Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez így igazságos? Vagy hogy...

Ez így igazságos? Vagy hogy lenne az?

Figyelt kérdés

Van egy szülő. Van két gyerek, már külön élettel. Egyiknél van gyerek, másiknál nincs.

A szülőt mindkét gyerek egyforma összeggel támogatja, mert másképp nem jön ki anyagilag.

Viszont a szülő az unokának rendszeresen vesz ezt-azt, süt neki, így az egész családnak is. A másik gyereknek semmit.

Tulajdonképpen így olyan, mintha a másik gyerek is finanszírozná az unokának adott ajándékokat meg mindent amit a másik gyerek és családja kap.

De a támogatások nélkül meg valóban nem jön ki anyagilag a szülő.

Hogy lenne ez igazságos, korrekt?


2022. szept. 8. 08:41
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem mindegy, hogy lesz fogadva, viszont ha nem beszélnek róla, akkor azt fogja hinni a többi szereplő, hogy ez így teljesen rendben van.
2022. szept. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
95%
Mi is finanszíroztuk anyóst, volt egy olyan időszaka, amikor havi 28 körüli önkoris segélyt kapott (munkahelye nem volt, nyugdíjas meg MÉG nem volt). Ezt kiegészítettük neki havi 120 ezerre akkoriban, kb. 8 éve. Aztán amikor meglett a gyerekünk, akkor elkezdett babaruhákat és kombidresszeket vásárolni, gyorsan le is állította a férjem. Ha mi segítjük, ne ajándékozzon, tök logikátlan dolog:(
2022. szept. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
86%

A pluszok átlagos árát egy az egybe le kell vonni. Pl 50-50% és 10% a dolog, akkor 50-40et adjanak, vagy 55-45öt( mimdegy). A lényeg, hogy a különbség azokon legyen, akik megkapják a különbséget.

Ha havi 10-20 ezerért kapok ezt meg azt, akkor havi 60 helyett valójában én 40-50et adok. Avagy a tesó teli 60at, konkrétan 10-20al többet nálam. Na akkor ezt felezésbe. Adok én 65-70et, míg a másik adjon csak 50-55öt, és akkor amit megkapok( aminek a felét ő fizette eddig), azt már csak én fizetem, mint töblet. Hisz ha 120ból elég 100is, mert 20 megy nekünk a vackokra, akkor adjunk csak 50-50et, ja és még én azt a 20at, amit visszaad, méreg, meg szemét formájában, aminek az átlag amúgy örül és jónak tartja.

2022. szept. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
94%
Sosem értettem azokat, akik más pénztárcájából jótékonykodnak. Ha nincsen pénze és támogatni kell, akkor ne szórja el a pénzét arra, hogy jóságosnak látszódjon... Ha a szülő egyik gyereke a szülő másik gyerekének a kisgyerekét szeretné megajándékozni, akkor meg fogja ajándékozni. Így viszont úgy tűnik, mintha a nagyi ajándékozna a kisgyereknek, miközben ez csak látszólag igaz, mert tulajdonképpen a nagyi csak más jóindulatából kapott pénzből tudja ezt megtenni.
2022. szept. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
25%

Ha tamogatni kell nem hiszem h draga dolgokra kolt.

Egy sutit nagyon olcson ki kelet hozni vagy az unokanak egy aprosag.

Valszeg nem mindennapos dolog hanem havi 1-2 alkalom...


Ne hogy mar garasoskodjanak egy gyereken...

2022. szept. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%
De nem érted tényleg? :) Ha engem támogatna valaki, akkor nem azért adta, hogy más gyerekére költsem.
2022. szept. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
25%

De te nem erted !

Ha tamogatsz valakit akkot sincs jogod beleszolni h mire kolti. Valszeg jol be tudja osztani ha jut par szar forint az unokara...


Ha sajnalod agy gyerektol aki 7gy a rokonod! azt a ket szelet sutit vagy egy kindercsokot amit a magyi vesz. Akkor eleg onzo es irigy ember lehetsz.


Nem tudom mit szolna a kerdezo ha o lenne az a gyerek/unoka a tortenetben... Es a nagyneni garasoskodna


Harmadik nem tudjuk mennyivel tamogatjak. Nem tudjuk a magyi elethelyzetet sem a ket tamogato csalad helyzetet.

Feltetelezem h a kerdezo klasszosokkal jobban keres csak irigy mert a tesoeknal elobb lett unoka....

2022. szept. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
93%
Nem erről van szó. Az emberke valószínűleg ad ajándékot az unokahugnak/occsnek. De amit az anyja tamogatasara ad, azt nem arra adja, hogy az elszorja. Elég buta lehetsz, ha már személyeskedünk...
2022. szept. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!