Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne a családi...

Hogyan lehetne a családi életünk kiegyensúlyozott? Hogy tartjátok fent az egyensúlyt?

Figyelt kérdés
2022. nov. 6. 19:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy inkább az életeddel, a jelenlegi élethelyzeteddel nem vagy megelégedve?


Keress új hobbit, kezdj el önkénteskedni, legyen egy ügyed, ami érdekel és úgy érzed, hogy tehetsz érte.

2022. nov. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Igaza van annak a válaszolónak, aki azt írta, hogy egyéni válaszokat várok és nem személyre szabottat, mert érdekel, hogy mások hogy csinálják.


Most hogy írtátok, lehet elégedetlenség is, mert amikor más családokra nézek, akkor mindig féltékeny vagyok. Nem sajnálom tőlük a jókedvet, de jó lenne ha a mi házunkban is lenne.

2022. nov. 6. 21:47
 13/16 anonim ***** válasza:
A boldogságod forrása csakis belül lehet. Lehetsz szép is, gazdag is, szerethetnek is, ha BELÜL nincs rendben a lelked, akkor úgyse leszel boldog.
2022. nov. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Mindketten vitakerülők vagyunk, ez sokat segít, vita helyett giyekszünk inkabb gyorsan mindenre emgoldást ekresni így nincs haragos időszak.
2022. nov. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Az a süket olvasó azt nem tudta eldönteni, hogy logisztikai, időügyi, esetleg érzelmi téren kellenének a válaszok.

Így már kicsit jobban hallja a kérdést.

Szerintem eljutottatok oda, hogy mókuskerék jellege lett a mindennapoknak. Nem baj ha nem vagy izgő-mozgó, ki kellene lépned a komfortzónádból. El kellene kezdenetek röhögős közös programokat szervezni amiben nem muszáj minden pillanatban komoly felnőttnek lenni. Ami olyan emlékké tud válni ami mindannyiatokban kellemes érzéseket vált ki. Gyerekeket le tudjátok adni, van segítségetek? Próbáljatok ki kettesben is olyasmit ami még nem volt. A megszokás képes unalommá válni, olyankor nem tudja az ember, hogy mi is a baja tulajdonképpen. Sokszor az emberek akaratlanul is beszűkítik a saját életterüket, majd kifelé nézve azt látják, hogy másoké boldogabb. Ha nem tudtok fallabdázni, menjetek el oda. Vagy kártyázni, teniszezni, lőni, biliárdozni, valami olyanra ami nem megy. Utólag irtó jókat lehet rötyögni a bénázáson, aztán még az is lehet, valamelyik úgy megtetszik, hogy közös programmá válik. Akkor lehet a legnagyobb durranás, ha eredetileg a hátad közepére sem kívántad. Önmagadon is meglepődhetsz, új oldaladat ismerheted meg. Ezekben van olyan amit gyerekestől is lehet, de jó kettesben, esetleg barátokkal is. Egy próbát szerintem megér. (Mindegyik.)

2022. nov. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja, magunkról nem írtam. Mi ötvenesek vagyunk két harmincas gyerekkel. Nagyon fiatalon kerültünk össze, nem sokan fogadtak volna nagy összegben, hogy hosszan együtt maradunk. Jelentem, de! Viszont első perctől egy rötyögős bagázs vagyunk. Mikor kicsik voltak a gyerekek, újra megszerettünk társasozni, mikor görkorizni tanultak mi is vettünk magunknak. Korcsolya ugyanez. Síelésnél én megmaradtam a bébi pályánál, de elméletben nagyon megy. Közben mi motoroztunk is, addig a gyerekek nagyiztak. Aztán kaptak robogót. Már nekik is nagymotorjuk van, rengetegszer megyünk együtt, én a papa mögött lobogok (itt is leragadtam picit), ők külön jönnek a párjaikkal. Persze járunk külön is, nem vagyunk összenőve, évek óta külön is élnek. Viszont ilyen előzmények után tulajdonképp a baráti körünk is teljesen összejött. Bárki fut össze bárhol bárkivel, móka, kacagás, vidám taps a fej felett.:) Ez így leírva nagyon szirupos, itt sem ragyog örökké a nap, de ha törekedtek a vidámságra, az ragadós, ezt garantálom. Csak neki kell állni keresni az okot a jókedvre. Meglesz az, hajrá!
2022. nov. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!