Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jogos az, hogy rám...

Miért jogos az, hogy rám haragszik az egesz család, amikor a nővérem nem tud gondolkodni?

Figyelt kérdés

Nővérem most várja a második gyerekét. Állandóan picsog, nyavajog, mert a férje nem csinál konkrétan semmit, és már nem is szeretik egymást.


Nagycsaládot terveznek (a csávó is, csak tudnám hogy minek), és azért maradnak együtt, mert a gyereknek apa kell. Visszakérdeztem nővéremtől, hogy "erre miért utólag gondol? Nem előbb kellett volna ezen gondolkodni?". Erre nemcsak ő, de az egész család megsértődött. Mert nekem nem szabadna beleszólnom meg nem tart senki fegyvert a fejemhez hogy hallgassam a panaszkodását. Pedig egyrészt a tesóm, nyilván meghallgatom, másrészt meg én anyámmal szemben meg senkivel szemben nem tudok mosolyogva bólogatni, meg helyeselni, amikor számomra valami h.iülyeség hangzik el.


2022. nov. 6. 11:32
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
91%
Mindig arra mérgessek aki azt igazat mondja. Fáj az igazság.
2022. nov. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
94%

#10

Nem is neki kell javítani. Az érintetteknek kellene rinya helyett a javulásért tenni. De az derogál nekik. Csak a jajgatást élvezik.

2022. nov. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
34%

Kérdező, teljesen igazad van, tényleg korábban kellett volna gondolkodni. De ha ezt kimondod, bármilyen helyzetben, az nagy bunkóság. Mert ezzel csak belerúgsz a már amúgy is földön fekvőbe, hogy kb. "Én megmondtam, de te nem hallgattál rám." Abszolút semmit nem segítesz ezzel, csak magadat fényezed.

Na ezért vagy bunkó.

2022. nov. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
66%
Kérdező, vannak emberek, akik nem azért panaszkodnak, mert megoldást, választ várnak, csak egész egyszerűen ki akarják panaszkodni magukat, azaz ventillálnak. A nővéred is ebben a helyzetben van, esze ágában sincs változtati, neki jelenleg csak arra van szüksége, hogy meghallgassa valaki és együttérezzen vele. Ha Te egy ilyen embernek, ilyen helyzetben bele mondod az arcába a serinted jó megoldást, jó esetben azt sem tudja, miről beszélsz, rosszabb esetben megsértődik.
2022. nov. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
31%
#12: rendben, de akkor ennyi erővel csendben is lehet maradni, nem?
2022. nov. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
94%

"Ha Te egy ilyen embernek, ilyen helyzetben bele mondod az arcába a serinted jó megoldást, jó esetben azt sem tudja, miről beszélsz, rosszabb esetben megsértődik."

Ez nem a kérdező problémája. Saját maga idézte elő a saját helyzetét. Oldja meg. Az ilyen max. nyafogni tudó ember szabásúakkal semmit sem lehet kezdeni.

2022. nov. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
94%

#15

Nem kell csendben maradni. Ha már nyavalyog a kérdezőnek, akkor ne csodálkozzon, ha megkapja az őszinte választ. Ha meg nem bírja az ellen véleményt, akkor nyafogjon magának. Tipikusan az, mint amikor itt is feltesznek egy kérdést, aztán megsértődnek, ha őszintén válaszolnak nekik a problémára.

2022. nov. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
38%

12.42, pont ez a lényeg, nem azért panaszkodnak, mert tanácsot várnak, csak simán együttérzést. Semmit nem kell nekik javasolni, mert nem ez az igényük.


Kb ez olyan, mint amikor valaki azért panaszkodik, mennyire nehéz, stresszes,fárasztó szülőnek lenni, majd erre válaszként közlik vele, miért vállaltál akkor gyereket?

A gyereknevelés akkor is nehéz, fárasztó, ha sose bántuk meg a gyermekvállalást és attól még szeretjük a gyerekeinket, ha nehéz a felnevelésük, épp ezért bántó, sértő egy ilyen válasz.

2022. nov. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
78%
Ki nem szarja le, hogy mit vár? Ha nyafog, akkor viselje a következményeit, vagy maradjon csendben. Én nem vagyok egy toleráns ember, főleg hülyeségek terén. És az ilyen típusú esetekben nem is leszek soha. És nem is fogok együttérezni olyan emberrel, aki a saját hülyeségei miatt nyavalyog. Egyszerűen nem érdemes rá. A buksisimi meg végképpen nem lesz megoldás arra, ha valakinek nincsen esze.
2022. nov. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
37%

18: aki azért panaszkodik, mert nehéz az amit vállalt (előre tudta) az egy idióta :) Nyavajog, mert jajjdenehéz, jajjdefárasztó, jajjdenemtudokaludni. ÉS? nem kötelező gyereket vállalni. Én sem vagyok toleráns, nem tud érdekelni ha valaki a saját ühlyesége miatt veri magát a földhöz. Nagyon sok nő meg szokott bololndulni valamilyen szinten miután szült. Bár előtte sem elhetett komplett, ha egy ilyen pacákkal összeállt, sőt a második gyerekté várja tőle. Csak gratulálni tudok.

Főleg akkor, ha meg van sértődve, mert ő volt a hülye.

2022. nov. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!