Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek gáz lenne ha apa...

Szerintetek gáz lenne ha apa "indítaná be" a karrierem?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Szóval az a helyzet,hogy jövőre érettségizem és szeretnék továbbtanulni Budapesten.Jelenleg egy kis faluban élek apával és a testvéremmel.Van egy kis megtakarított pénzem részben diákmunkából(kb.300 ezer Ft),de tudom hogy ez a mai világban édes kevés egy "új élet" beindításához.Tisztában vagyok vele,hogyha egy pesti egyetemen szeretnék tanulni az bizony nem kevés költséggel jár.Gondolok itt elsősorban az albérletre,amit nem tudom hogy miből fogok finanszírozni.Persze tudom,hogy lehet iskola mellett is dolgozni,viszont az első pár hónapban akkor se tudnám fizetni...Apa mondta még régebben,hogy ad majd egy kis pénzügyi támogatást nekem is és a tesómnak is,hogy be tudjuk indítani az életünket.De valahogy ezt akkor sem érzem helyesnek.Ti mit tanácsolnátok?Mit tennétek a helyemben?
2022. aug. 28. 18:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Evidens, hogy a szülő az első diplomáig mindenképpen segíti a gyerekét, “sínre” teszi.
2022. aug. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
93%
A lakásárak/albérletek magasak, drágulás, infláció, fiatalság-ellenes kormány, tanárhiányok, stb
2022. aug. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm!!
2022. aug. 28. 19:04
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a többiek is írták, ez teljesen normális, ne aggódj.

"Arra is gondoltam,hogy esetleg az ösztöndíjból fizetném az albérletet,mert azért egyetem mellett melózni hááát..."

Nem tudom, mekkora összegekre gondolsz az ösztöndíj kapcsán, de a legtöbb egyetemen kb. 20-30 ezer forint jár igazán jó átlag után. Abból maximum koleszt lehet fieztni, albérletet vagy szobát biztos nem. És akkor még nem ettél meg hasonlók... Nem könnyű egyetem mellett dolgozni, vannak szakok, amik mellett jóformán lehetetlen, de nagyon sok egyetemista ezt csinálja. Meg persze ott a diákhitel is, mint opció. De ha támogatna apukád, akkor köszönd meg szépen, és fogadd el. Semmi furcsa nincs ebben, aki megteheti, az többnyire segíti anyagilag a felnőtt, egyetemista vagy akár pályakezdő gyerekét, ha kell.

2022. aug. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetem melletti munkával kapcsolatban annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy az első évben nagyon nehéz, mert a legtöbb szakon akkor van a legtöbb alapozó tantárgy, ezért elég magas az óraszámod. Emellett munkát vállalni és még készülni is a tárgyakra nagyon nehéz. Második évtől már kicsit könnyebb. Én pl. azt csináltam, hogy első évben megcsináltam olyan tárgyakat is, amiket egyébként mintatanterv szerint csak később kellett volna. Így második évtől már könnyebb volt munkát vállalni. Ezt a módszert különösen ajánlom, ha valamilyen oknál fogva távoktatás lenne. Én távoktatás alatt letudtam az összes szabvált és a kötválok nagy részét.

Szóval első évben szerintem mindenképp inkább a tanulmányaidra koncentrálj, és ne érezd problémának, hogy a szüleid támogatnak.

2022. aug. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez még nem a karrier beindítása. Azt hittem a kérdésből, hogy valami jó munkahelyre protezsálna be, vagy ilyesmi. Természetes, hogy egy szülő támogatja a gyereke egyetemi tanulmányait.
2022. aug. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel se semmi gond.
2022. aug. 29. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Ösztöndíjból te a havi kajádat nem fizeted ;), nemhogy egy albit.


Legalábbis nekem 5,9-es akkreditált kreditindexre 35000 volt az ösztöndíjam.

2022. aug. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!