Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiengedik a börtönből az...

Kiengedik a börtönből az apját. Hogy segítsek?

Figyelt kérdés
Nem tudom valójában melyik kategóriába illik a kérdésem... Párom megtudta, hogy nem sokára kiengedik a börtönből az apját és azóta teljesen magába zárkózott. Sajnos sose tudott igazán megnyílni a témával kapcsolatban. Mindig is éreztem, hogy hatalmas sebet okozott neki az apja. Általában annyival letudta a dolgot ha kérdeztem, hogy egy bűnöző és régóta börtönben van. Eddig elég is volt ennyi, de mióta megtudta állandóan szorong és nem tudom, hogy segíthetnék neki. Tanácstalan vagyok. Rossz így látni egy 34 éves férfit.. Mintha egy elejtett vad lenne aki nem tudja mit csináljon, hogy szabaduljon. 😔 Mit kéne tennem?

2022. aug. 20. 14:29
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Semmit, itt neki kell eldöntenie, mit akar. Beszéld meg vele, ö mit szeretne, akarja-e tartani a kapcsolatot vele, vagy sem.

Ha nem, akkor egyszerüen nem kell beengedni az életébe.

2022. aug. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el neki, hogy látod, hogy megviseli ez, és szeretnél segíteni, de nem tudod, hogy hogyan, mert nem ismered az érzéseit. Te itt vagy bármikor, és szívesen meghallgatod, bármiről is szeretne beszélgetni.

Nem igazán tudjuk felmérni a 0,00 információval, hogy mi bánthatja, egyáltalán tartják -e a kapcsolatot, az édesanyjához fog -e hazamenni, az -e a baja, hogy nem tudja segíteni, vagy éppen tudja, hogy vérszívóként rá fog telepedni, hogy kihasználja, és már előre retteg a balhktól.

2022. aug. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Se ő se az anyja nem kíváncsi rá. Azt mondta addig van nyugta míg börtönben van. Eddig se látogatta (az anyja sem). Azt mondja utálja. Valószínűleg ezért viseli meg, mert nem akarja látni. Ennyit tudok sajnos bár éppen elég a tehetetlenséghez. :(
2022. aug. 20. 15:15
 4/8 Drakula ***** válasza:
51%
Kérdezd meg az annyát.
2022. aug. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Hát ha nem kivancsiak rá az szerintem segit a döntésben.
2022. aug. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyilkossg vagy szandekos testi sertes esetleg lopas miatt ult az apja , a helyeben szoba nem allnek vele.. sot nem is erdekelne!
2022. aug. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem az a kérdés, hogy tartani akarja-e a kapcsolatot, mert egyértelmű nem a válasz. Inkább azért szomorú a párom, mert újra szabadlábon lesz az apja. Míg börtönben volt 0% esély volt, hogy találkoznak. Ez azért most sokkal több lehet... Ezt nem tudja magában rendezni úgy látom.

Az anyját se akarom faggatni, mert egyszerűen érzem, hogy nagyon érzékeny téma náluk. Megpróbálok tapintatos lenni habár nagyon nehéz.

2022. aug. 21. 06:26
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Pszichológust keressen fel, mert ő tud foglalkozni vele.


Te nem vagy az.

2022. aug. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!