Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szárazkenyér farháttal? Ez jár?

Szárazkenyér farháttal? Ez jár?

Figyelt kérdés

Mi lehet az oka, hogy állandóan teli a hűtő otthon, édesanyám mégis a fentieket hajlandó csak enni? Saját fizetésből veszek ételt és főzök (pl. Csirkemellet/combot zoldsegekkel, rizzsel, stb)y

Es azt mondja, neki minek más?

Ezen kívül állandóan takarít, ha segiteni próbálunk ránk szól? Közben állandóan sóhajtozik, hogy mennyire fáradt?

Amikor azt mondom pihenjen, akkor rám kiabál idegesen, hogy NEM KELL NEKI PIHENES!!

Mit lehet ezzel kezdeni? Aproságnak tűnik, de lelkileg kikészít, mert állandó bűntudatom van miatta.

19/L


2022. nov. 2. 20:02
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
53%

Ot cseszed el, ha sajnálod, ez képmutatás, enyém is ilyen :D

Idén lesz 70 éves !

190 ezres nyugíja van de eljá mellette még napi 14 órákat öregekhez ápolni csakmert ő unatkozik.

3-4 órákat képes Bkv-zni csakmert ingyn van hóba fagyba is akár a város másik végébe vagy pestmegye szélére. Amikor mondom neki, hogy elviszem kocsival fél óra és ott vagyunk akkor nem kell, ő be nem űl mellém, meg hogy vezetek már, mint egy versenyző pedig nem is igaz! Átlag 70-l megyek, max zebránál lassítok 40 körülire.

2022. nov. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

"Aproságnak tűnik, de lelkileg kikészít, mert állandó bűntudatom van miatta."


Nekem az egyik leghasznosabb pont az volt a pszichoterápiámban, amikor a terapeután azt mondta, hogy egy határon túl nem vagyok felelős a szüleim cselekedeteiért és jóllétéért. Ez nekem felnyitotta a szemem.

Hagyd rá anyádra hogy takarítson és farhátat egyen kenyérrel. Neki ez a jó, és neked nem okoz vele kárt. Legyél vele kedves, ne akard megváltoztatni, hagyd rá, valószínűleg ez esik jól neki, így érzi magát helyén a saját kis világképében.

2022. nov. 3. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
77%

"Saját fizetésből veszek ételt és főzök"


Talán az a probléma, hogy neki nincs elegendő jövedelme ahhoz, hogy mást főzzön. Amikor én munkanélküli voltam és felnőttként haza költöztem egy időre, én is csak a legolcsobb cuccokat vettem magamnak, abból sosem ettem, amit anyám főzött, mert mindig bűntudatom volt, hogy nem tudok hozzájárulni a költségekhez


"Ezen kívül állandóan takarít, ha segiteni próbálunk ránk szól? Közben állandóan sóhajtozik, hogy mennyire fáradt?"


Ha munkanélküli, akkor ettől érzi hasznosnak magát. Ha nem az, akkor simán lehet megszokás is.

2022. nov. 3. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
61%

Minden öreg ilyen.

Enyém állandóan tesz-vesz, idegesítő módon.És vánszorog,meg rogyadozik,hogy milyen fáradt, 84 évesen.Holott tök felesleges dolgokból csinál műsort.

Mikor ágyban fekvő beteg volt és ápoltam,akkor meg azért sírt,hogy a tétlenségbe hal bele.Ennek nyolc éve.

Azóta is mártírkodik egyfolytában a napi két bögre tejével,és a 210 ezres nyugdíjával. Nekem még sosem volt ennyi a fizetésem sem.

2022. nov. 3. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
84%

Nem kell vele foglalkozni. Mártírkodik. Tegye.


Nem fog megváltozni, erre készülj fel.

2022. nov. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon fárasztóak az ilyen emberek.

Én nem tudom őket sajnálni sem.

2022. nov. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
66%
Átlag magyar háztartásbeli nő viselkedés. Manapság nem meglepő.
2022. nov. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%

#1

Sikeresen hozod az ostoba kliseket, közhelyeket.

Szerintem írjuk ki hogy "nárcisztikus, költözz el" és rakjuk ki minden kérdés alá.

2022. nov. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%
Attól, hogy maga közhelynek nevezi, 18-as, még nem lesz kevésbé igaz! Nem véletlenül írták itt többen, hogy ez milyen gyakori. Elég sok szakirodalmat ismertem meg nárcizmus témában, maga egyet sem. Ha csak egyet elolvasott volna, már nem sértegetne! És igen, ha valaki nem érzi jól magát ott, ahol lakik, és nagykorú pénzkereső, akkor költözzön el. Maga szenvedhet, egészségére. Mást ne késztessen erre!
2022. nov. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%

Ez jár?


Ez.

2022. nov. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!