, mas amit mond, es egy harmadik amit csinal. Ha kovetkezetlent mondanek akkor nem lenne igaz, ha meg azt hogy manipulativ, akkor megsertodik. Marad az hogy 'nem ertem a logikad', amivel kb azt fejezzuk ki, hogy koszono viszonyban sincs a viselkedes es a beszed. Mellesleg egy no kommunikaciojaban sokkal hangsulyosabb helyen vannak a nem verbalis elemek, a ferfi meg eloszeretettel ragadja ki a szobelieket, vonatkoztat el, es mutat ra a logikatlansagra. Holott erti o pontosan, csak baromira idegesiti ez a tipusu viselkedes :)
2010. okt. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Előttem írónak:

Tökéletesen leírtad a véleményemet. Abszolút így van!

Viszont amikor egy nő nem mutatja ezeket a sajátos női kommunikációs mintákat, a férfiakat nem is érdekli. Igazam van?

2010. okt. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

'Viszont amikor egy nő nem mutatja ezeket a sajátos női kommunikációs mintákat, a férfiakat nem is érdekli. Igazam van?'

Igen, igazad van.:D Sok pasi panaszkodik, hogy mennyire nem érti a (tipikusan nőies mentalitású) nőket, ugyanakkor azt is leszögezi, hogy ő nem hajlandó pasisabb módon gondolkodó csajokkal szóba elegyedni, mert neki igazi nő kell.:D Na, én meg ezt a "logikát" nem értem.

Szóval való igaz, hogy a nők szavaik és tetteik között aligha van párhuzam, de ugyanez elmondható a férfiakról is. Persze ez a bölcsesség nem általános érvényű, ergo nem igaz mindenkire, csak a többségre. Szerintem nem is vagyunk olyan különbözőek, mint ahogy azt sokan hiszik.

A 76%-os válaszoló (a 2010-09-30 23:53-as és a 2010-10-01 07:57-es komment írója) már mindent elmondott, teljes mértékben osztom a monológját.

Gondolom, majd' egy év után már nem sokan látogatják a topicot, de nem bírtam megállni a válaszadást.:D

2011. szept. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!