Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne finoman jelezni,...

Hogy lehetne finoman jelezni, hogy zavar?

Figyelt kérdés
Férjem testvére minden családi összejövetelen az első perctől az utolsóig a telefonját nyomkodja. Engem ez nagyon zavar. Egy szót sem szól, megjön, köszön, leül és elkezdi, a végén elköszön és ennyi. Férjemnek többször mondtam már, kérdeztem miért nem szólnak rá, de azt mondja ők már megszokták. Nem tudom, én hogy szólhatnék neki, hogy vegye már észre magát.
2022. nov. 22. 16:52
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
A többieket is zavarja, időnként be is szoktak szólni neki, de nem csesztetik ezzel, azt mondták ők már megszokták. Nem érzi jó magát?! Anyósom, apósom, a férjem és a testvére, meg én szoktunk összejönni ilyenkor. Tehát neki én vagyok az egyetlen idegen ember, nekem pedig a férjemen kívül mindenki idegen. Ha én el tudok velük beszélgetni ilyenkor, számomra amúgy teljesen érdektelen témákról, akkor ő miért nem? Nekem sem ez a legjobb programom, de simán kibírom és nem okoz nehézséget ilyenkor rájuk figyelni, mint írtam ritkán van ilyen alkalom. Anyósék 80 évesek, ez az egyetlen öröm van az életükben, ha együtt a család, én kizárólag miattuk megyek el ilyenkor, hogy nekik örömet okozzak, és akkor a saját fiuk nem képes tekintettel lenni rájuk?
2022. nov. 23. 06:41
 22/29 anonim ***** válasza:
26%
Mitől félsz, mi lesz, ha megmondod neki? Miért nem mondod meg egyáltalán? Ahhoz már nincs önreflexió,ugye? Nem mered, mert gyáva vagy. A háborgáson kívül van ez bármilyen hatással az életedre? Jobb lesz, vagy rosszabb, ha meg akarsz változtatni valakit, aki nem kéri? Kontrollmánia, dominancia, majdénmegmondomhogyviselkedj,de annyi nincs benned, hogy személyesen, itt kell idegeneknek szidni. Undormány, játszmázós tipikus magyar vagy!
2022. nov. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, látom, te is az a fajta ember lehetsz, aki nem tud csak simán a saját dolgával foglalkozni, görcsösön mások életében és problémáiaban kell turkálni.

Mi az élet már az, hogy a férjed családja neked idegen? XDDD. Hát úgy házasodtatok meg, hogy az esküvőn találkozott először a család?

Az meg nem a ti hibátok, hogy a szülőknek ezen kívül nincs más programjuk, mondjuk 80 évesen érthető. De akkor sem a férjed öccsének a feladat szórakoztatni őket. Amúgy meg, ha te jól elvagy ilyenkor, beszélgetsz, stb., akkor meg miért zavar, hogy ő mit csinál?

2022. nov. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
80%
A saját családod is lehet idegen, nem ezen múlik. Értsd meg és fogadd el, hogy ő nem érzi jól magát veletek és nem akar vagy nem is tud úgy tenni, mintha. Ilyen egyszerű.
2022. nov. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
76%
Felnőtt ember, hagyd békén. Tényleg hagyd, ha zavar, ha nem, semmi közöd hozzá.
2022. nov. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
90%

Mondjuk én meg halál csendben ülök minden családi összejövetelen (mondjuk azon az évi kettőn, amire épp elmegyek), mert nem érdekel hogy a szomszéd néni mit csinált, meg mi van a negyedágon apai féltestvér unokatestvérével.

Másik kedvenc téma a politika, egy időben a corona, a háború.


Utálom az egészet, mert 10/11 veszekedés lesz belőle.

2022. nov. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
56%

Nem kaptam választ, hiába kérdeztem 2x. Pedig lényeges, hogy egy balga tini, akit hurcol anyós a családi összejövetelekre vagy egy felnőtt mamlasz, babaszerepben bentragadva.

Így magamtól megfejtettem. :D Ha az anyuka 80, akkor a kisded legalább 62 éves, vagy ha besikeredett kései, de akkor is legalább 40 éves.

Na, ez ennyi idősen ennyit tud. Mit varsz tőle?

A legelenszenvesebb anyós, aki hurcolássza magaval a "babát". :D

2022. nov. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 Darius- ***** válasza:
40%
Viszont ha nem érzi jol magat azon az osszejovetelen, miért megy el ? Mobilozni ?
2022. nov. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
0%
Ennél nagyobb bajod ne legyen!
2022. nov. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!