Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukák! Mit jelent ha ezt...

Anyukák! Mit jelent ha ezt mondjátok?

Figyelt kérdés

Ott voltam a barátomnál tegnap előtt, és bemutatott az anyukájának.

Ő előre nyújtotta a kezét, puszit is adott. Váltottunk néhány szót.


Tegnap este kérdeztem a barátomtól, hogy mit szólt anyukája.


Barátom: És? Mi a véleményed róla?

Anyukája : Hát nekem mindegy, ha neked megfelel.


Igazából egy ici picit rosszul esett, de mindegy.


Szerintetek?

17L


2010. szept. 29. 06:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem jót jelent, hogy ezt mondta. Hidd el, ha valami nem tetszett volna benned, akkor a fiának biztosan megmondja. Bővebben szerintem azért nem akart nyilatkozni rólad, mivel ennyi idő azért elég kevés, hogy megalapozott véleményt alakíts ki valakiről. Szerintem az indulás jó volt, aztán majd ha jobban megismer, akkor biztosan mondja majd a fiának, hogy kedvel.
2010. szept. 29. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

Azt jelenti, hogy a baratod Edesanyja nem avatkozik bele a gyermeke par valasztasaba,

es ez igy termeszetes, helyes!


A gyermekeim amikor ilyen velemenyt kernek Tolem, akkor Enis csak ennyit tudok mondani es nem tobbet, mivel eloszor lattam a parjukat, es csak lattam, de nem ismertem, igy bovebbet nem is mondhatok.


Most elegedj meg ennyivel, es nyugodj meg, mert nincs ebben semmi negativ. Ne a szuleire figyelj, hanem a baratodra!

2010. szept. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyámnál ez azt jelentené, ahogy hangzott. Sosem tudott egy jó szót se mondani egyik barátnőmre sem, mindig gyanakvással figyelte őket. Rendszerint amikor egyikkel-másikkal szakítottunk, jött a megjegyzés, hogy ő sosem szerette, és hogy csúnyácska volt.

Csak akkor változott meg, amikor az egyikkel összeköltöztem, és gyerekünk lett. Na róla már csupa jó mond, és látszik, hogy tényleg büszke rá.

2010. szept. 29. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

MIvel már több gyerekem partnerével túlestem az elsö találkozáson, ezért a saját tapasztalatom szerint ez azt jelenti, hogy ránézetre nincs veled semmi baj, ennél jobban nem ismer, viszont megbizik a gyerekében, hogy megfelelö valakit választott, akivel Ö - mármint a gyereke - jól érzi magát. Mivel a partnerválasztás elsösorban a gyerek ügye, ezért nem szól bele.


Szóval szerintem ez igy inkább pozitiv visszajelzés.


Te mit mondanál, de teljesen öszintén, ha a barátod megkérdezni, hogy milyennek találtald az anyukáját? Valószinüleg valami hasonlót, hogy nem ellenszenves, de egyelöre nem sok közötök van egymáshoz.

2010. szept. 29. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám ha ezt mondja akkor az nála azt jelenti h. nem igazán szimpi,de rámhagyja.De ha nagyon nem szimpi,akkor azért azt hozzáteszi.Ha szimpatikus,akkor azért megjegyzi, h. rendes vagy aranyosnak tűnik stb.
2010. szept. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

Én sosem szoktam azt mondani a gyermekemnek,hogy "nekem mindegy,ha neked megfelel..."Mivel nekem semmi sem mindegy.

De ha mégis ilyet mondanék,akkor nálam azt jelentené,hogy nekem nem igazán tetszik ,de rád hagyom.


Én konkrétan megszoktam mondani a gyermekemnek a barátaival kapcsolatban a jó és a rossz véleményemet is.Mivel úgy vélem,szülő létemre több emberismeretem és tapasztalatom van.De ezt nem rossz,befolyásoló szándékkal teszem,inkább segítő szándékkal,kibeszéljük a dolgokat.De végső soron ez ügyben a döntés úgyis az övé ,elvégre az ő kapcsolata.

2010. szept. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Esete válogatja, azt még nem nagyon tudod, h milyen típusú anyuka. Van olyan aki agyonlelkesedik, aztán azt gondolja h ki ez a kiscsaj.....Alapból én nem így nyilvánultam volna meg, ez kicsit udvariatlan. Lehet h nem vagy neki szimpatikus, de az is lehet h nem ismer még és nem tudott mit mondani.
2010. szept. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
7:15-tel egyetértek. A barátod meg kicsit lehetne diszkrétebb.:)
2010. szept. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ez semmi rosszat nem jelent.Én is azt mondom mindíg a lányomnak, az ő választása. Amíg a vőnek valómra nem panaszkodik a lányom, és látom jól megvannak együtt, én is elfogadom. Én akkor lépnék csak közbe, ha iszákos, lump alak lenne, aki nem dolgozik, vagy bántaná a lányomat. Akkor viszont anyatirgisként ugornék! De így miért is tenném!
2010. szept. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

hát, nem tudom, az ő Anyukájánál mit jelent. de ha nekem szimpatikus a lány, akkor mondanám, hogy aranyos volt, stb. ha nem, akkor inkább semmit, vagy ha rákérdez a gyerekem, talán valami hasonlót, de azt is finomabban.

lehet, hogy ő csak ilyen, de az is lehet, hogy nem jelent jót. mindenesetre adj neki egy esélyt, ne induljon haraggal a kapcsolatotok

2010. szept. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!