Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szárazkenyér farháttal? Ez jár?

Szárazkenyér farháttal? Ez jár?

Figyelt kérdés

Mi lehet az oka, hogy állandóan teli a hűtő otthon, édesanyám mégis a fentieket hajlandó csak enni? Saját fizetésből veszek ételt és főzök (pl. Csirkemellet/combot zoldsegekkel, rizzsel, stb)y

Es azt mondja, neki minek más?

Ezen kívül állandóan takarít, ha segiteni próbálunk ránk szól? Közben állandóan sóhajtozik, hogy mennyire fáradt?

Amikor azt mondom pihenjen, akkor rám kiabál idegesen, hogy NEM KELL NEKI PIHENES!!

Mit lehet ezzel kezdeni? Aproságnak tűnik, de lelkileg kikészít, mert állandó bűntudatom van miatta.

19/L


2022. nov. 2. 20:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%
Hát, pszichés zavara van, depresszió, nárcisztikus bűntudatkeltés. Ki él még veletek? Mi lehet az oka? Dolgozik? Pszichológushoz kéne mennie, de ezt csípőből el fogja utasítani, "ő nem hülye". Amíg ő nem akar magán segíteni, addig nem lehet. Neked meg, illetve ha van testvéred, a mielőbbi költözés marad, ő meg úgy marad, de ezzel ti nem tudtok mit kezdeni. Ki kellene beszélnie az érzelmeit, veszteségeit, félelmeit, haragját, de ő ezekkel nem mer szembesülni.
2022. nov. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nem tudja kifejezni a saját érzéseit, és valószínűleg alacsony az önértékelése is. Egy részről meg lehet győződve róla, hogy neki csak ennyi jár, és mindent neki kell csinálni, mert más nem tudná úgy elvégezni, ugyanakkor a mártírkodással akar figyelmet kapni, azért panaszkodik folyton. Úgy érezheti, senki sem érti meg.

Van egy hasonló családtagom, nála ezt szűrtem le.

2022. nov. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
23%

Rakjad fel a repülőre aztán Egyiptomig meg se álljon, hátha napszúrást kap és helyrejön!


Kéne egy kis kikapcs neki!

2022. nov. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
14%
A fene tudja. De mi lenne, ha békén hagynád? Nem látom, hogy amúgy ő beleszólna a Te dolgodba.
2022. nov. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
44%
Nem értem mi a probléma. A leírásból egy átlag magyar háziasszony viselkedését írod le.
2022. nov. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
73%

Ez az átlag. Mártírkodó, bűntudatkeltő, bántalmazó család. Ezt hozták, így nőttek fel, ezt tudják adni.

Pszichológus neked, hogy tudd empatikusan kezelni, mielőtt az életed rámegy. Ő nem fog menni, benne nincs felismerés, hogy baj lenne.

2022. nov. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ez elég szokványos. Én anyum is ilyen.


20/F

2022. nov. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
83%
Kérdezz rá miért eszi csak ezeket.
2022. nov. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
89%

Volt valamelilyen trauma az életében? Vagy neheztelhet valamiért? Első sorban az őt körülvevőknek kell önvizsgálatot tartani. Mert az is lehet bántja valami, de beszélni, konfrontálódni nem akar. Nekem ez a meglátásom. Én anyum 82, de hálás mindenért amiben csak segítek.

Mindenképp érdemes lenne szakember véleményét ki kérni. Az sem gond, ha ő maga nem akar el menni. Elég eggyenlőre az, ha támpontot kaptok arról, hogyan próbáljátok kizökkenteni ebből az állapotból. Az egészsége miatt sem jó, hogy csak ezt eszik.

2022. nov. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
87%
Dehogy nem gond, ha nem megy el. Senkit nem lehet távdiagnosztizálni és kizökkenteni. És nem az őt körülvevőknek kell önvizsgálatot tartaniuk, mert nem ők tehetnek arról, hogy ő mártirjátszmát játszik, hanem az ő szüleinek kéne.
2022. nov. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!