Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne a családi...

Hogyan lehetne a családi életünk kiegyensúlyozott? Hogy tartjátok fent az egyensúlyt?

Figyelt kérdés
2022. nov. 6. 19:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Kompromisszumot kötünk.
2022. nov. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
De szeretem az ilyen szépen kifejtett kérdéseket. Teljesen értem a problémát. Válaszom: egyensúlyozva.
2022. nov. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
Nalunk sajnos nem az... En ugy erzem akkor lenne jobban az ha a parom tobbet segitene a babaval hogy nekem is legyen szabad idom. Szoval szerintem a feladatok fair elosztasa lenne fontos
2022. nov. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
Mik között?
2022. nov. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Minden között.


Úgy érzem nem vagyok boldog, és valami hiányzik az életemből, vagy valamit el kéne venni, vagy nem tudom, de érzem, hogy ez így nagyon nem jó, ahogy van, és a családom többi tagján se érzem azt, hogy boldog lenne.

Nem tudom megfogalmazni, hogy mi a baj, néha ezt érzem, néha azt. Minden zavar.


Van szabadidőm, 2-3 hetente járok barátnőkkel kávézni pár órát, havonta-két havonta megyek körmöshöz, fodrászhoz, gyantáztatni, így kb minden héten - minden második héten van egy-két szabad órám, férjemmel is gyakran filmezünk.

Viszont gyakran csak ülök magam előtt, es gomdolkozok, hogy miért nem vagyok boldog. Férjemmel mar próbáltam erről beszélni, de ő szt mondta, hogy ez természetes, hogy így érzünk, egyszer fent egyszer lent az élet.

Amikor megkérdeztem, hogy van-e valami problémája velem vagy a,családi életünkkel, akkor ugyanazt válaszolta, mint amit én szoktam: semmi.

Nem voltam sose egy örökmozgó ember, vagy aki sürög-forog, de mindig tudtam s kötelességem, és nem haltam bele se az otthoni munkába, se a rendes munkámba. És már hónapok óta úgy megyek be dolgozni, hogy 8:00-kor elkezdődik a munkaidő, és 8:02-kor már mennék haza, és minden bajom van.

Azok a dolgok se töltenek fel, amik régebben feltöltődés forrásai voltak. Pl.: az előbb említett barátnős program is csak addig izgi, addig dobja fel a napom, amíg oda nem érek. És akkor a legrosszabb, amikor haza kell jönni.

2022. nov. 6. 20:41
 6/16 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem tök egyértelmű volt a kérdés. Csak valaki nem érti, ami le van írva, aztán bedog egy olyan kommentet, hogy még a kérdező a "süket". Olvass néhány könyvet erről a témáról. De ne vedd készpénznek azokat sem, csak nézd őket példákként. Amúgy szerintem az egyik fontos dolog, hogy az "egót" le kell adni, és akkor nincs sértődés, nincs vita, hogy márpedig az én igazam stb. Hanem segíteni kell egymást és nem szabad megpróbálni elnyomni a másikat. Mindenki önálló lény, a házastárs, a gyerek, a mama, csak mindenki osztja az észt meg meg akarja mondani a tutit. De nem kell vele foglalkozni, van mindenkinek saját iránytűje, azt is figyelembe kell venni.
2022. nov. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%
#2 Talan azert nem fejti ki, mert egy altalanos kerdes es altalanos valaszokat var. Nem szemelyre szabottat.
2022. nov. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
11%

Lehet a szeretetet hianyolod,a torödest amit nem kapsz meg!

En ilyenkor szoktam lehangolt lenni...

33N

2022. nov. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%

5-ös kommented alapján arra gondolok, depressziód lehet.

Ennek kezelése viszont szakemberre tartozik. Keress fel egy pszichológust, aztán

a) vagy azt mondja kutya bajod, és legalább ennyivel előrébb vagy;

b) elkezd veled foglalkozni és/vagy

c) továbbküld pszichiáterhez, mert gyógyszerre is szükséged lesz.


A depresszió egyik tipikus tünete, hogy ELVILEG semmi oka nem lenne a lehangoltságra, MÉGIS állandóan lehangolt az illető. A kérdező 5-ös kommentjéből én ezt érzem.

2022. nov. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok. Egyébként a depresszió egyik megoldása, mikor rájön az ember, hogy nem tehet vele senki semmit és ő önálló lény, az élet boldogsága a létezés boldogsága. A kérdésből is kiderült, hogy az egyensúlyt keresi a kérdező. De hát jelenleg az én valaszom van pirosban, nem hasznos, azé meg aki kötekedik, az nagyon hasznos. Én akkor kiléptem...
2022. nov. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!