Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szobát vegyünk ki, vagy egy 1...

Szobát vegyünk ki, vagy egy 1 szobás albérletet?

Figyelt kérdés
Októberbe tervezzük az összeköltözést a párommal. A társalbérletek kettőnknek rezsivel bérleti díjjal együtt kb. 60ezer forint. Viszont 1 egyszobás "saját" albit. kb 45-50ezerre írnak ki plusz rezsi 10-20 ezer. Tehát ha így nézzük ugyanannyira jönne ki ha másokkal élnénk mintha ketten egy sajátba. Na most én arra lennék kíváncsi h ennek 10-20 ezres rezsinek van vmi igazságalapja?? mert én kevésnek tartom, főleg ha azért rendszeres lesz ugye a vízhasználat, fűtés és persze a főzés is 2-3 naponta.
2010. szept. 28. 15:06
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
1 szoba 60 ezer forint? Az kemény. Szerintem ez még így is pénzkidobás, de akkor már inkább ketten legyetek csak benne.
2010. szept. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
77%
Mi albiban vagyunk párommal, cca. 40 nm, 1 szoba, konyha, fürdőszoba. A bérleti díj havonta 50ezer + rezsi, télen mindennel együtt max. 85ezer szokott lenni. Fűtés gázcirkóval van, főzni is elég sűrűn szoktunk, villannyal se spórolunk annyira, meg a vízzel se, ez a legteteje. Volt, hogy 10-15ezer volt csak a rezsi. És pesten vagyunk, kertvárosi részen, nem panel (vagyis úgy van, hogy van egy családi ház nagy udvarral, és a kert másik felében van egy 2 lakásos társasház).
2010. szept. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindentől függ, de 10 ezres rezsiben ne nagyon ringasd magad, még 1 szobás lakás esetén sem. Szerintem a reális olyan 20-30 ezer körül van, átlagos fogyasztás esetén.
2010. szept. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

ez attól függ hol, milyen lakásba költöztök.

Mi férjemmel egy másfél szobás, felújított, 4 emeletes panel, 2.emeletén lakunk.a bérleti díj 45, a rezsi 25 körül szokott lenni, vagy kevesebb, de ebben a közös költség, TV, internet, gáz, víz, fűtés minden benne van.Eddig nagyon ritkán fizettünk 70-et, 65 körül szokott lenni.Mondjuk most lehet picit több lesz, mivel nagyobb internet csomagot rendeltünk, de ez már nem az alap ugye:)

Szóval ha jól kifogjátok, akkor kb ugyan úgy jöttök ki, mintha sokan lennétek együtt.

2010. szept. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez nagyon egyedi! Kérd el az előző havi számlákat, így reálisabb képet kaphatsz. Ügyelj a fűtés költségeire! Érdeklődj a közös költségről, várható felújításokról, mivel azok nagyon megdobhatják az összeget. Ha az albit kiadó e téren nem készséges jobb ha másikat kerestek. Illetve a szomszédoktól is be tudtok ilyen infókat szerezni, plusz meg is nézitek, hogy mégis kik közé akartok beköltözni.

Biztos jobb egyedül lenni, de ha többen vagytok, akkor a TV és az internet költségei is osztódnak. Viszont ha nem tartjátok nagy lépésnek, akkor akár lakást is vehetnétek, hiszen ha ki kell adni havi 60-at, akkor nem mindegy, hogy mire! Vesztek saját lakást, 2 szobásat, kiadjátok az egyik szobát, így fedezve is van a törlesztőrészlet egy része.

2010. szept. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Az az igazság,h kb. 90-100ezerből szeretnénk kijönni bérleti díjjal, rezsivel és kajával együtt. Szerintetek ez egy saját albiba is megoldható?
2010. szept. 28. 15:17
 7/27 anonim ***** válasza:

Ha már összeköltöztök, akkor érdemes egy olyan lakást keresni, ami kettőtöknek megfelel. Sok értelme nincs az összeköltözésnek, ha még rajtatok kívül 4 embernyi sort kell kivárni a fürdőszoba előtt.


Én most tervezem felköltözni Pestre, s egyelőre én csak szobát bérelnék, lakótárs lennék egy albérletben, mert nem tudom egyedül kifizetni a kb. 50ezer+rezsit. DE ti ketten, ha mindketten dolgoztok, ez nem probléma.


Sok sikert az új otthon megtalálásához.

2010. szept. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Társalbira kb-ra írtam h 60, de van 50ért is(rezsivel 1ütt) és azért kettőnknek ez elég elfogadható ár, mert a kaja az jó drága, de jó lenne megoldani sajátba.
2010. szept. 28. 15:19
 9/27 anonim ***** válasza:

Sokallom a 60 ezret a társalbérletért. Legyen inkább 10-15 ezerrel több, de ha egyszer én összeköltözésre adom a fejem, akkor 2-en legyünk, ne 4-en.

Egyik barátom nem rég költözött össze a barátnőjével. Neki saját lakása van, így lakbért nem fizetnek, de a rezsi soha sem 10-20 ezer forint. Télen a központi fűtés csak ennyi.

TV, villany, gáz, víz. Kizárt, hogy ennyi legyen. Nagymamám egyedül lakik, 2 szoba + konyha, spórol a vízzel, villannyal, gázzal, cserépkályhája van, legolcsóbb TV csomagja, így a víz olyan 3000 ft, kb a villany is, a gáz olyan 5 körül van, a TV 3600 ft. Ez így már 15 ezer forint. De ő nem zuhanyzik, ha nem csak egy lavór vízben mosakszik esténként, mosni is kézzel szokott.

2010. szept. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

A válasz írója 100%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:16


A lakásvásárlásra mi is gondoltunk,de ha 10 évre vennénk fel 4-5 milliót annak a törlesztése lenne kb 60ezer és sajnos abból maximum 1 egyszobás garzont vehetünk. és akk még ott van a kaja meg a rezsi...

2010. szept. 28. 15:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!