Mit tennétek helyemben? Nem szeretnék összeveszni a párommal.
Szóval, ma van a befizetési határideje az üdülési csekknek. 25 ezret kellene befizetni, valahogy össze tudnám ugyan kaparni, de fizetésig még van 1 hét, ráadásul erre a hétre már lenne kb 35 ezer ft-nyi befizetnivaló. Hozzátartozik, hogy van egy közel 300 ezer ft-os adósságunk is, amit jó lenne már tisztázni, részletekben. Tehát az a 25 ezer plusz kiadás most nagyon nem jól jön.
Én megmondtam páromnak, hogy szerintem ne fizessük be, mert jövő hónapban megint rághatjuk a küszöböt, ő ragaszkodik a befizetéshez, mert jövőre már nem kapnánk ilyen lehetőséget, én is megyek vissza dolgozni.
Az ő fizetése és az én gyesem + családi arra elég, hogy normális szinten éljünk (értsd: naponta tudunk 3* enni, nincsenek számlaelmaradásaink, csak az adósság), de ez a csekk befizetése szerintem most még ezt is veszélyeztetné.
Spórolni már ennél jobban, mint most, nem tudok.
Szerintetek befizessem és parázzak egész októberben, hogy mikor lesz váratlan kiadás, vagy ne fizessem be, tudjam le az adósság első törlesztőjének egy részét (15 e ft) és örüljek, hogy még maradt is egy kis dugipénzem a váratlan helyzetekre? (10 e ft)
miért nem mondod neki hogy NINCS miből befizetni
első az adósság, a számlák, és UTÁNA ha a kosztpénzen felül marad, azt el lehet verni hülyeségekre vagy nem hülyeségekre.
Ő úgy gondolja, hogy ez nagyon jó dolog, kihagyhatatlan....... Szerintem is jó lenne, de amíg adósságunk van, úgysem tudnék élvezni egy nyaralást.
Ráadásul jövő télen lejár az életbiztosítása, kap egy szép összeget, abból jutna nyaralásra is, utána iskolakezdésre is, mert a lányom 2 év múlva suliba megy. Jó lenne addig rendezni az adósságot, és akkor végre magunknak gyűjtenénk.
De mindig azt kapom, hogy velem nem lehet sehova menni. Persze, mert nekem fontosabb hogy kaja legyen az asztalon, csekk befizetve.......
Örömmel olvasom, hogy akadnak még ebben az országban felelősségteljesen gondolkodó emberek, akik nem csak az adósságot halmozzák, hanem igyekeznek kézben tartani a pénzügyeiket. Mondom ezt úgy, hogy egy végrehajtói irodában ülök, és nap mint nap találkozom olyan emberekkel, akiknek eszébe sem jutna hasonló dolgokat megfogalmazni, mint a kérdezőnek meg az előző kommentelőknek.
Ugyanakkor azt is megkérdezném, hogy mikor voltatok utoljára nyaralni? Mennyire foglalt le téged a gyerek az utóbbi időkben? Mennyit pihenhetett a párod (akinek valószínűleg szintén fő a feje eleget, hisz az egész családért dolgozik)?
Szóval igen, fontos, hogy a pénzzel kapcsolatban legyen felelősség. De a párkapcsolatodért, a családodért nem csak anyagilag vagy felelős. És talán oka van annak, hogy a párodnak ez a nyaralás fontos lenne. Nem jövőre, vagy akármikor, hanem most.
Abban tanácsot adni, hogy hogyan kéne dönteni, igazából nem tudok, mert nem ismerem az előzményeket és a többi körülményt. Csak gondolkodj el azon is, hogy a párod szempontja is lehet fontos, másért.
Abban a férjednek igaza vna,hogy az üdülési jo lehetőség. Hála ennek mi voltunk idén nyaralni és elmehettünk olyna heylkere: állatker stb illetve egy-egy étterem ahová másképp nem mennénk. Ezt is meg lehet érteni....
Azt is el kell fogadja a férjed, ohgy hiába lennétek rászolruk most nincs arra keret,ohgy befizesétek. Lehet köztes megoldásnak megkérdezni és esetleg választani a réslzetfizetést, illetve ha van mód kérjetek határidő modosítást. Érdeklődj ma utána mire van mód. Ezek ismeretében még könnyebb dönteni. Csak azért, nehogy jövö nyáron ha még sme tudjátok kihasználli a fizetésed nyaralásra akkor legyne plusz lehetőség. De persze nem mnidne áron.
Ahogy előttem is ítárák tök jó,hogy így gondolkodsz.
ami a jövöre érkező biztosítást illeti. Az adosság rendezésen túl érdemes végig gondolni azt, ohgy hov átegyétek el a fennmarad részt. Ha lehet ne éljétek fel.
mondom én aki szintén hasonló cipőben járok. A megtakarítás mindig jól jön.
Gondolom, hogy ez az üdülési csekkes dolog úgy működik, hogy befizetsz x összeget, s a csekk többszöröse lesz a befizetett összegnek. (ha nem erről van szó, akkor bocs)
Igazad van, hogy nem akarod halmozni az adósságot, viszont néha kell lazulni, s ha erőltetett menet volt eddig az életetek az elmúlt hónapokban (pontosan kiszámolva, hogy mennyit lehet költeni, semmi fölöslegeset nem venni, jól meggondolni, hogy mikor veszünk akár kólát is stb.), akkor érthető, hogy a férjed egy kis nyugalmat akar, azt akarja, hogy ne csak a folyamatos görcsölésről szóljon az életetek.
Viszont a férjednek is el kell fogadnia, ha úgy lesz, ahogyan ő szeretné, akkor te abszolút nem fogsz tudni pihenni, mert az egész nyaralás alatt full görcs leszel, hogy akkor most mi lesz.
A minap felajánlották, hogy menjek el egy utazásra (4 nap Lengyelországba), mert megüresedett egy hely, valaki visszamondta. 36000 Ft lett volna, s erről már egy éve tudok, hogy lesz ez a kirándulás, mert szervezett út volt. Persze elgondolkodtam, hogy jó lenne, nekem is jár ennyi kikapcsolódás, de olyan zsugori vagyok magammal szemben. Hiszen most megint állást keresek, s ha sikerülne, akkor ez az összeg Budapesten egy hónap albérleti szoba árát jelentené.
Tellett volna rá, de nem akartam. Ha majd kicsit jobban megy, ha lesz fix munkám, akkor talán jövőre igen, akkor majd elmegyek. De így nem.
Üljetek le, beszéljétek meg. Mond el, hogy milyen verziók lehetségesek (higgadtan)/ befizetitek az üdülésit, törlesztőbe fizettek stb./, s kérdezd meg a párodat, hogy miért szeretné annyira ezt az utazást?
Sok sikert és kitartást.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!