Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jogos az, hogy rám...

Miért jogos az, hogy rám haragszik az egesz család, amikor a nővérem nem tud gondolkodni?

Figyelt kérdés

Nővérem most várja a második gyerekét. Állandóan picsog, nyavajog, mert a férje nem csinál konkrétan semmit, és már nem is szeretik egymást.


Nagycsaládot terveznek (a csávó is, csak tudnám hogy minek), és azért maradnak együtt, mert a gyereknek apa kell. Visszakérdeztem nővéremtől, hogy "erre miért utólag gondol? Nem előbb kellett volna ezen gondolkodni?". Erre nemcsak ő, de az egész család megsértődött. Mert nekem nem szabadna beleszólnom meg nem tart senki fegyvert a fejemhez hogy hallgassam a panaszkodását. Pedig egyrészt a tesóm, nyilván meghallgatom, másrészt meg én anyámmal szemben meg senkivel szemben nem tudok mosolyogva bólogatni, meg helyeselni, amikor számomra valami h.iülyeség hangzik el.


2022. nov. 6. 11:32
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
57%
Nyavajogni mindenki tud. Megoldást a problémára csak kevesen. A kérdező okos, tudja mit kellett volna tenni, a bebát váró nő meg nem volt az. Általában arra szoktak mérgesek lenni aki az igazat fújja. Nem bírják elviselni, hogy másnak volt igaza, vagy más jobban tudja. Mindig ez van.
2022. nov. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
76%

Látom, nem sikerült megérteni, amit írtam, nézzünk másik példát. Nem idióta az, aki elmondja, fárasztó és nehéz az út, amit vállalt és nem ördögtől való ilyenkor az empátia sem.

Ugye senki nem kérdőjelezi meg, hogy fárasztó, idegörlő lehet eljutni az olimpiai aranyéremig, nem sétagalopp minden nap edzésekre járni, izomlázzal, diétákkal küszködni, évekig csak arra koncentrálni, mi a cél, kihagyni minden bulit, lemondásokkal élni évekig, mégse lenne helyén való feltenni egy olimpikonnak azt a kérdést, ha ez ennyire fárasztó, minek vállaltad?

2022. nov. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
32%
22: én még nem hallottam komoly sportolót nyavajogni. Aki meg nyavajog az úgysem jut el még egy megyei bajnokságra sem :D Ennyit erről.
2022. nov. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
67%
18as aki gyereket szült, többet is az ne panaszkodjon hogy jajj de nehéz neki. Ő vállalta, hacsak nem fogyatékos, süket és vak, akkor tudta mire vállalkozik
2022. nov. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
70%
13.24, teljesen normális, ha egy szülő időnként elfárad és néha kiereszti a gőzt és "nyavajog", ettől még szereti a gyerekeit. Kellene egy kis empátia, sokat javítana ezen az elkorcsosult világon.
2022. nov. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
20%

#22

Én feltenném a kérdést. Nekem nem megható csak azért, mert olimpikon. Teljesítse mindenki azt, amit vállalt, nyafogás nélkül. Nem dugtak neki sem pisztolyt a seggébe, hogy már pedig ezt kell választania. Választási lehetősége mindenkinek van mindig. Csak ezt nem akarják beismerni, mert akkor nem lehetne nyavalyogni a semmin.

2022. nov. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
70%
13.23 ugye Te sem gondolod komolyan, hogy egy olimpikonnál szűk családi körben, barátok, vagy az edzője előtt sem szakad el néha a cérna, sosem borul ki egyik sem a sok megterheléstől, minden csupa csillámpónis ragyogás az aranyéremig.
2022. nov. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
31%

13.54, ebben különbözünk. Én mindenkit tisztelek, elismerek, aki valamit letesz az asztalra, akkor is, ha elmondja, igen, ez fárasztó. Szerintem mindenki tiszteletet érdemel, aki gyermeket vállal ÉS tisztességgel felneveli őket, mert nélkülük megállna az élet.

"aki gyereket szült, többet is az ne panaszkodjon hogy jajj de nehéz neki. Ő vállalta, hacsak nem fogyatékos, süket és vak, akkor tudta mire vállalkozik"

Az ilyen gondolkodású ember megérdemelné, hogy megtapasztalja majd idős korában, hogy ne jusson neki orvos, nővér, eladó, ács, kőműves, földműves, bármilyen termék gyártó, mert mások szintén nem voltak süketek, vakok, fogyatékosok, ezért ők sem választották a gyermekvállalás nehézségeit.


Szabad ám gondolkozni, hová vezet ez a csőagyú gondolkodás 10-20-30 év múlva. Elárulok egy nagy titkot, minden mindennel összefügg. Ha végképp elöregedik egy társadalom, annak az lesz a következménye, hogy összeomlik az ellátás.

2022. nov. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
14%

Most azt akarod, hogy szakítsanak? ne nézz annyi buta tv műsort, ahol mindenki válik, meg mindenki összeveszik.


Nézz tudományos műsorokat, meg akciófilmeket.

Vagy menj inkább motorozni.

2022. nov. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem jogos, de ne strapáld magad azzal, hogy megértsék miért nem. Nem fogják. Ahhoz kellene ész is. Az meg nincs és nem is lesz.
2022. nov. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!