Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiúk, férfiak! Tényleg logikát...

Fiúk, férfiak! Tényleg logikátlannak láttok minket nőket?

Figyelt kérdés

Ezt a félmondatot most láttam egy kommentben itt az oldalon: "(...)bár a nők és a logika, már bocsi..."

Elgondolkodtatott. Oké, kiismerhetetlenebbek vagyunk ,mint a férfiak, valahogy komplikáltabb a lelkünk, ezzel szemben a férfiaké (meg úgy kb az egész gondolkodásuk) egyszerűbb, gyakorlatiasabb, "realistább". De ettől mi nők tényleg logikátlannak tűnünk a szemetekben? Őszintén :)


2010. szept. 30. 21:13
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem nevezném logikátlannak a nőket, inkább úgy fogalmaznék, hogy k*rvára nem értem a nőket.
2010. szept. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Én a női nem nagy rajongója vagyok. (A női igené mégjobban :P )

Nem szeretem a sztereotíp hímsovinizmust. Egy dolog azonban nekem sem világos. Mégpedig a nők értékrendjében a fontossági sorrend. Ha egy pár a csaj szüleinél lakik, az természetes. Ha a pasiénál, akkor a csaj addig szekírozza a párját, hogyha beledöglik is, külön lakást vegyenek.

Ezt sok feminista ember együttérzést imitáló mosolykával "bájosnak" és természetesnek tart, holott ez eléggé egoista hozzáállás a csajoktól.

2010. szept. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
72%
Az biztos, hogy valamilyen logikájuk az van. Csak még nem jöttem rá a nyitjára. Viszont volt egy remek matektanárnőm. Pont úgy nézett ki, mint egy férfi. Nagyobb bajusza volt, mint nekem, két napi nem borotválkozás után. Trehányul öltözködött. Állandóan kopott kék köpenyben jött be az órájára.
2010. szept. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó! Férfi létedre feministább a megnyilvánulásod, mint egy nőé a női nemről :) én nagyon nem értek egyet a feministákkal, főleg a legutóbbi óta, amit a TV-ben láttam, előttem sem értettem egyet velük, de mostmár főleg :) Egyébként ne félts minket nőket, vannak köztünk logikusak, akik a jég hátán is megélnek és nagyon talpraesettek :)
2010. szept. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%
Igen és nem ez a legrosszabb bennetek, de azért a többség tud mivel kompenzálni. :)
2010. szept. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
0%
Igen.
2010. szept. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Hát bocs, én is nő vagyok -hála Istennek, mert különben saját magamat sem érteném-, de szerintem teljesen jó ez a leosztás. Csak tudni kell kellő humorral kezelni ezt a dolgot. Mind a kétféle gondolkodásra szükség van, sőt én beismerem, néha jó lenne egy pici férfi agy is a fejembe. Például tolatásnál. Bár nem értem miért is nem foglalhatok el négy helyet a parkolóban, mindig találok egy hapsit, aki megvéd. :D Hajrá fiúk!
2010. szept. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
90%
Igen! És ezt nőként mondom! Sokszor már a falba verném a fejem hogy mit művelnek egyes nőtársaim, főleg ha valami erősebb érzelmi dolog is közbe jön (pl gyerek), na akkor aztámn tényleg elszabadul a pokol miközben ha egy kicsit gonodlkozna akkor...
2010. szept. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem nincs férfi és női logika. Egyfajta logika van, és emberfüggő, hogy ki mennyire intelligens, hogy használja.


Amit valaki írt: "a pasik megkérdezték, h erre és erre a dologra mégis h a fenébe következtettem/jutott eszembe. Miután elmagyaráztam nekik a gondolatmenetet, rácsodálkoztak, h ez így tényleg logikus..."

Nem, ezt nem logikának hívják, hanem asszociációnak. És a szabad asszociációs gyakorlatnak pont az a lényege, hogy egyénenként más és más helyre jutunk el ugyanabból a gondolatból kiindulva.


Szerintem a nők is tudnának logikusabbak lenni, csak éltetőelemük a dramatizálás és a manipuláció. Nem kiismerhetetlenség ez, vagy bonyolult lélek, hanem egyszerűen a szemtől-szembe kommunikáció hiánya. Sok nő sápítozik, hogy őt nem értik meg a férfiak, miközben pont ő az, aki soha nem mondja el feketén-fehéren, hogy mit is akar, hanem csak célozgat, meg "női praktikákat" (= manipuláció) használ.

23/L

2010. szept. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:
Szóval már azt tudjuk, hogy a nőknek is van logikájuk, csak még azt nem tudni, hogy milyen. (Tényleg van, csak fordítva vannak bekötve. Matekot is simán lehet magyarázni női agynak, csak másképp. Tapasztalat.) Azt is tudjuk továbbá, hogy adott nagyobb érzelmi dolgoknál férfi szemmel hajmersztő dolgokat képes művelni a női nem. Én azt szeretném kérdezni, hogy ez miért van, és hogy miként lehet a két felet hálózati szinten is egyeztetni? (osi modell... bocsi... értsd: Hogy a két fél megérte egymást, és ugyanarra a fogalomra, szóra ugyanazt értsék, érezzék) Főleg úgy, hogy előtte nem tartanak 2-3 órás "szemináriumot egymásból", hogy ugyan azt a magyart beszéljék...
2010. szept. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!