Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi erről a véleményetek?...

Mi erről a véleményetek? Tanácsot szeretnék!

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, a szépségszakmában dolgozok, imádom a munkámat! Ennek ellenére az utóbbi években eléggé antiszociális lettem, nem is érzem jól magam az emberek között, annyi idegesítő és rosszakaratúval találkoztam, hogy úgy összességében nem vagyok kibékülve az idegenekkel.

Viszont, ha a tv-ben, vagy valahonnan hallok rossz sorsú emberekről, akiknek nincs semmijük, és az élet nekik nem a szépségről szól, akkor én olyan rosszul érzem magam és annyira tehetetlennek, mindig megkönnyezem őket.

Nos ez így furán hangzik, mert teljesen ellentmondásos, kíváncsi lennék, szerintetek miért van ez így nálam.

És a napokban olyan érzés kerített hatalmába, hogy lehet ez csak egy rossz karma, és talán ebben az életben arra vagyok hivatott, hogy segítsek az embereken.

Van ötletetek mivel lehetne? Végülis a szakmám is az, mert megszépítem őket, de én többet szeretnék tenni...


2010. szept. 30. 00:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezzel én is így vok, bár én emberekkel nem dolgoznék, mer felidegesítenek a tudatlanságokkal, nem bírnám sokáig. Mikor volt valahol az a nagy földrengés nekem is elszorult a torkom és küldtem egy sms-t ami vagy segít vagy nem, nem tom. Szal, ha alapvetően rendes ember vagy akkor sztem ez természetes, ahogy kijössz a kamasz korból és mész a 30 felé, ahogy én is.
2010. szept. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezzel sokan vagyunk így.Mármint h többet szeretnénk mint ami van és ez természetes, és sajnálunk másokat akiknek még ennyi sincs .De ettől még nem érezzük sokkal jobban magunkat.

Az embernek kell a kihívás a fejlődés érzése ...

2010. szept. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
28%
Baromira ráérsz sztem ez lehet az oka.
2010. szept. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

igen a megszépítéssel, mert így kiemelheted a szépségüket, és feltöltheted őket önbizalommal:)))

Remélem sikerül:))))

2010. szept. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Semmi ellentmondas nincs abban, amit mondasz, ugyanis senki sem szereti a rosszat akaro, irigy embereket, de ettol meg a raszorultakon lehet segiteni. En is szoktam adakozni. Mindenki az eletben arra hivatott, hogy segitsen masokon a maga modjan. Azon ne csodalkozz, hogy az altalad ismert rossz emberek rossz erzest keltenek benned. Ezzel mindenki igy van. En az adakozast javaslom. Regi ruhakat, targyakat is le lehet adni, annyi szervezet van mar.
2010. szept. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hirdesd minden nap a munkahelyeden: nem a szépség a fontos! Máris tettél valamit az ügy érdekében.:P
2010. szept. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Az jutott eszembe abból amiket leírtál, hogy valószínűleg a vendégeid között több az üresfejű, a belső dolgokhoz képest a külsőségekkel többet foglalkozó nő, esetleg férfi, mint az értelmesebbek, akikkel szívesebben beszélgetnél.

Én műveltnek tartom magam, és elég nehéz az anyagi helyzetünk, mégis ápolt vagyok, és a körmömön rendszeresen zselé van. Mégis azt gondolom, hogy kevesen jutnak hozzá a szépségipar szolgáltatásaihoz azon emberek közül, akik az életben igazán tapasztaltak, és jó beszélőpartnerek lennének.

Lehet lepontozni, és leszidni, de pont a kozmetikusom panaszkodott, hogy milyen libák járnak hozzá, és teljesen lefárad mire végez velük, főleg, hogy csoportosan járkálnak...

De ez csakis az én privát véleményem, és lehet leszúrni engem, de a kérdező véleményeket kért.


A másik dolog még, hogy sajnos azzal nem lesz könnyebb dolguk a nincstelen árvízkárosultaknak akik hajléktalanok lettek, hogy Te a rózsadombi lakosokat megszépíted :-(.


24/L

2010. szept. 30. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egy kisvárosban lakom,felénk van egy mondás:

Tele van a padlás részvéttel és jószándékkal!

Ez nem ér semmit,csak a tettek!

Hogy mit tehetsz? (már ha valóban akarsz segíteni)

A környékünkön egy-két gazdag akad csak. A többség kiskeresetű,több gyerekes család,vagy kisnyugdíjas.

A szomszéd utcában van egy kis élelmiszerbolt. A tulaj felvette a kapcsolatot az egyik egyházi segélyszervezettel.

A boltba kitett egy dobozból készített perselyt. Rajta felirat:

"Kérem a tisztelt vásárlókat,hogy ha nélkülözni tudják,a visszajáró aprót tegyék a perselybe. Ha elég pénz összegyűlik, azt átadjuk egy rászoruló családnak."

A boltos szerint nagyon sokan,főleg a kisnyugdíjasok,de a többiek is beledobják a pénzt a perselybe. De sokszor akad benne 100-as,200-as,de talált már benne ezrest is. Nem gyűlik össze havonta egy vagyon,de akinek filléres gondjai vannak, az a pár ezer forintot is örömmel veszi.

Ha valakiben valóban megvan a jószándék,megtalálja a segítség módját is.

2010. szept. 30. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nincs a természetgyógyászatnak olyan ága, ami tetszene?

Ami közel éll a mostani munkádhoz.

2010. szept. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Utána fogok nézni, hátha találok valamit!

Egyébként meg nem csak az idegesítő, rossz embereket nem viselem el, azt természetes mindenki így kezelné.

Hanem úgy összességében, ha megyek az utcán, vagy tömeg van, akkor mindig megjegyzem, hogy utálom az embereket, és zsörtölődök miattuk. És ezen szeretnék változtatni, mert rengeteg jó ember van, és én a jót akarom meglátni bennük! :)

2010. szept. 30. 16:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!