Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki lakik az anyósáék MELLETT...

Ki lakik az anyósáék MELLETT (de külön), és mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy anyóssal (vagy akár saját szülőkkel) együtt lakni nem fenékig tejfel (mindkét mamáméknál laktunk). Ezért is volt kikötésem, hogy ha összeköltözünk a párommal, csakis külön udvarba, házba. Aztán végül is úgy jött ki a lépés, hogy anyósék mellett lévő házba fogunk költözni.

Na, én eddig nem tartottam a dologtól, mondván bezárom a kaput, és csak az jön be, akit beengedek.

Viszont többször olvastam itt a gyakorin, hogy anyósék mellett lakni sem jobb, mintha együtt élnének velük.

Miért? Mi nem jó? Mit csinálnak a "rokonok"?


2010. szept. 29. 19:36
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Nem kajára meg rezsire adunk neki összesen 30 ezret.

A havi rezsi 30 ezer.A kaját én fizetem egyedül.Úgy hogy te tedd össze a kezed hogy nem ilyen anyós mellet kell lakj.Mindent én fizetek a lánynak azon felül hogy a részemet 30 ezret oda adom.Nyáron egy gömb fagyit nem tudott kifizetni neki inkább cigit vett ha volt is pénze, szóval te ne engem, akarj leszólni..

2010. okt. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Miért kellett lepontozni?
2010. okt. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
81%
Az édesanyám is az anyósa mellett lakott, és hát, elég közel volt hozzá az anyósa, hogy néha elkezdjen vele minősíthetetlenül üvöltözni. Szal, ha nem jön ki jól az ember az anyósával, vagy nem akar egy másik asszonyt a háza körül, jobb nem a szomszédba költözni... Ha nem muszáj, én nem tenném. De láttam már példát csodás együttműködésre is, csak épp ott az asszony nem volt ilyen szenvedélyes típus, mint én.
2010. okt. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
81%

mi velük szemben lakunk, családi ház. nálunk is így jött ki. egy biztos! jobb, mintha egy házban laknánk velük együtt! vagy annál is jobb, mintha albiba vagy az utcán lennénk. ez a lehetőség volt, a pénz beszél, ennyi.

viszont hátránya is rengeteg van. anyósom naponta többször is jön, mindig mindenről tudni akarnak, és tényleg néha olyan idegesítő, hogy fel tudnék robbanni. persze a férjem is. mert anyósom dirigál, egy perc nyugta nincs, olyakor elküldi a fenébe, de másnap megint jön.

előnyként azért el kell mondanom, hogy amikor segítség kell, mindig itt vannak!! és ez fordítva is így van, már nem fiatalok, betegesek, ilyenkor jó, hogy át kell ugrani, mert segítség kell nekik.

ha jó a viszony nálatok is, akkornem akkora gond, de ha rossz, az isten irgalamazzon a szomszédban lakó anyóstól!!! :)

2010. okt. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
62%

Én még nem éltem anyósnál, de lenne rá lehetőség...

De nem megyek. Anyámmal nem élnék úgy együtt h a párom is ott lakik nem hogy az ő anyjával. Ne érts félre bírom az anyját, normális, de honnan tudjam h milyen lenne ha ott laknék. Így nem élünk együtt a párommal. Addig nem is fogok amíg nem lesz saját vagy meg nem tudunk oldani valami bérletet. Én az a típus vagyok aki falra mászik ha meg akarják mondani h mit csináljon, vagy éppen nem tehetek azt amit szeretnék mert valaki sanda szemmel figyel a másik szobából. Jobb a távolság.

2010. okt. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszoló tökéletesen leírta az én gondolataimat is! :)

MINDENKINEK ment a "felfelekezecske".

2010. okt. 2. 14:45
 27/27 anonim ***** válasza:
Mi is családi házban élünk velünk szembe a szüleim,a szüleimtől 2 házra az anyósék. Szüleimmel nincs gond jól elvagyunk, gyakran főz anyu nekünk is mert ő többet otthon van mint én.Segített a költözés után is sokat.Pl nem jön azén családom feleslegesen, nem zavarnak minket. Az anyósék azok nem is segítettek még költözni sem, de már reggel 8 kor kopogtak nálunk. Mivel már fent voltam, felöltöztem így nem szóltam. De gyakran alszunk hétvégén sokáig és ha akkor is ez lesz akkor szólok,engem nem érdekel ha megsértődnek. Most szoktatom le őket a fiúk kihasználásáról. Úgyhogy engem nem tudnak elüldözni. Ha nem tetszik valami akkor ne jöjjenek.
2010. okt. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!