Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha el tudom képzepni hogy a...

Ha el tudom képzepni hogy a demens nagyim megöl, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Már idős, és sajnos néha teljesen elborul az agya. Ordibál, azt mondja utál, hazudik megállásnélkül mindekinek szemrebbenés nélkül (ezt már mindenki tudja) és ha olyan van, akkor azt mondja, hogy ki akarom őt nyírni. A szomszéd átis telefonált az elején, hogy mi történik, mert zeng az utca a hangjától. Aztán duzzog és eljátssza, hogy rosszul van. Onnan lehet tudni, hogy nincs, hogy a barátnője felhívja ilyenkor (én szólok neki) és vele tud beszélni, hirtelen jobban lesz, érdekes. Mondtam már neki, hogy muszáj pszichiáterhez mennünk, de gondolhatjátok mi lett belőle. Viszont az utóbbi időben egyre roszabb, és azt hajtogatja, hogy biztos én akarom megölni mert idegesítem ezzel hogy muszáj orvosnak látnia stb

Mindent kitalál igazából és őszintén szólva el tudom képzelni, hogy kinyír. Teljesen beszámíthatln, egyszer tök normális, utána meg mintha egy bolond beteg ember lenne.


2022. nov. 23. 11:40
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
91%

Nem fog senki se felírni neki semmit hang és képfelvétel alapján. Maximum arra lenne jó, hogy megmutasd az orvosnak, hogy bár megjátsza magát a jelenlétükbe, máskor nem normális.


Mondjuk nem teljesen értem, hogy miből gondolod, hogy megölne ha nem laktok együtt. Ha van kulcsa a te házadba akkor szimplán vedd el tőle. Egyébként szíved joga megszakítani vele a kapcsolatot.

Otthonba is rakhatod ha van rá keret, valószínűleg ott szakszerűbb ellátást kapna.

Viszont felmerül azért két kérdés is. Egyrészt te már kezdtél paranoid lenni a viselkedésétől (teljesen jogosan) így mindenképp változtatni kell, mert ebbe te is bele fogsz őrülni.

Másrészt ha a barátnője hívására lenyugszik akkor meglehet, hogy a magányba kezdett beleőrülni. Ezt te nem fogod tudni gyógyítani bármennyit is jársz át, mert neki korabeli és életelveiben ugyanazt valló társ kell. Erre tökéletes lehet mondjuk egy öregek otthona.

2022. nov. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
85%
Hangfelvétel kevés, nem is értem, hogy gondoltad ezt. Videó és hang együtt, esetleg!
2022. nov. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 A kérdező kommentje:
Én nem gondoltam sehogy, csak valaki feldobta ötletnek. De mondom az kevés lesz
2022. nov. 23. 14:08
 24/49 anonim ***** válasza:
100%
Tudod kérdező, az a legnagyobb gond, hogy te elmész szakemberhez, ő meg annyit "tesz", hogy néz rád, mint aki még sosem hallott ilyenről. Holott nincs olyan rokonság, ahol ilyen ne fordulna elő. Már rég bejáratott útja kellene lennie ennek, ehhez képest mindenki csak fordul fűhöz-fához, megoldás meg sehol. Ember ne mondja, hogy van pl. háziorvos, aki még nem hallott ilyenről.
2022. nov. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
14%
Iratkozz be boxra, karatéra azt ha oda kerül a dolog, hogy rád támad, karatézd le.
2022. nov. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
97%

24-es:

És miért nem adod otthonba?

2022. nov. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 A kérdező kommentje:

Otthonba nem megy :D

Azért nem arról van szó, hogy nem tudja hol van. Csak simán kisétálna onnét...

2022. nov. 23. 14:19
 28/49 anonim ***** válasza:
17%

#27:

Mert ez k*rvára nem úgy működik, hogy egy idős embert, akinek momentán ugyanannyi joga van, mint neked, beb*szol egy otthonba, mint valami szalmazsákot, azért, semmi másért!

2022. nov. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
96%
#29, mert ő tudja, hogy mit akar csinálni? Akkor tudja azt is, hogy mit kell csinálni!
2022. nov. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
100%
Azt lehet tenni, hogy önvédelmet gyakorolsz, ha arra kerülne a sor.
2022. nov. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!