Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki lakik az anyósáék MELLETT...

Ki lakik az anyósáék MELLETT (de külön), és mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy anyóssal (vagy akár saját szülőkkel) együtt lakni nem fenékig tejfel (mindkét mamáméknál laktunk). Ezért is volt kikötésem, hogy ha összeköltözünk a párommal, csakis külön udvarba, házba. Aztán végül is úgy jött ki a lépés, hogy anyósék mellett lévő házba fogunk költözni.

Na, én eddig nem tartottam a dologtól, mondván bezárom a kaput, és csak az jön be, akit beengedek.

Viszont többször olvastam itt a gyakorin, hogy anyósék mellett lakni sem jobb, mintha együtt élnének velük.

Miért? Mi nem jó? Mit csinálnak a "rokonok"?


2010. szept. 29. 19:36
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
57%
Gondolom te ugyanaz a férfi vagy,akinek a felesége nem érzi jól magát az édesanyádék szomszédságában.Te jól érzed magad,mert a Te anyád.De ugyanilyen jól éreznéd e magad az anyósod szomszédságában?Mikor te már messziről azt mondod h "tán anyósom hitelét ne vegyem e magamra?".Ebből a mondatodból eleve látszik h te sem táplálsz anyósod felé pozitív érzelmeket.Csak gondolj bele a fordított helyzetbe,te nem akarnál e elköltözni a nejed helyében?
2010. szept. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nemt a felefelé kezecske!

Az utolsót viszont nem értem.

Az kinek szól?

2010. szept. 30. 11:07
 13/27 anonim ***** válasza:
Ti értitek a 22:23-ast??Kinek szól ez,vagy férre értelmezi az egészet.Nagyon úgy nézki,hogy ez nem ide való válasz:))Férre nyomtál,vagy megártott a feles:))
2010. szept. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Kérdező,ezt a kérdést nem te írtad ki?


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2010. szept. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Ja, így már értem. Nem, nem is olvastam még.


A miénk nem társasház, hanem az utcában két teljesen különálló kertes családi ház. Ami a páromé, azt most újítjuk fel (félig-meddig készen vagyunk), és lehetőleg minél előbb beköltözhetünk.


De azon jót mosolyogtam, hogy a 3. válaszoló is anyósék mellett lakik.


Remélem a mostani aggodalmaimon is mosolyogni fogok, ha oda kerül a sor :)

2010. szept. 30. 17:28
 16/27 anonim ***** válasza:
81%

Mi is anyósék mellett lakunk külön bejárattal persze. De nem javaslom! Sok a gond, párat sorolok:

Mindig látják/nézik, mikor elmegyünk, hazajövünk, látják, mikor vagyunk otthon. Ezekről utána jól kifaggatnak (mikor, hova, miért, kivel mentünk, miért ilyen későn, stb)

Elvárják, h ha úgyis ilyen közel vagyunk, leugorjunk min. 2 naponta, úgysem áll semmiből felkiáltással.

Ünnepek: no comment

Minden sz*rért szólnak, hogy ugorjunk már le ezért-azért (fél csoki, reklámújság - mindig van valami)

Mindig csekkolják, kiket hívunk meg.

Utazás előtt (bőrönddel) és hazérkezéskor (bőrönddel!) fél órás búcsúzó/üdvózlő szertartás kell, ha csak 2 napra utazunk el, akkor is.

És még sorolhatnám. De a legtöbb úgy kezdődik, hogy "ha már úgyis ilyen közel laktok, akkor.."

Remélem, érted. Én ha visszemehetnék az időben, akkor SOHA! Inkább laknék lakásban, mint ezen az áron kertesben.

2010. szept. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Hát kezdek félni . . .
2010. szept. 30. 20:13
 18/27 anonim ***** válasza:
81%
Nekünk elég közel laknak mi lakunk a 2. -kon párom szülei a 4.-en de szerencsére mi jól kijövünk sokat segitenek és nem járkalnak át mindenap egy héten jönnek 2 szer deakkor is leszolnak telefonon Bár az elején ők is lent lettek volna éjjel-nappal de elbeszélgetünk velük és értettek a szoból.
2010. okt. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
62%

Én az anyósnál lakok.

Förtelmes az öregasszony.Két év alatt elértem, hogy gyűlölöm ,de nem csak azért ahogy viselkedik hanem , mert az egyetlen lányának egy szelet kenyeret nem ad enni.Mindent elvár , etetem a bnőm veszem neki a ruhát cipőt viszem ide oda nem sajnálom rá a pénzt, de hogy anyós magának 10 -20 ruhát vesz a saját lányának meg semmit.Mindenbe beleköt, ordibál motyog az orra alatt, mondja a magáét, már nagyon unjuk,de elviseljük, mert saját lakást akarunk venni és igy sok pénz összegyülik hogy nem kell albérletre fizetni hanem csak neki adunk havonta 30 ezret azt legalább egy kis ideig kussba van.

Ezer oldalt tudnék regélni róla,de leszarom már, már útálom nagyon, annyira nem méltatom, hogy beszéljek róla.

Na aki hasonló helyzetbe van és lehetősége van meneküljön, mert ezek a vén asszonyok nem adják fel amíg ki nem készítik a másikat.

2010. okt. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
20.08-as. Ha kettőtökre összesen 30.000Ft-ot adtok kajára, meg rezsire, szerintem tegyétek össze a két kezeteket, hogy anyósod ezt még bírja anyagilag.
2010. okt. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!