Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne finoman jelezni,...

Hogy lehetne finoman jelezni, hogy zavar?

Figyelt kérdés
Férjem testvére minden családi összejövetelen az első perctől az utolsóig a telefonját nyomkodja. Engem ez nagyon zavar. Egy szót sem szól, megjön, köszön, leül és elkezdi, a végén elköszön és ennyi. Férjemnek többször mondtam már, kérdeztem miért nem szólnak rá, de azt mondja ők már megszokták. Nem tudom, én hogy szólhatnék neki, hogy vegye már észre magát.
2022. nov. 22. 16:52
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
87%
Írd meg neki a családi összejövetel közben, hogy szeretnéd, ha ő is veletek lenne, nem a telefonjával!
2022. nov. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
39%
De mennyi idős, hogy ennyire ragaszkodik hozzá az anyja? Kiskorú vagy mi?
2022. nov. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
27%

Nyíltan jelzi, hogy nem kíváncsi olyan emberekre, akik nem tőle kérdezik meg, hogy mi a baja, hanem ismeretlenül más találja ki. Ugye? Tükör. Előbb magunkat, aztán mást. Az empátia lényege, hogy van valaki aki csinál valamit, ami nekünk nem tetszik. Nem leírjuk, hanem először megkérdezzük TŐLE miért. Mögé látunk.

De ezt a fajta kommunikációt a magyar ember 90%-a nemhogy nembismeri, még az is furcsa számára, aki így tesz.

2022. nov. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
76%

"Évente egyszer kétszer van ilyen alkalom, nem igaz, hogy nem lehet egy órát kibírni,"

Kibírja. Ha nem bírna ki, nem lenne ott. Valószínűleg őt nem érdeklitek ti annyira, mint ő téged. Ennyi. Ezt hívják kötelező pofavizitnek.

2022. nov. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
55%
Én jobban szeretem a természetes ünneplést. Úgyértem gyerekkoromban azt csináltunk, amit akartunk. Azért mert van aki rohan, attól még nem akarok illedelmeskedni karacsonykor, nem erről kell szólnia sztem. Még az lehet jó is hogy nyomkodja, ha nincs ellazulás meg békés csevej. Szerintem egy-két óra alatt nem lehet letudni egy karacsonyt az egész nap vagy este kell hozzá hogy jó legyen, abba meg minden belefér kajálás, filmezés, dumcsi, játék. Jó esetben 3-4 napig semmi dolgod nincs, csak amit otthon akarsz csinálni. Még kirándulni is lehet. Amúgy nekem mindíg eltűnik karacsonykor a telóm csak a facebook miatt veszem elő. XDxdXDXD 🎄🎄🎄🧙🧙‍♂️🧙‍♀️
2022. nov. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
82%
Arra nem gondoltál még, hogy ő sem érzi ott jól magát? Nem tudom mennyi idős, de igazából felnőttként is van az az eset, amikor az ember inkább nyel egyet, túlesik rajta minthogy konfrontálódjon. Csak azért mondom, mert a mi családunkban én vagyok ez az ember - köszönök mindenkinek, aztán leülök valahova és jobb híján nyomkodom a telefonomat. Nem szeretem az ilyen családi eseményeket, mert a legtöbb rokonnal semmit nem tudok kezdeni, nem is ismerem őket közelről, sokkal idősebbek nálam, az ilyen kötelező összejöveteleken kívül nem is találkozunk, nincsenek közös témáink stb., valamivel muszáj lefoglalnom magam. Ha könyvet olvasnék vagy tv-t néznék se lenne jobb szerintem, ugyanaz. Ha tehetem nem megyek el, de nem mindig tudom kihúzni magam ezek alól. Nem tudom nálatok milyenek a viszonyok, milyen a hangulat stb., de lehet ő is szimplán muszájból van ott és így “éli túl”.
2022. nov. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
78%
Ha jól erezné magát köztetek,akkor nem a telefonját nyomkodná.
2022. nov. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
58%
Én annyira nem értem az ilyen embereket. Ha nincs probléma, akkor csinálsz magadnak? Mi közöd neked ahhoz hogy az öccse telefont nyomkod? Bele vagy zúgva, vagy mit zavar ez? Nem vagy az anyja hogy ebbe beleszólj. Nyilván bunkóság, de neked nem árt vele. Ignoráld, és ne keverd a szart a férjed családjában. Lehet nem véletlen nem akar veled beszélgetni.
2022. nov. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 Darius- ***** válasza:
8%
Nem kell finoman. Elveszed tole és beteszed afiokba, amig ott van. Ha nem tetszik, szedheti a satorfat. Szobrokra nincs szukség tarsasagban, mobilozni otthon is lehet egyedul.
2022. nov. 23. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
42%
"Piri, szerintem a telefonodat otthon is tudod nyomkodni, ezért felesleges idejönni. Legközelebb nyugodtan maradj otthon, nem akarunk zavarni eme fontos tevékenységben."
2022. nov. 23. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!