Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Apu elviselhete...

Mit csináljak? Apu elviselhetetlen!

Figyelt kérdés
Állandoan piszkál h figyeljek a tesoimra fözzek mossak takaritsak. mult héten és ma meg hnap nem megyek suliba mert beteg vagyok. multhéten kedden 39fokos lázam volt és elküldött a piacra vásárolni,mert h kinn esik az eső és már nekem ugyis mind1 de ő nem akar beteg lenni. Meg aztán aznap este rimánkodott h jaj mi bajom van ő nem akarja h beteg legyek. Aztán pénteken már semmi bajom nem volt,de azt mondta az orvos h azért maradjak otthon h gyogyuljak meg teljesen. Ma nekem kellett elmenni öcsémért az óvodába mert apámnak gyalog kell mennie és hideg van és ő nem lép ki az utcára. ma már elkezdenék tanulni meg felzárkozni vmennyire h ha majd mennék iskolába nagyjábol tudjam mi a helyzet,de nem lehetett mert lefeküdt aludni és tesoimat meg rám hagyta és ha véletlen felijedt mert valamelyik gyerek elkezdett sirni akkor ordíbált apám h takarodjak a két gyerekkel a másik szobába és hagyjuk őt aludni. komolyan megkeseriti az életem. Barátnőzni nem mehetek.Barátom már egy éve van. vele egy héten egyszer találkozhatok és ha szeretnék többször akkor hogy gondolom tesoimra kell figyelni.Vallásos vagyok vagyis szeretnék valamit kezdeni a vallásommal és nem engedi h templomba járjak vagyis ő töle mehetek de erőssen közbe beszél le róla, pedig ő is vallásos és a pap nagyon jó ismerösünk de ha én elmegyek akkor ki figyel a gyerekekre. Ja és reggelenként én viszem tesomat oviba mert ugy is 10percre van a sulitol az ovi. ha ugy végzek h hamarabb akkor én megyek tesomért hanem akkor anyum mert ő fél2-ig dolgozik és a munkahely is közel van. Ja és apum nem enedni anyumnak h bérletet vegyen mert sokba kerül,de ő nem menne el a gyerekért az oviba.öccsém beteg és van olyan bérlete h bárki vele mehet ingyen és apám öccsémet minden hova. Nővéremnek van a legjobb dolga mert ő suliba jár és délután dolgozik és sosincs itthon de ha véletlen itthon van akkor őt is csicskáztatja. fhuuu hát ez sokra és bonyolultra sikeredett. Mit csináljak? Apu megkeseriti az életünket anyu meg fél aputol szoval mindig magyarázz össze-vissza de nem tenne semmit. Feljelenthetem? vagy gyámhatoságra mehetek? Ti mi csinálnátok a helyembe?
2010. szept. 27. 22:16
1 2
 11/16 anonim válasza:
ha ennyire félsz tőle tényleg segítségért kéne fordulnod.
2010. szept. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Szegénykém,sajnálom,hogy így kell felnőnöd. Hanyadikos vagy? Én úgy vettem ki a szavaidból,hogy olyan 13-16 lehetsz. Ha van lehetőséged,esetleg most mész tovább tanulni,jelentkezz koleszba,az megoldja a gondod egy részét.

Apud nem dolgozik? Akkor miből éltek,mert anyudnak nem hiszem,hogy olyan jó fizetése lenne,hogy eltartson több ember egy keresetből. A családsegítő központhoz nyugodtan fordulhattok,ott nagyon kedvesek és megértők,biztos,hogy segíteni fognak.

2010. szept. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

10-es vagyok gimis. a sulim busszal 10 percre van szoval koleszba nem tudunk menni. szegények vagyunk anyum fizetése 60ezer és a családi potlék 72ezer-ft. a családi potlék a számlákra megy anyu fizetése meg kajára és ilyenek. köszönöm a segítséget

15/L

2010. szept. 27. 23:01
 14/16 anonim ***** válasza:
Akkor veszenek látleletet és irány a rendőrség,de valószinű apád túl gyáva ahhoz neki csak a lekiterror megy de az jol mert már elérte hogy fossatok tőle,hozzád hasonló fiatalokkal foglalkozom sajnos tudom miről van.
2010. szept. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ülj le anyuddal,és beszélgess először vele,hogy apád elviselhetetlen. Mondd el neki is ugyan ezt,amit itt nekünk leírtál. Biztasd anyukádat,hogy nem kell eltűrnötök apátokat,váljon el tőle,mert ez a "családi élet" a tanulásod rovására megy,legalábbis ahogy a szavaidból kivettem. Ha anyud nem akar válni,akkor állj a sarkadra. Állj apád elé,húzd ki magad,és mondd meg neki,hogy eleged van abból,hogy csicskáztat téged,hogy nincs magadra időd,mert helyette kell a kis tesókkal foglalkoznod,nem tudsz rendesen tanulni stb...Egy kiabálást és 1-2 pofont megér a dolog,már csak azért is,mert akkor lesz okod miért feljelenteni,ugyan is ez már bántalmazás!Eljárás fog indulni lesz gyámügy,mindenféle elbeszélgetés,ahol elmondhatod,hogy hogyan viselkedik apád.Attól,hogy a szüleid esetlegesen majd elválnak,a családi pótlék ugyanúgy járni fog,sőt még több is,marad,mert nem kell egy koloncot(apádat) eltartani.
2010. szept. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
hát hallod ez nagyon durva!!! azonnal menj be az iskoládba, beszélhetsz egy tanároddal vagy az iskola pszichológussal...mindegy...tudnak segíteni hidd el!!
2010. szept. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!