Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek gáz lenne ha apa...

Szerintetek gáz lenne ha apa "indítaná be" a karrierem?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Szóval az a helyzet,hogy jövőre érettségizem és szeretnék továbbtanulni Budapesten.Jelenleg egy kis faluban élek apával és a testvéremmel.Van egy kis megtakarított pénzem részben diákmunkából(kb.300 ezer Ft),de tudom hogy ez a mai világban édes kevés egy "új élet" beindításához.Tisztában vagyok vele,hogyha egy pesti egyetemen szeretnék tanulni az bizony nem kevés költséggel jár.Gondolok itt elsősorban az albérletre,amit nem tudom hogy miből fogok finanszírozni.Persze tudom,hogy lehet iskola mellett is dolgozni,viszont az első pár hónapban akkor se tudnám fizetni...Apa mondta még régebben,hogy ad majd egy kis pénzügyi támogatást nekem is és a tesómnak is,hogy be tudjuk indítani az életünket.De valahogy ezt akkor sem érzem helyesnek.Ti mit tanácsolnátok?Mit tennétek a helyemben?
2022. aug. 28. 18:18
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
17/F
2022. aug. 28. 18:19
 2/18 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen normális .

En 15 éves korom óta diakmunkaztam a suli mellett , egyetem mellett végig. A szüleim minden hónapban utaltak egy kis összeget, amire persze rá ment az ösztöndíj is.

Bármi kellett adtak, de én sem akarództam elfogadni a pénzt tőlük .

Az első autómba sem engedtem hogy bele fizessenek , de az hogy egy szülő elindítja a gyerekét az úton az teljesen normális :)

2022. aug. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%
Normális családban, főleg ahol megtehetik, nem kérdés, hogy a gyereket támogatja a szülő az egyetemi évek alatt. Ezért ne legyen lelkiismeretfurdalásod.
2022. aug. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Arra is gondoltam,hogy esetleg az ösztöndíjból fizetném az albérletet,mert azért egyetem mellett melózni hááát...
2022. aug. 28. 18:27
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Tök normális az, hogy a szülők támogatják gyerekeik felnőttkori indulását amennyire csak anyagi lehetőségeik megengedhetik. Ki párszázezer forinttal, ki meg lakással...
2022. aug. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
92%
Teljesen normális, szerintem ha egy szülő megteheti akkor az a normális ha segíti a gyermekét.
2022. aug. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez most komoly kérdés?

Ennyi támogatás alap ott, ahol megengedheti magának a család.

2022. aug. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
98%

Az apáknak ez jó érzés, hogy segíthetik elindulni a gyerekeiket, szóval ez mindenképpen jó, ha megtehetik.

Másrészt kell is azért most egy pici hátszél, mert nehezített pálya van nektek most.

2022. aug. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Mit értesz nehezített pálya alatt?
2022. aug. 28. 18:59
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne Görcsölj ha nem fogad el biztos örömmel segit
2022. aug. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!