Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha el tudom képzepni hogy a...

Ha el tudom képzepni hogy a demens nagyim megöl, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Már idős, és sajnos néha teljesen elborul az agya. Ordibál, azt mondja utál, hazudik megállásnélkül mindekinek szemrebbenés nélkül (ezt már mindenki tudja) és ha olyan van, akkor azt mondja, hogy ki akarom őt nyírni. A szomszéd átis telefonált az elején, hogy mi történik, mert zeng az utca a hangjától. Aztán duzzog és eljátssza, hogy rosszul van. Onnan lehet tudni, hogy nincs, hogy a barátnője felhívja ilyenkor (én szólok neki) és vele tud beszélni, hirtelen jobban lesz, érdekes. Mondtam már neki, hogy muszáj pszichiáterhez mennünk, de gondolhatjátok mi lett belőle. Viszont az utóbbi időben egyre roszabb, és azt hajtogatja, hogy biztos én akarom megölni mert idegesítem ezzel hogy muszáj orvosnak látnia stb

Mindent kitalál igazából és őszintén szólva el tudom képzelni, hogy kinyír. Teljesen beszámíthatln, egyszer tök normális, utána meg mintha egy bolond beteg ember lenne.


2022. nov. 23. 11:40
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
96%
Biztos nem ír fel a pszichiáter csak úgy egy hangfelvétel alapján gyógyszert
2022. nov. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
100%
Ha fel is ír valamit a doki (amit nem hiszek), azt még be is kellene ám adni neki. Meg ugye a felvétel nem végtelen, kidumálja, hogy azt bezzeg nem vettétek fel, hogy előtte másfél óráig hergeltétek. Évekig tudnak így játszadozni.
2022. nov. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 A kérdező kommentje:
11. Hát ez az. Ezért nem megyek sokra felvéttellel.
2022. nov. 23. 12:12
 14/49 A kérdező kommentje:
Beadással nem lenne gond. Megbeszélném háziorvossal hogy azt momdja felír egy új fajta gyógyszer pl a vérnyomására. Szed egy csomót amúvy is. Rákeresni meg nem tudna, mert nem ért az internethez.
2022. nov. 23. 12:13
 15/49 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen gyógyszerezést még akkor is hónapokig tart beállítani, ha a beteg együttműködő. Max. valami kis nyugtatót tudtok kiügyeskedni, ide az meg semmit nem ér, ráadásul egyre jobban butul majd tőle hosszú távon.
2022. nov. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 A kérdező kommentje:
Akkor most végül is mi a teendő?
2022. nov. 23. 12:19
 17/49 anonim ***** válasza:
92%
Meglepődnék, ha valaki tudná. Erre írtam, hogy semmit. Olyan ez mint az alkoholistáknál, senki nem kényszeríthet senkit semmire.
2022. nov. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
92%

"De ha ezzel elmegyek pszichiáterhez , felír valamit anélkül, hogy a mami otr lenne?"


Nyilvánvalóan nem. Nem is tudom, hogy gondoltad ezt :D

2022. nov. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
100%
Ha veszélyesen viselkedik, ki kell hívni a mentőt. Te nem vagy pszichiáter, nem tudod megítélni, mennyire veszélyes.
2022. nov. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
98%

14: Olvasd el az összes gyógyszer leírását!

Azok mellékhatása szokott lenni ez a viselkedés, vannak, amik kifejezetten demenciát okoznak.

Még nem hallottam olyan demens emberről, aki ne állna többszörös gyógyszeres (5+) kezelés alatt évtizedek óta.

2022. nov. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!