Apumnak igaza van?

Figyelt kérdés
Itt volt nálunk apum apjának(nagyapámnak a testvére aki apumnak nagybátyja) és mondta nekem hogy jajjj te gyerek teis dohányzol meg kávézol elkellene neked is jó nagy sallert adni, meg olyan durván beszélt velem.. na én meg kiosztottam hogy magának semmi köze hozzá vannak gyerekei unokái beszéljen azoknak úgy, de nekem ne, adja meg a tisztelet amint én magának megadtam...... Erre apum mondta mikor elment az öreg "Fiam hát nem szégyelled magad, 22 éves vagy hogy mersz vissza szólni egy 68 éves embernek ilyen mégegy előne forduljon"
2022. szept. 18. 11:55
 1/9 Bálvány ***** válasza:
14%
Igaza van. A mai világban egy gyerek számára már nehezen érthető, hogy egy idősebb embernek a kora-élettapasztalata miatt is meg kell adni a tiszteletet. Nem biztos, hogy mindenben igaza van, de nem vagytok egy szinten. Ez nem jogi kérdés, hanem erkölcsi.
2022. szept. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
9%
Igaza volt. Abban a korban vagy, amikor azt hiszed, hogy már mindent tudsz, igazából még vajmi keveset.
2022. szept. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
1# 22 éves vagyo1k és felnőtt nempedig gyerek. Nehogymár papoljon nekem egy 68 éves hogy beszél ő velem hogy kávézok dohányzok jonagy saller kellene nekem miköze van hozza?
2022. szept. 18. 12:09
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Nincs igaza. Felnőtt vagy évek óta. Ha egy cigi miatt ilyen kioktatás van, mit szólna a kedves nagybácsi, ha külön élnél, gyereked lenne? Akkor is gyereknek tartanának?

Persze, mondhatod kedvesebben is, azon jobban látszana a felnőttséged, mint azon, hogy kávézol. Ne essen nehezedre akkor valóban megadni a tiszteletet, ha már azt mondod, megadod. Nem törik le a szád attól, hogy Géza bácsi, nem vagyok már gyerek, de tudom, a családnak időbe telik megszokni, ha egy gyerek felnő. Ennélfogva sosem hagynám annyiban, ha valaki sallert szeretne osztogatni, amúgy se legyünk már primitív család, hogy verekszünk egymással.

2022. szept. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem igazad volt, egyreszt semmi koze hozza, hozzad. Masreszt unalmas ez a tisztelet tema, csak a kor miatt. Nem fogjuk jobban kedveli a taplo oregeket, csak azert mert oregek. Nem erdemel tobb tiszteletet csak mert hamarabb szuletett. Meg aztan mi ez a stilus, hogy sallert erdemelsz? Honnan veszi a batorsagot erre a megnyilvanulasra?
2022. szept. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán volt igaza.
2022. szept. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
Azon gondolkozom, mi vezet odáig egy országot, hogy így leamortizálja az oktatást: rendszeresen kikerülnek fiatalok középiskolából úgy, hogy az anyanyelvükön nem tudnak leírni pár sort…
2022. szept. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a 68 éves ember pár éve még valószínűleg dolgozott. Vajon mert volna ilyet mondani akkor egy kollégájának, aki nem a beosztottja? Vajon ha egy 22 éves kőművesnek emlegeti a sallert, milyen gyorsan kapja vissza tőle, nem szóban, de ténylegesen?
2022. szept. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tiszteljétek egymást! ha az egyik fél nem tiszteli a másikat akkor a másik miért tisztelje őt? 22 éves felnőtt embert tiszteljen! persze nagyobb tiszteletet kell adnia a fiatalnak az öreg iránt és igaza is van ami a dohányt és a kávét illeti de nem az ő élete, nem vagy gyerek! de ami a legfontosabb hogy ezt kultúráltan is el lehetett volna mondani! nem tudom ez a "kiosztás" mi volt... de remélem azért nem olyan hogy "na menj a fszba! én döntöm el te vén gci nem te!" mert ha ilyen stílusba volt akkor megértem apád reakcióját erre! viszont ha kultúrált voltál akkor inkább apudnak és a testvérének vagy ki a tököm az, nekik kéne el gondolkozni
2022. okt. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!