Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nem tudok részt venni...

Ha nem tudok részt venni testvérem gyerekének a keresztelőjén illetlenség?

Figyelt kérdés
Most közölte, hogy ekkor és hol lesz, meglepetésként ért. Nekünk azon a napon màr rêg megbeszélt utazàs van. Nem keresztszülő leszek. Nem mondtam, hogy utazunk koràbban, mindenről nem tudok és akarok beszàmolni. Most furcsànak talàlja....
2022. okt. 8. 16:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Most közölte, az oké, de mennyi idő múlva lesz? Valóban túl későn szól? Bár igazából csak kíváncsiságból kérdezem.

Az utazás jellegétől függ, lemondanám-e, de nagy eséllyel nem.

2022. okt. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

9-es a keresztség nem jár semmilyen kötelezettséggel, ám az egyházi esküvő kötelezővé teszi ("fogadom, hogy a házasságban született gyermekeimet kereszténynek keresztelem és nevelem stb.")


Értem egyébként a logikádat, csak én nem látok benne semmi kényszerűséget a kisgyermek részéről.

2022. okt. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

#12


Felnőttként is lehet keresztelkedni.

Ha ateista,akkor nem fog templomban házasodni.

Polgári esküvőnél meg nincs jelentősége.


Nem értek vele egyet,a vallási meggyőződés a felnőtt kor része.


2 okból keresztelik meg a gyereket

1.Vallásos szülő,aki ráerőlteti a gyerekére a vallást.

2.Az olyanok,akik meg sem tudják indokolni miért teszik,nem vallásosak.

Az ilyen nem tudatos embereket sosem szerettem,nincs logika a cselekedetükben.Sok ilyen szülő bazári majomnak használja a gyereket,saját magára akarja felhívni a figyelmet.

Majd megy a közösségi oldalra felrakni.

Aztán van,aki a vallás értékrendjét nem is követi,úgy fogják fel,mint egy farsangi bulit:D

2022. okt. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!