Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt rajtam kívül olyan...

Van itt rajtam kívül olyan fiatal, aki nem kap zsebpénzt sem, és szinte sírt már, ha csak másnak akart volna örömet okozni, de nem volt miből?

Figyelt kérdés
2010. szept. 28. 23:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
én mondjuk sosem kaptam ugy mint zsebpénzt. de mindig volt csoki a hűtőben. mert ugyis azt vettem volna belőle. de ha vásárolni küldtek, gyakran megtarthattam a visszajárót. meg néha kaptam ugy pénzt hogy vegyek valami tizórait , mert nem tudtak csomagolni reggel , igy ha ugy osztottam be akkor maradt belőle.
2010. szept. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Rossz kategória :)


Miért nem kapsz zsebpénzt? Anyagi okok miatt vagy a szüleid úgy döntöttek, hogy jobb lesz Neked nélküle? Ha anyagi okok miatt, akkor még meg tudod érteni a szüleidet, mert a számlák befizetése és a táplálkozás fontosabb ennél. Amúgy nagyon rendes vagy, hogy másoknak örömet akarsz okozni, tehát nem csak kapni, hanem adni is szeretsz (talán jobban is). Nem tudom, hogy hány éves vagy, de ha elég idős vagy, akkor a suli után hetente egy-két nap vállalj be valami diákmelót és akkor lesz egy kis pénzed és akkor lesz miből örömet szerezned másoknak. Amúgy szerencsére nem csak pénzzel megvehető dolgok okozhatnak örömet, szóval ha pénzed nincs is, attól még okozhatsz örömet másnak (például segítesz anyukádnak a házimunkákban, jól tanulsz, stb.).

2010. szept. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
upsz a végigirás elött elküldtem. mi sem voltunk annyira eleresztve. h CSaládi ünnep volt ajándék hijján volt egy jó vacsora , és szóban megköszöntötükk egymást, illetve az a kevés pénzecske ami maradt nálam a bevásárlásból , vagy locsoláskor ünnepkor azért kaptam , na ebből volt amikor én vettem figyelmességből valamit
2010. szept. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Próbáltál már erről beszélni a szüleiddel?

Vagy amikor másnak szeretnél venni valamit, kérni,

elmondani, hogy mit szeretnél?

Vagy ha nekik adnál valamit, akkor készíteni valamit

saját kezűleg?

Tudod, nem mindig azért nem ad a szülő zsebpénzt, mert

nem akar, hanem mert esetleg nem tud.

Ma itt Magyarországon nem könnyű az élet.

Nekem 3 gyerekem van, és viszonylag ritkán tudok nekik

"zsebpénzt" adni, nem azért, mert nem akarok, hanem, mert nem tudok.

De ha valamelyikük szól, hogy szeretne valami fontosat venni, vagy számára valami fontos, akkor megpróbálom előteremteni.

2010. szept. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én sem kaptam soha zsebpénzt, viszont ha szükségem volt valamire, arra mindig adtak pénzt.
2010. szept. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Anyám egyedül nevel és a számlákat is alig tudjuk fizetni és most ne gyertek még az internettel...

Családon belül nemigen van lehetőségem pénzhez jutni. :S

2010. szept. 28. 23:57
 7/10 anonim ***** válasza:

én sem kaptam soha zsebpénzt, nm akkora tragédia.

magamnak soha nem tudtam venni semmit, mivel nem volt miből, de az ajándékozást megoldottam. mikor szülinapom volt, meg névnapom, plusz még ottvan ugye a karácsony, akkor nem tárgyajándékot kértem, hanem pénzt. így mindig megkaptam azt a kis pénzt, amiből egyébként ajándékot vettek volna nekem, és azt osztottam be egy évre, hogy nekik tudjak ajándékot venni.

2010. szept. 29. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2010. szept. 29. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%
Mit vennél a barátnődnek/barátodnak, ha lenne pénzed?
2010. szept. 29. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hogy ha anyukád egyedül nevel és a számlát is alig tudja kifizetni akkor szerintem megérthető.

Amúgy én is most csak úgy kapok zsebpénzt, hogy volt egy egyezségünk anyummal, amúgy sosem kaptam és tesóm se. Ha volt valamire szükségem akkor kértem tőlük és a visszajárót megtarthattam, vagy ha valami szülinap vagy egyéb volt akkor kaptam még pénzt.

2010. szept. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!