Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minek mondható az ilyen ember?

Minek mondható az ilyen ember?

Figyelt kérdés
Testvérem folyton hazudik, de a legkisebb dolgokban is, és az sem érdekli ha közlik vele, hogy tudom, hogy ez hazugság. Sőt még ő van felháborodva olyankor. Semmi bűntudata nincs(se lelki ismerete), mindenkit kihasznál anyagilag, aztán tovább áll. Képes a fiáról is kitalálni mindenféle betegséget, csak megsajnálják és kapjon egy kis pénzt a nem létező kezelésre. Orvosi értelemben van erre szó? Pofátlanul belehazudik az ember képébe! Miután lebukik újabb hazugságokat talál ki, de jókat, csak úgy kipattan a fejéből egyből a hazug szöveg. Ezért sokan hisznek is neki. Ha meg mondják neki , hogy tudom mi az igazság még ő ordibál.
2010. szept. 27. 20:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Antiszociális?
2010. szept. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
amit a wikipédia ír erről, elég gyanús, hogy ő is ilyen ember. Köszi a választ
2010. szept. 27. 20:17
 3/16 anonim ***** válasza:
Szia! Ennek tényleg van orvosi meghatározása, csak nem jut eszembe a neve.Van ilyen betegség.
2010. szept. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Ezek 3 kivételével a pszichopátia Cleckley által meghatározott jellemzői:

Felületes báj, amit fel is használ ahhoz, hogy elérje céljait

Okszerűtlen gondolkodás hiánya

Idegeskedés hiánya

Megbízhatatlanság

Őszinteség hiánya

A megbánás és szégyenérzet hiánya

A szociális normák szándékos megszegése

Gyenge ítélőképesség és a saját hibáiból való tanulás hiánya

Kóros egoizmus

Öngyilkos szándékok, bár ritkán valósítja meg

Empátia teljes hiánya

Személytelen, unalmas szexuális élet

Felelőtlenség

Megjegyzés: egyes szakemberek szerint, ha ebből 3 jellemző illik egy egyénre, az pszichopatának nevezhető.


Úristen ezek szerint ő is pszichopata lenne? :( A filmekben a pszichopatáktól általában félni kell...

2010. szept. 27. 20:21
 5/16 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ezekből több, mint ötöt én is azonosítani tudok egy ismerősömmel :S:S Nem is gondoltam volna...Azt hittem, csak simán öntelt, és minden más tulajdonsága - amelyek közül itt több is fel van sorolva - abból ered, de most úgy tűnik mégse...Eddig csak nevettem az egóján, most már inkább félek :S
2010. szept. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

[link]

érdekes dolgokat írnak erről a betegségről.

2010. szept. 27. 21:48
 7/16 A kérdező kommentje:
2010. szept. 27. 21:51
 8/16 anonim válasza:
100%
Nekem is volt egyszer egy ilyen baratom,az elejen meg en is elhittem neki mindent. Azutan kiderult,hogy fuvezik,ami hosszutavon szinten hasonlo tuneteket okoz. Lehet,hogy fuves a tesod is?
2010. szept. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak megijeszteni, de ez nagyon komoly problemanak hangzik es orvoshoz kellene fordulni meg most, idejeben. Munchausen szindromanak hivjak, ami egy mentalis zavar es olyanok is vannak, akik kepesek megolni a sajat gyerekuket vagy sulyosan megbetegiteni, hogy sajnaljak oket, felfigyeljenek rajuk vagy valamilyen tamogatashoz jussanak ezaltal. Nagyon meggyozoen tudnak hazudni, lelkiismeretfurdalasuk nincs, mert azt hiszik, hogy az az igazsag, amit mondanak. Az mentalis betegsegre utal mindenkeppen, hogy nem tudja, hogy mi az igazsag mar, annyit hazudik, nem erdekli mas ember reakcioja. Meg bunozove is valhat.
2010. szept. 28. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem füvezik, azt észre lehet venni. Azt kifelejtettem a jellemzésből, hogy meglop embereket, és lebukik, de ezután sincs szégyenérzete, ugyan úgy keresi az "áldozatai" társaságát.
2010. szept. 28. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!