Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem csinálnak semmit?

Miért nem csinálnak semmit?

Figyelt kérdés

Többen lakunk itthon, senki nem képes arra hogy elmosogasson vagy felseperjen pedig egész nap itthon vannak, én meg aki aznap pont 13 órát dolgoztam, még hazaérve mosogassam a nagy kupacot hogy tudjak mibe kaját főzni magamnak :/


Miért lusták maguk után elmosogatni?


Ha nem mosom el 1-2 nap után elmossák

Anyum is olyan akkor takarit 5 percet mikor itthon vagyok, hogy azt lássam mintha ő takaritana

De mikor nem vagyok itthon nem csinál semmit


2022. nov. 8. 09:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
96%
Mert tudják, hogy megcsinálod helyettük.
2022. nov. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Jó régen volt már, két nyári gyakorlaton dolgoztam villanyszerelők mellett. Ketten voltak a 'szakik'.

Az első évben csupa por, piszok volt a műhely, anyagok egymás hegyén-hátán mindenütt.

A következő évben rend, nyilván nem patikai, de megfelelő tisztaság, áttekinthetőség.

Kiderült, a két szaki közül az egyik egy trehány disznó volt, a másik jobb hozzáállású, de nem balek. Bevezette, mindegy mikor, ha a másik elrakodik, utána két héttel ő a maga elvárása szerint tisztába vágja a műhelyt.

Ezért láttam az első évben több hónapos rendetlenséget, a következőben megfelelő rendet.

Háztartásban esetleg erős gyomor kell hozzá, de ilyen környezetben érdemes volna hasonló módon reagálni a másik fél nemtörődömségére.

2022. nov. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nem mosom el 1-2 nap után elmossák"

Akkor ne mosd el. Annyit moss el, amennyi kell neked főzéshez és evéshez.

Vagy tényleg csináljatok egy beosztást, hogy melyik napon/héten ki mosogat és ki takarít.

2022. nov. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha lenne valaki, aki naponta zokszó nélkül elmosogatna és rendet rakna, én sem strapálnám magam. Sok idő és energia, meg nem szeretek takarítani, így teljesen megértem a családodat.

Nyílván van egy szint, amin túl már én is megcsinálnám, de az, hogy 24 órán belül minden "elintéződik", bőven jó kompromisszum azért, hogy reggelinél lássam az előző napi vacsim tányérját a mosogatóban.

(jelenleg amúgy mivel nincs ilyen "szolgáltatás" nálunk, rögtön mosogatok és a többi munkát sem halogatom)


Ha neked ez teher, beszélj velük és a jövőben csak a te mocskodat takarítsd el. Lehet, hogy az egy-két nap utáni elmosás is le fog majd redukálódni és mindenki rögtön takarít.

2022. nov. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ha ugy is költözni fogsz akkor lényegében megoldodik száodra.
2022. nov. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!