Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez így hülyeség? Hogyan...

Ez így hülyeség? Hogyan jutottatok dűlőre?

Figyelt kérdés

Még nem aktuális nálunk a gyereknevelés-keresztelő stb téma, de mint egy olyan pár akik együtt képzelik el a jövőt erről is beszéltünk már.

A párom katolikus vallású, és gyakorolja is rendszeresen a vallását, hívő embernek mondanám. Én református vagyok, és én is hívő vagyok, hogy is mondjam, a magam módján. Nem vagyok az a bigott vallásos ember, az a minden héten templomba-járó, keresztet-hordó, stb.

Nekem semmi bajom azzal, hogy a párom katolikus, és hogy gyakorolja a vallását, mivel neki ez fontos, egyszer említette, hogy a gyerekek is katolikusak kellene legyenek. Először kiakadtam, aztán úgy döntöttem, hogy oké, ha vállalja az ezzel járó herce-hurca összes mozzanatát, keresztelőtől a bérmálkozóig. Ezen kívül a gyerekek mindig dönthetnek, hogy mennek-e templomba vagy sem...tudom neki ez sokat jelent...

Cserébe annyit kértem:P hogy én választhassam ki majd a gyerekek nevét. Ez így korrekt? Természetesen, figyelembe veszem, olyan nevet nem adok amitől a páromnak hányingere van, de ebből neki kell engednie:)


Ti hogy oldottátok meg? Főként a vallás részét, ha egyikőtök más vallású volt?


2010. szept. 28. 20:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Ha mindketten hisztek Istenben,akkor ezen miért kellene vitatkozni? Olyan vallású legyen a gyerek,aki templomba viszi,fog vele imádkozni stb. Ha a párod a rendszeres templomba járó,akkor evidens,hogy az ő vallását kapja. Ezért nem várhatsz el viszonzást,nem gyakorolsz kegyet a pároddal! A gyerekek neve ne a te döntésed legyen,hanem közös!
2010. szept. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
80%
Az én szüleimnél ez volt. :) Nem tudom, hogy ők vitáztak-e rajta, de én apukám vallását kaptam (keresztelő volt, mondjuk azóta nem járok templomba, nem vagyunk vallásos család). A névben meg úgy egyeztek meg, hogy ha lány lesz, anyukám választ, ha fiú, apukám. Mondjuk persze ígyis beleszóltak egymás döntésébe, de végül is én olyan nevet kaptam, amit anyukám szeretett, apukámnak pedig tetszett. :)
2010. szept. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%

Ez nem így működik egy igazi házasságban, hogy cserébe én ezt vagy azt engedek, stb. Mindenben el kell jutni a közös megegyezésig. Kell keresni egy olyan pontot, amit mindketten képesek vagytok elfogadni.

Amúgy a vallás elég komoly gondot okozhat, ha egyikük komolyan veszi, és a másik nem. A gyerekek vallásáról nekem az az egyéni véleményem, hogy nem kellene megkeresztelni egyetlen gyereket sem, csak ha majd felnő, és maga dönthet. Ám jelenleg az a szokás, hogy egy vallásos ember akarja a keresztelőt, meg vallás örökítését. Ezt el kell tudni fogadni, vagy ha nem megy, akkor házasodj mással össze.

2010. szept. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
43%
A vezetéknevet a férfitől kapja, a keresztnevet meg az döntse el aki kihordta és megszülte a gyereket. Legalábbis én ezt vallom.
2010. szept. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nálunk nagy gondok voltak.A párom bigott katolikus, én, hogy azt mondjam, egyáltalán nem.Sőt...Mi úgy oldottuk meg a gyerek kérdést, hogy ő viszi, engem, meg nem érdekel.Inkább templomba járjon, mint kocsmába.Amíg templomban vannak, addig én olvasok.Ez az én szent időm, csak az enyém.Pihenek.Nagy nézeteltérések voltak.most már nem beszélünk róla, úgy sem tudjuk egymást meggyőzni.felesleges is.Tiszteletben tartjuk a másik hitét.
2010. szept. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"Ezért nem várhatsz el viszonzást,nem gyakorolsz kegyet a pároddal!"

Ezt ne értsd úgy hogy üzlet vagy valami amiért viszonzást várok. Természetesen mindkét döntést közösen hozzuk, egyik egyikünknek, másik másikunknak jelent kicsivel többet (talán a vallás nekem is majdnem annyira fontos, én is ragaszkodnék hozza). De valakinek engedni kell a 21-ből.


Lehet rosszul fogalmaztam ebből nálunk nincs veszekedés, nincs üzletkötés vagy zsarolás, pusztán így beszéltük meg. Nekem végül is fontos, hogy meg legyen keresztelve a gyerek aztán felnőttként lássa mit csinál. A név meg nekem gyerekkoromtól vannak kedvenc neveim, a páromnak nem annyira, mindenképp ezek közül választunk közösen...

2010. szept. 28. 21:12
 7/14 orsybaba88 ***** válasza:
86%

azén szüleim úgy oldották meg, h nem kereszteltek meg, de jártunk hittan órára (hárman vagyunk testvérek)

aztán mikor ki-ki elérte a megfelelő kort, szabadon tudott dönteni, hogy akar-e konfirmálni, keresztelkedni, stb. Én és a húgom igen, de mi is a magunk módján gyakoroljuk a vallást. Az öcsém egyáltalán nem akart vallást választani, az ő dolga. Később még meggondolhatja magát.

2010. szept. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

második válaszadó, köszi!


"Ez nem így működik egy igazi házasságban, hogy cserébe én ezt vagy azt engedek, stb. "

Szerintem kicsit erről is szól, mármint a toleranciáról, ha én engedek te is és fordítva. Természetesen csak addig ameddig a pontig mindkettőnek jó. Nem erőltetek semmit és ő sem, nem is azt mondtam, csak mint egyesség tárgya, nálunk valahogy így dőlt el:)

2010. szept. 28. 21:14
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a kompromisszumok híve vagyok. Nálunk mindketten római katolikus vallásúak vagyunk, bérmálás, minden megvolt, de a magunk módján hiszünk Istenben. Istenben, és nem az egyházban. Nem járunk templomba sem, csak évente kétszer kb. De ha hasonló helyzetben lennék, én azt hiszem, kompromisszumot kötnék. A név pl. egy ilyen. Szerintem elfogadható, azt javaslom, írass egy listát a pároddal, mely nevek tetszenek neki a legjobban. Ha a te választásaid is benne vannak, akkor meg van oldva, ha teljesen más az ízlés, akkor beszéljétek meg. Ismerek viszont olyan családot, ahol nagyon fontos a vallás, a hit, de az egyik szlő református, a másik katolikus. A gyerekek fele-fele arányban reformátusok és katolikusok, 4 gyerek van. A gyerekeknek is nagyon fontos a vallási közösség, rendezvények, az egész család részt vesz az egyházközség életében. Mivel van viszonyítási alapjuk, nem szidják a másik vallást, hanem megbeszélik a különbségeket, tanulnak egymástól, stb. Tehát ez lehet építő jellegű is, ajánlom esetleg ezt a megoldást is.
2010. szept. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

21:11 ek köszi:)


Én is azt mondtam viheti ameddig akar menni a gyerek. Amint nem akar nem kötelező. Még az is jó lenne, hogy néha együtt menjünk én abban is benne lennék:)

De amint nem akar menni nem megy és kész. Max addig elleszünk otthon:D

2010. szept. 28. 21:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!