Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mi a véleményed erről? Ha...

Mi a véleményed erről? Ha elmondanád, vagy tanácsot adnál megköszönném ;)

Figyelt kérdés
Szeretnék külföldön tovább tanulni. Művészettörténelem(a töri is kicsit..) érdekel, mert nagyon szeretem a művészeteket, szeretek zongorázni, és rajzolni alkotni stb.. sokan mondták már hogy van tehetségem a rajzoláshoz. Szeretnék valami támaszpontot, valami jó állást amin megtudok állni és nem napról napra éljek. Irtózatosan szeretem a filmeket is , a tanárom is dicsérte a filmajánlásomat... szeretnék olyan munkát csinálni, amit élvezek amit szeretek . Ebben szeretném a segítségeteket kérni, hogy pl: Bécsben valamelyik egyetemnél milyen szakra menjek?? vagy mire lenne érdemes. Még csak gimnáziumba járok még van 2 évem de szeretném mihamarabb eldönteni, hogy végül is hogyan tovább, hogy kellőképpen feltudjak készülni. Művészetek művészetek!!! köszönöm a válaszokat!! :)
2010. nov. 22. 18:46
 1/3 A kérdező kommentje:
valaki válaszolhatna... ://
2010. nov. 22. 19:07
 2/3 anonim válasza:
Az osztályfőnöködet kérdezted már?
2010. nov. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Osztályfőnököd is azt fogja mondani, hogy várjál még egy évet, amíg letisztul Benned, hogy melyik tudomány-ill. művészeti irány érdekel a legjobban.

Sok dolgot egyszerre csinálni NEM LEHET, csak egymás után. Pontosabban magas színvonalon nem.

A 16 éves életkor nagyon húzós, ilyenkor fejlődik túl az ember egoja és akarata a valós lehetőségein, legyenek azok anyagiak vagy/és képességbeliek.

Sajnos más részről nem a művészetek gondtalan felvirágzásának korát éljük, hanem az egzisztenciális küzdelemét.

Javaslatom, hogy amíg ki nem kristályosodik, hogy igazán miben vagy jó, addig is tanulj meg angolul, és tedd le a jogsit, ezeken mindenképpen át kell esni.

Utána nem muszáj külföldre menned, lehetsz itthon is történész, amihez később a művészettörténet is társulhat. Butaság lenne kihagyni a magas színvonalú! itthoni ingyenes! képzést. Harmadikos egyetemista korodtól pedig jelentős tudományválasztási szabadsággal rendelkezel, sőt , ha jól megy, akár másik egyetemet is végezhetsz mellette. Az ember önismerete 22-25 éves kora között,

a tanulási képessége 30 éves koráig,

a stressztürő képessége pedig 25 éves kora előtt éri el a maximumát utána gyorsan csökken, illetve nem fejlődik sokat tovább-(első tulajdonság).

Tudom, hogy nehéz ezt elfogadni, mert a "lét határozza meg a tudatot",(Marx), de 20 éves tapasztalat mondatja ezeket velem.

Ha van kérdésed, várom. Egy tanár (is).

2010. dec. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!