Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szobát vegyünk ki, vagy egy 1...

Szobát vegyünk ki, vagy egy 1 szobás albérletet?

Figyelt kérdés
Októberbe tervezzük az összeköltözést a párommal. A társalbérletek kettőnknek rezsivel bérleti díjjal együtt kb. 60ezer forint. Viszont 1 egyszobás "saját" albit. kb 45-50ezerre írnak ki plusz rezsi 10-20 ezer. Tehát ha így nézzük ugyanannyira jönne ki ha másokkal élnénk mintha ketten egy sajátba. Na most én arra lennék kíváncsi h ennek 10-20 ezres rezsinek van vmi igazságalapja?? mert én kevésnek tartom, főleg ha azért rendszeres lesz ugye a vízhasználat, fűtés és persze a főzés is 2-3 naponta.
2010. szept. 28. 15:06
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Mi most ősszel költöztünk össze a barátommal, rajtunk kívül még 3-an vannak a lakásban, ez így 25.000+ rezsi kettőnknek. Szerintem igazából úgyis az anyagi keretetek fogja eldönteni, hogy ketten fogtok lakni, vagy mással mentek albérletbe. Amiről konkrétan tudok, Pesten a belvárosban új,1,5 szobás téglaépítésű lakás rezsije 60.000 forint úgy, hogy fűteniük nem nagyon kell télen sem, mert a szomszédok nagyon fűtenek. Szóval a 10 ezer baromság.
2010. szept. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Tényleg nem egy albit hirdetnek úgy h rezsi 10-20 ezer és ez engem is meglepett, de köszi a válaszokat legalább így nem érhet "meglepetés".:)
2010. szept. 28. 15:26
 13/27 anonim ***** válasza:

szerintem nem éri meg venni!!!mi van ha felmegy a törlesztő??amúgy mondom, mi kb 65-ből jövünk ki rezsi+albérlet.(előbb írtam)oké, dunakeszin lakunk, nem pesten, de szerintem nem éri meg venni...

Amúgy ha 60-70 a lakbér,plusz a rezsi, akkor a 90-100 nem nagyon elég szerintem, mert kajálni is kell...és gondolom van mobilszámla, plusz bérlet, vagy benzin, stb.

2010. szept. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 15:24


egy 1,5 szobás új építésű rezsije 60ezer???te jó ég, az baromi sok!!akkor már a panel is jobban megéri, távfűtéssel sem ilyen drága!

2010. szept. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Bocsi,hogy írok de ámulok bámulok az árak miatt.Tényleg ennyibe kerül manapság egy albérlet??Nekem kertvárosban(16.ker) van 2 szobás,összkomfortos első emeleti lakásom...Amióta külföldön élek,csak fél évre adtam ki,és akkor is csak 30 + rezsiért...A 30 ezret amúgy is fizetem ha üres a lakás ha nem(ebbe van a szemétszállítási díj,közös költség,víz stb)

A rezsi itt nem igazán nagy,mivel a fűtés egész évre elosszák,így mindenestül 10-20 ezerbe kerül..Én azt hittem sokért adtam ki, még ha ideiglenesen is..Nem is tudtam,hogy ennyire drágák lettek a bérleti díjak..

Na de válaszolók a kérdésedre is..Ha már összeköltözés akkor csakis ketten menjetek..Inkább fizessetek egy picivel többet,de külön vagytok..Amikor több idegen lakik egy fedél alatt,ott előbb -utóbb előjönnek a konfliktusok..ott mindig gond van...Én személy szerint nem tudnék idegenekkel együtt élni...

2010. szept. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
de rezsit annyian leszóljátok,.hogy vagy sok,vagy kevés...pedig annyi mindentől függ...pl én előző lakásomba ahol voltam,ingyen volt a víz!azt nem kellett fizetni,csak gzát,és villanyt,ami nem volt drága,főleg hogy gázt csak télen kellett.valahol beleszámítják a közösköltségbe a vizet,valahol nem.nálunk nem volt közösköltség se,hanem más miatt volt ingyen a víz,de ebbe most nem merülök el:D
2010. szept. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Hol laktok? Mert durván magasnak tartom ezeket az árakat. Én panelben lakom, másfél szobás lakásban, a lakbér havi 30 ezer forint (ez egy bútor nélküli lakás), a rezsi is kb. ennyi szokott lenni. Igaz, ez nem belváros, de 20 perc buszozással ott vagyok a város közepén. A belvárosban nálunk is vannak 1 szobás lakások 40-50 ezerért, de kicsit kintebb (és nem a világ végén azért) már 30 körül lehet találni korrekt lakásokat. Igaz, ez panel, egy tégla lakás gázfűtéssel lehet, hogy egy tízessel is több, viszont a rezsije jóval kevesebb tud lenni.
2010. szept. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
na azért én kíváncsi lennék miért volt ingyen a víz....???:)
2010. szept. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Ha megtehetitek, ne közösködjetek. A 60 ezer meg bazi sok.
2010. szept. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Én csak annyival szeretnélek hozzásegíteni a helyes döntéshez, hogy elmesélem a történetem.

Mi is olyan albit vettünk ki, ami alacsony rezsivel volt meghírdetve. Direkt mindenre pontosan rákérdeztünk mi mennyi, mert tudtuk hogy szűkösen lesz pénzünk. Azt mondták pl, hogy a fűtés annyi amennyit használunk.

Amint beköltöztünk, az első héten jött a 20ezer forintos fűtés/melegvíz számla. Nyár elején! Mi csak lestünk és kérdeztük, hogy ez mi. Azt mondta biztos tartozása volt az előző lakónak... stb stb. Aztán csak jöttek a 20ezres számlák és felhívtuk a szolgáltatót, hogy akkor most mi van?! Azt mondták valóban annyit fizetünk, amennyit használunk, de csak jövő év közepén olvassák le, tehát addig havonta ki kell fizetni a 20ezret akkor is ha be se kapcsoljuk a fűtést egész télen.

Szóval nagyon alaposan járjatok utána mi mennyi és ne dőljetek be a kedvező igéreteknek, mert sokszor az a lényeg, ami az "apróbetűs" részben van.


Most már másik albiban vagyunk, teljesen korrekt minden. Az össz rezsink 56nm-re max 15ezer forint. Ebben benne van a közös költség, a gáz meg a villany. (mondjuk nem Pesten) Véleményem szerint ez télre egy 10essel fog megugrani, mert keveset szoktunk fűteni. Ezzel ti is tudtok spórolni, ezért mindenképpen olyan lakást keressetek, ahol minden egyénileg leolvasható és pl a fűtést ti szabályozzátok és havi mérésben fizetitek.


A kérdésedre válaszolva pedig, szerintem minden pénzt megér, ha nem botlasz léptem nyomon a főbérlőbe vagy társbérlőbe. Szóval az albérletre szavazok! :)

2010. szept. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!