Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen volt számotokra az...

Milyen volt számotokra az elköltözés, önállósulás, szülőkről való leválás?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, eddig tanultam, mellette részmunkaidős állásban dolgoztam, most felvettek teljes munkaidőbe dolgozni. Mivel már teljesen el tudom magam tartani, ki is vettem egy albérletet az otthonomtól nem messze.

Nem volt rossz a viszonyom a családommal, de már két éve arra vágyom, hogy teljesen a magam ura legyek. Nem tartom magam elveszett embernek, eddig is magam intéztem a dolgaimat. Viszont most, hogy pakolom össze a holmim, elkezdtem szorongani, el is bizonytalanodtam, hogy valóban készen állok-e erre a lépésre. Lehet, hogy valahol természetes, hogy ezt érzem, de nem értem miért, hiszen laktam már kollégiumban, albérletben és kifejezetten szerettem.

Nektek milyen érzés volt elköltözni otthonról? Hogyan szoktátok meg az új ritmust?


2022. okt. 27. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Úgy szoktam meg az új ritmust ahogy azt magamnak kialakítottam. Az elején emlékszem dögre untam magamat itthon egyedül, a fejemen pörögtem, ez volt a legnehezebb, a többi része simán ment. Imádtam főzni, azt hogy senki nem ugatott bele mit, mikor, hogyan csinálhatok mint otthon anyámék. Nagyon hamar megszoktam a takarítást is, sokkal rendesebb lettem mint azelőtt voltam. Egy dolog: a számlák legyenek mindig elsőnek befizetve, ha ez megvan, akkor nagy gond már nem lehet, a többit majd megszokod.
2022. okt. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Én kb 19 voltam, mikor elköltöztem a barátomhoz, több 100 km-re otthonról. Igazából az előtte lévő időszakban rengeteget veszekedtünk édesanyámmal és már nagyon terhes volt az otthonlét, ott hagytam az egyetemet is és más szakra akartam jelentkezni. Egyszerűen idegesítő volt hogy nem volt egy napi ritmus, hogy mindig minden anya hangulatától függött szóval kb menekültem. Aztán az évek során rendeződott úgy ahogy a dolog. De a legjobb dolog az önállóság. Azt főzök amit akarok úgy ahogy akarom, én osztom be az időm, ha úgy van egész éjjel fent vagyok és játszok/sorozatot nézek stb vagy korán felkelek és elmegyek futni, tényleg igazi szabadság, én egy percig se gondolkodnek a helyedben
2022. okt. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
18 évesen koliba költöztem, egy ideig hétvégén kijártam nagymamámhoz, aki a közelben lakott, utolsó éven albérletben éltünk a párommal. Bár voltak veszekedések szüleimmel, főleg anyukámmal, mert apukám le volt ugatva amúgy is mindig, azért nem volt annyira vészes, nekem meg még akkor nem volt annyira kialakulva a saját életem, hogy bármiben zavarjon, hogy otthon lakom. A koli nem volt rossz, de azért volt bennem egy feldolgozatlan szorongás, jobban is kihasználhattam volna azokat az éveket. Az albérlet is jó volt, agglomerációban találtunk albérletet, buszozni kellett, onnan meg sétálni egy jó darabot, de szerettem azon a környéken sétálni.
2022. okt. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

23 évesen költöztem, igaz, nem egyedül, hanem a barátommal költöztünk össze kettesben. Így a magány nem fenyegetett. Kicsit izgultam, hogy mégiscsak máshol fogok aludni, az otthonom helyett másik otthon lesz, ami most még idegen - de így is alig vártam.

Az egyetlen félelmem az volt, hogy nem hever egy bazi nagy kutya a bejárati ajtóban (ezt szoktam meg :)), emiatt nem éreztem annyira biztonságban magam, olyan volt, mintha nyitott ajtónál aludnék. Pár hét alatt ez is elmúlt.

A szüleimmel teljesen jóban voltam egyébként, nem veszekedtünk, nem nagyon szóltak bele a dolgaimba. De a szülői házban ugye sokkal több az olyan dolog, amibe meg nekem nincs beleszólásom. Jó volt már sajátba menni.

2022. okt. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az anyagi részéről jobb nem beszélni, parizeres zsemle korszak.
2022. okt. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen kollégiumba mentem, később szobát béreltünk közösen majd egyedül béreltem szobákat 30+ éves koromig.


Igazából nekem szar érzés volt így végig. Régen introvertáltként jobban szerettem volna egyedül lenni, nyilván 2-4 fős szobában ilyen nincs. Ha haza mentem nem éreztem jól otthon sem magam a családi környezet miatt.


Elég vegyes volt az életem, volt amikor legszívesebben haza költöztem volna, de a családi "szeretet" tett róla, hogy ezt ne akarjam. Máskor volt, hogy hónapokig nem néztem haza.


Összességében kialakult az életem leginkább úgy, hogy nem vágyom az anyagi javakra, "otthonra". Pedig már saját lakásom van, de legszívesebben megszabadulnék tőle mert utálom.


Az mondjuk jó lehet, ha valaki párjával tervezgeti az életét, meg álom lakásukat mint ismerőseim. Én meg haza esek egy proli környéken lévő panellakásba szagolom a szomszéd füstjét, kajaszagát és egész este azon gondolkozom, mi értelme így az "életnek".

2022. okt. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

En egyenesen kulfoldre koltoztem el a baratnomhoz es osszehazasodtunk. Fura volt mert nemcsak hogy kulon eltem hanem masik orszagban, raadasul nagyon messzire koltoztem. Most voltam nem reg anyameknal es nagyon fura volt, olyan idegennek tunt a haz pedig ott nottem fel.


Ha nem koltozol messzire akkor szerintem egyszerubb mert akar napi szinten is atmehetsz a szuleidhez. Vannak akik munka utan oda mennek, egyutt esznek es szinte csak aludni jarnak haza.

2022. okt. 29. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#7

"Vannak akik munka utan oda mennek, egyutt esznek es szinte csak aludni jarnak haza."


Az mondjuk nem oké, meg felesleges is ezért "elköltözni".

2022. okt. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!