Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha el tudom képzepni hogy a...

Ha el tudom képzepni hogy a demens nagyim megöl, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Már idős, és sajnos néha teljesen elborul az agya. Ordibál, azt mondja utál, hazudik megállásnélkül mindekinek szemrebbenés nélkül (ezt már mindenki tudja) és ha olyan van, akkor azt mondja, hogy ki akarom őt nyírni. A szomszéd átis telefonált az elején, hogy mi történik, mert zeng az utca a hangjától. Aztán duzzog és eljátssza, hogy rosszul van. Onnan lehet tudni, hogy nincs, hogy a barátnője felhívja ilyenkor (én szólok neki) és vele tud beszélni, hirtelen jobban lesz, érdekes. Mondtam már neki, hogy muszáj pszichiáterhez mennünk, de gondolhatjátok mi lett belőle. Viszont az utóbbi időben egyre roszabb, és azt hajtogatja, hogy biztos én akarom megölni mert idegesítem ezzel hogy muszáj orvosnak látnia stb

Mindent kitalál igazából és őszintén szólva el tudom képzelni, hogy kinyír. Teljesen beszámíthatln, egyszer tök normális, utána meg mintha egy bolond beteg ember lenne.


2022. nov. 23. 11:40
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
22%
Hagyd rá, ne menj oda hozzá
2022. nov. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 A kérdező kommentje:

Muszáj, mert vizsgálatorka kell hordani és segíteni kell neki otthon. Szomszéd utcában vagyok, elég sokszor találkozunk. De muszáj ránézni, külömben múltkor már szerintem legétt volna a ház.

Legutóbb olyan dühös lettem, hogy momdtam neki azt csinálsz amit akarsz, én többet ide nem jövök, nem hordlak orvoshoz. Azt mondja, de, mert a gyereknek kötelessége. Röhögtem egyet, majd felvilágosítottak, hogy tényleg van ilyen törvény.

2022. nov. 23. 11:55
 3/49 anonim ***** válasza:
94%

De a nagymamád, nem?

Szerintem az unokának már nem kötelessége a nagyszülőkről gondoskodnia

2022. nov. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
95%
Ha ön és közveszélyes gondozó otthonban a helye!! Ha demens akkor vetesd gondnokság alá.
2022. nov. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 A kérdező kommentje:
Nekem nagyi, de ugyanezt műveli a lányával is. Csak velem durvábban. Háziorvost hívtunk már ki hozzá amikor így bekattant, de eljátazotta a mézesmázast és az orvos minket nézett hülyének, hogy miért hívtuk ki, mikor itt minden renndben
2022. nov. 23. 12:01
 6/49 anonim ***** válasza:
80%
Az elejére írom a végét: tulajdonképp semmit nem tudsz tenni a különköltözésen kívül. Utána az egész utca téged fog utálni, hogy miért nem tettél semmit. Dokihoz vinni nem tudod, senki nem kötelezi rá. Ha valami csoda folytán mégis odakerül, a szemed kiesik, úgy el fogja játszani a teljesen tiszta tudatú embert. Teljesen tönkremegy az ilyen ember környezete, miközben ő "szenved" mentális betegségben. Valójában nekem ma már inkább az a meggyőződésem, hogy ezek ezzel szórakoztatják magukat, mert úgy tud villanni az agyuk, azonnal tudnak váltani, amint az érdekük úgy kívánja. Mire meg végre hisz neked a szakember, már nincs is mit tenni. Azon kell elgondolkodnod, hány évet tudsz vagy akarsz kidobni a saját életedből és megéri-e a később nálad törvényszerűen jelentkező mindenféle következményt bevállalnod. Tudom, kegyetlen egy hozzászólás volt ez. Remélem, mások majd cáfolják.
2022. nov. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
84%
Bocs, túl hosszan írtam, nem láttam közben a többit. (6 voltam)
2022. nov. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
98%
Fel kell venni telefonnal, amikot elborult aggyal örjöng és azt megmutatni a háziorvosnak. Akkor tisztábban látja a kórképet.
2022. nov. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:
Igen már felvettem hangra :) De ha ezzel elmegyek pszichiáterhez , felír valamit anélkül, hogy a mami otr lenne?
2022. nov. 23. 12:06
 10/49 anonim ***** válasza:
1%
Szerintem csak több figyelemre és társaságra vágyik.
2022. nov. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!